Реорганізація вузів проходить вибірково, - Ніколаєнко

Станіслав Ніколаєнко заявив, що вибіркові кроки влади по ліквідації і приєднанню вузів будуть супроводжуватись протестами та закидами про бажання поживитись землею та майном університетів

Реорганізація вузів проходить вибірково, - Ніколаєнко

"Останні події із ліквідацією і приєднанням Одеського і Дніпропетровського аграрних університетів до інших вузів викликали неоднозначну реакцію науково-педагогічних колективів, громадськості. Викладачі і студенти не розуміють мети, цілей цих кроків, своїх перспектив", - зазначив Голова Громадської Ради освітян і науковців, екс-міністр освіти Станіслав Ніколаєнко.

"Приєднання Одеського агроуніверситету до академії харчових технологій на перший погляд має рацію. Хоча викликає питання, а чому не зробити навпаки, оскільки технологічно спочатку йде виробництво, а потім вже переробка і зберігання сільськогосподарської продукції. Можливо треба було створити взагалі новий університет: виробництва і переробки агропродукції. Тобто перед таким рішенням було б доцільно глибоко вивчити ситуацію, залучити до цього викладачів, місцеві ради, запропонувати розумне рішення. До речі, попереднє приєднання до академії харчових технологій академії холоду було сприйнято більш-менш спокійно і було логічним", - вважає фахівець.

За його словами, реорганізація трьох вузів у Дніпропетровську, м’яко кажучи, не зрозуміла. Поєднання агрономів, зоотехніків з митниками, банкірами не зовсім зрозуміле. Тому то і відповідна реакція студентів і викладачів, яких можна зрозуміти.

На переконання Ніколаєнко необхідно керуватись, перш за все, прийнятою стратегією розвитку країни, необхідністю якісного оновлення підготовки фахівців.

"Уряд не сказав, які програми розвитку, які галузі виробництва, окрім інформаційних технологій, будуть пріоритетними, скільки йому кадрів на це потрібно. Як буде розвиватись бізнес і що йому потрібно на ринку праці", - зазначив Ніколаєнко.

"Звідси б і вимальовувалась перспектива вітчизняної професійної освіти. План її реорганізації повинен бути загальнодержавний. Знаю, що це не просто, але якщо так не діяти, то вибіркові кроки по ліквідації і приєднанню вузів будуть супроводжуватись активними протестами, закидами, часто-густо справедливими, про бажання владців поживитись землею, майном університетів. Скажімо, той же Одеський університет має корпуси в центрі Одеси, землю і пансіонат на березі моря недалеко від Іллічівська. А в постанові уряду нічого не сказано про цей майновий комплекс. Яка його доля?", - зазначає фахівець.

"Нині потрібно відмінити останні постанови уряду, як недопрацьовані і чітко визначитись із долею всіх вузів держави, а потім уже приймати відповідні рішення", - заявив голова Громадської Ради освітян і науковців України Станіслав Ніколаєнко.

Освіта.ua
04.07.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Гусятинська Олена
Я, асистент кафедри ТВППТ ОДАУ. Вважаю, що не вкоєму разі не можна приєднувати наш університет до академії харчових технологій, тому, що це не логічно, так як будуть ліквідовані багато факультетів. Наприклад, до чого тут факультет ветеринарної медицини до харчових технологій!? Якщо і приєднувати, то академію до нас, як окремий факультет. Харчові технології є лише заключною ланкою процесу виробництва. А краще залишити так, як є!!!!!!!
людмила
Не можна ліквідовувати вузи із столітнім минулим. Наше керівництво Держави повинно допомагати вищим навчальним закладам, а не ліквідовувати їх шляхом приєднання. Можу сказати, що це плохо закінчеться.Будуть різні акції та протести, але здається нашій Владі столо сумно на своїх місцях і Вони вирішили погратися з вогнем. Чомусь закордоном Аграрні вузи самі популярні і підтримуються Державою, а в нашій країні їх намагаються закрити, при тому, що в КАБІНЕТІ МІНІСТРІВ вирішили одноголосно підримувати та підіймати сільське гоподарство, сільську місцевіть. Тому виникає відповідно питання, а хто буде працювати та жити в селі юристи чи політики?
Игорь
Власть школы закрывает, высшее образование дорогое и для многих не доступное. А на месте школ открывают магазины и генделыки. Молодежи не куда подастся и она спивается в этих генделыках. Может хоть комми народ поднимут, потому что нужно вернуть будущее своим детям.
Виталий Бабенко
Для Игорь: все потому, что власти образованные люди не нужны, безграмотными и нищими управлять проще, бросил кусок хлеба и все радуются! да и к тому же это ведь наши дети без образования могут остаться, их получать заграницей! а у комми действительно реальная программа восстановления страны, надеюсь, что они своей настойчивостью и целеустремленностью добьются ее реализации!
Коментувати
Вероника Татаренко
А чого ж це я не здивована! Хіба в нашій країні слоао"реформа" асоціювалося з чимось добрим! Як тільки-но реформують якусь галузь - значить у когось із верхівки в тому особистий інтерес. А закон під нього в Раді прийняти ніколи не було проблемою - ригів більшість, опозиція куплена. Комуністи пробують протистояти, але ж їх дуже мало. Отже - зелене світло!