Osvita.ua Вища освіта Новини вищої освіти Президент пропонує створити незалежні агенції якості вищої освіти
Президент пропонує створити незалежні агенції якості вищої освіти

Про це йдеться щорічному посланні Президента до Верховної Ради, в якому зазначається необхідність створення реальної автономії вишів та агенцій із забезпечення якості вищої освіти

Президент пропонує створити незалежні агенції якості вищої освіти

Зокрема, у щорічному посланні Президента до Верховної Ради "Про внутрішнє та зовнішнє становище України в 2013 році", зазначається, що одним зі способів реформування вищої освіти є створення умов для реальної автономії університетів.

"Час довів неефективність надмірного централізованого управління зазначеними інтелектуальними осередками суспільства. Це стосується академічної, адміністративної, кадрової та фінансової автономії, всебічного розвитку академічної свободи", - йдеться у посланні.

Водночас, наголошується, що забезпечити відповідальність закладів за результати діяльності можна лише в контексті їх змагальності не стільки за кількість, скільки за якість студентів, а також за кращих викладачів, державне замовлення. Останнє має стимулювати, заохочувати й коригувати.

"Цього можливо досягти завдяки оптимізації мережі вищих навчальних закладів. Потрібно також ефективно підвищувати якість підготовки студентів, усувати примітивні та спрощені схеми здобуття вищої освіти", - зазначається у документі.

У посланні також наголошується на необхідності удосконалення інструменту ліцензування.

"Ліцензії мають надаватися кращим закладам з урахуванням їх профілю й досвіду, за наявності реальних практичних потреб і відповідних ресурсів. Адже ситуація, коли у вищій школі для разового річного прийому є 2,4 млн ліцензованих місць, не сприяє ані інтелектуальному відбору вступників, ані конкуренції закладів за право готувати фахівців, ані оптимізації обсягу їхньої підготовки", - йдеться у посланні президента.

Окрім того, на переконання авторів документа, ліцензування потрібно доповнити механізмами зовнішнього та внутрішнього забезпечення якості.

"Важливо створити незалежні агенції із забезпечення якості вищої освіти, у яких мають бути зацікавлені на насамперед вищі навчальні заклади. Це відповідатиме принципам болонської модернізації вищої школи з метою створення привабливого й конкурентоспроможного Європейського простору вищої освіти, невід’ємним складником якого має стати українська вища освіта", - наголошується у щорічному посланні президента до Верховної Ради.

Освіта.ua
11.06.2013

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Надежда
"Важливо створити незалежні агенції із забезпечення якості вищої освіти, у яких мають бути зацікавлені на насамперед вищі навчальні заклади..". О каком качестве высшего образования можно говорить, когда в ВУЗ поступают дети с баллами 124. Для таких студентов качество ВО не имеет значения. Они же просто не смогут осилить учебную программу. Может стоит обратить внимание не только на улучшение качества ВО, но и на качество знаний будущих студентов.
Вероника Татаренко
Розшифруйте хтось йому, що ЗНО - це зовнішнє НЕЗАЛЕЖНЕ оцінювання. тепер буде незалежне від незалежного. він говорить, як буддійський монах. А првда одна - поки в країні при владі олігархи - незалежним бути ніхто не може.
Виталий Бабенко
недавно Табачник говорил о том, что Болонская система плоха и нужно что-то менять, а Янукович все еще рассказывает о ее преимуществах, единомыслие власти! но ничего, если все копируем из Европы, то скоро до советской системы образования вернемся, в Европе ее ведь уже признали одной из самых лучших и начинают внедрять, так что будет у нас новое, хорошо забытое старое! эх, а сколько денег можно было бы сэкономить на их инновациях!
НЕ вірю обіцянкам
Президентські вибори вже скоро. Ну що, дітки, ви відчуваєте приплив покращення? Гарно звучить, добре смакує - але того всього просто не буде.
Бєлий Володимир
Кращого щодо продуктивності варіанту еволюційної модернізації освітньої самоорганізації складно найти. Лишається пройти шлях від декларацій до реалізації, а цього з "конструкторами", котрі окрім радянської системи нічого іншого у практичному вимірі не знають не те що складно, а скоріше просто неможливо.

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!