Osvita.ua Вища освіта Новини вищої освіти 75-річний ювілей відзначає перший міністр освіти незалежної України
75-річний ювілей відзначає перший міністр освіти незалежної України

1 липня 2013 року минає 75 років від дня народження Петра Михайловича Таланчука – визначного науковця, освітянина, активного громадського діяча сучасності, президента Університету «Україна»

75-річний ювілей відзначає перший міністр освіти незалежної України

Петро Таланчук – постать, знана не лише в Україні, а й далеко за її межами. Обдарований вчений, політик, талановитий організатор і керівник – він усе життя наполегливо працює задля добробуту людей та держави. Визначальні риси його характеру – мужність, порядність, доброта. Від народження Петру Михайловичу Богом даний талант не тільки до самовідданої праці, а й до постійного пошуку ідей. Для більшості людей ідеї, на жаль, залишаються лише мріями. Але, коли за реалізацію якоїсь із них береться Петро Таланчук, можна не сумніватися – вона неодмінно здійсниться.

Нагороджений орденами «Дружби народів», «За заслуги» III ступеня, «За видатні заслуги в інженерній справі», «Покрова Пресвятої Богородиці», «Святих Кирила і Мефодія»; Хрестом Пошани «За духовне відродження»; численними медалями та знаками: МОН України – «Відмінник освіти України», «За наукові досягнення», АПНУ – «Ушинський К.Д.»; КМДА - «Відмінник столичної освіти»; Почесною грамотою Верховної Ради України; подяками Міністерства освіти і науки України, Національної академії педагогічних наук України тощо.

Народився ювіляр 1 липня 1938 року в с. Городищах-Косівських Володарського району на Київщині. У школі був лідером, відмінником. Після закінчення інституту у 1965 р. П.М. Таланчук отримав диплом із відзнакою та кваліфікацію інженера-механіка. За розподілом почав працювати на кафедрі приладів точної механіки КПІ на посаді асистента, одночасно був обраний головою профспілкового комітету інституту.

З 1968 р. по 1971 р. навчався в аспірантурі, у 1972 р. захистив кандидатську, а в 1986 р. – докторську дисертацію.

У 1973 р. Петро Михайлович був призначений проректором з навчально-виховної роботи КПІ, в тому ж році був обраний завідувачем кафедри приладів точної механіки.

У 1987-1992 рр. професор П.М. Таланчук – ректор Київського політехнічного інституту. У 2000 р. йому присвоєно звання «Почесний ректор НТУУ «КПІ».

У лютому 1992 року був призначений першим міністром освіти незалежної України. З його ініціативи та під його керівництвом розпочалося реформування освіти. За його ініціативи відбулася визначна подія в історії української освіти – І з'їзд працівників освіти, на якому була обговорена та затверджена національна програма «Освіта. Україна – ХХІ століття». Але не все було втілено. Тому П.М. Таланчук об'єднав відомих науковців і педагогів навколо ідеї створення навчального закладу, в якому впроваджуватиметься принцип відкритого доступу до якісної вищої освіти представникам усіх верств населення і, в першу чергу, особам із обмеженими можливостями та особливими потребами.

Ця ідея реалізувалася у лютому 1999 року, коли за підтримки Київської міської влади було зареєстровано вищий навчальний заклад недержавної форми власності – Відкритий міжнародний університет розвитку людини «Україна». За ці роки університет розвинувся у потужний навчальний заклад ІІІ-IV рівня акредитації з інститутами та філіями в усіх регіонах України.

Освіта.ua
01.07.2013

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!