Депутати ініціювали впровадження перехресного вступу до магістратури

Депутати трьох парламентських фракцій зареєстрували законопроект, який має надати абітурієнтам можливість вступу до магістратури на основі рівня бакалавра іншої галузі

Депутати ініціювали впровадження перехресного вступу до магістратури

У Верховній Раді зареєстрований законопроект, яким пропонується внесення змін до закону "Про вищу освіту" в частині надання абітурієнтам можливості вступу до вузу для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня магістра на основі рівня бакалавра з іншої галузі знань за умови успішного проходження вступних випробувань.

Ініціаторами законопроекту виступили представники трьох політичних сил у парламенті. Авторами документа є Лілія Гриневич (ВО "Батьківщина"), Віктор Пинзеник (Політична партія "УДАР) та Сергій Тігіпко (Партія регіонів).

Автори зазначають, що сьогодні за чинним законодавством, випускник бакалаврської програми може вступати лише на магістерську програму за тією ж спеціальністю, за якою здобув ступінь бакалавра.

"Цей підхід заперечує існуючу в європейському просторі вищої освіти стратегію мобільності та міждисциплінарності, негативно впливаючи на організацію навчального процесу і якість вищої освіти. Ніде у світі, крім України, при вступі на певну магістерську програму в абітурієнтів ніхто не питає, який бакалаврський диплом вони мають. Для цього потрібно просто успішно скласти вступні іспити", - наголошують ініціатори законопроекту.

Також ініціатори законодавчих змін зауважують, що прийняття законопроекту сприятиме поліпшенню якості навчального процесу у вузах та приведенню українського законодавства про вищу освіту до європейських норм.

Відповідні зміни також передбачені Національним планом дій на 2013 рік, згідно з яким профільне міністерство має затвердити вимоги до здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня магістра на основі рівня бакалавра з іншої галузі знань.

Однак Міністерство освіти всіляко стримує процес впровадження в Україні "перехресного вступу". Поки чиновники відомства наважилися лише на проведення експерименту зі вступу на магістратуру за принципом "перехресного вступу", який буде проведений у 2014 році в декількох вищих навчальних закладах України.

Освіта.ua
21.06.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Мария
У Вінницькому національному технічному університеті всі хто має диплом бакалавра/спеціаліста/магістра може навчатися у магістратурі за спеціальністю "Консолідована інформація" (з будь-якого ВНЗ). Крім того, навчання ведеться на базі IT Академії Microsoft і Мережевої Академії CISCO. (citzi.vntu.net/edu-ki/)
vika
Тепер на хвилинку задумаємось і уявим, що стдудент закінчив бакалаврат - 4 роки вчився на агронома, а оскільки в селі він не потрібний - пішов до магістратури з будівництва в надії, що ця галузь запрацює. Запитання до депутатів: Які вступні екзамени повинен здавати такий абітурієнт і як він може навчатися в магістратурі не маючи базової підготовки з фахових та нормативних дисциплін будівельного напряму?
Анастасия
Для vika: строительство, медицина и правоведение, это те 3 специальности на которые этот законопроект не распространяется! т.к. вряд ли вы захотите ездить по мостам, жить в домах, лечиться, и защищаться от бандитов, если будете знать что человек этому учился всего 1год в магистратуре
Коментувати
H_z_Hory
+1
vchytel
Н А Р Е Ш Т І