Алгоритм розрахунку рейтингового бала

Алгоритм розрахунку рейтингового бала в рейтингах за результатами вступної кампанії 2022 року

Алгоритм розрахунку рейтингового бала

У рейтингу закладів вищої освіти за результатами вступної кампанії 2022 року заклади ранжовано за рейтинговим балом, який розрахований на основі середнього значення балів національного мультипредметного тесту вступників.

Середній бал сертифікатів національного мультипредметного тесту для закладів вищої освіти розрахований серед усіх осіб, які зараховані на навчання на перший курс для здобуття ступеня бакалавра (магістра медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямувань) на основі повної загальної середньої освіти за денною та заочною формами навчання.

Середнє значення балів національного мультипредметного тесту для закладів вищої освіти розраховано як середнє арифметичне результатів усіх тестів вступників, зарахованих на навчання.

Оскільки кількість вступників до закладів вищої освіти значно відрізняється в різних закладах освіти, для розрахунку рейтингового бала та ранжування закладів у рейтингу застосовано коефіцієнт довіри до середнього бала НМТ (15% рейтингового бала).

Коефіцієнт довіри до середнього бала розрахований для рейтингу таким чином: «К» = кількість вступників закладу освіти / максимальна кількість вступників.

Рейтинговий бал для рейтингу Найбільший бал НМТ на контракт розраховано за формулою:

  • Рейтинговий бал = Середній бал НМТ × 0,85 + Середній бал НМТ × 0,15 × К,
  • де «К» = кількість вступників закладу вищої освіти / 3178 (3178 – максимальна кількість вступників на контракт у Національному університеті «Львівська політехніка»).

Рейтинговий бал для рейтингу Найбільший бал НМТ на бюджет розраховано за формулою:

  • Рейтинговий бал = Середній бал НМТ × 0,85 + Середній бал НМТ × 0,15 × К,
  • де «К» = кількість вступників закладу вищої освіти / 3645 (3645 – максимальна кількість вступників на бюджет у НТУУ «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського»).

У рейтингу використані дані 2022 року, отримані інформаційною системою «Вступ.ОСВІТА.UA» з Єдиної державної бази з питань освіти за договором з ДП «Інфоресурс».

Таблиці рейтингу:

Освіта.ua
16.02.2023

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів