Президент пропонує створити незалежні агенції якості вищої освіти

Про це йдеться щорічному посланні Президента до Верховної Ради, в якому зазначається необхідність створення реальної автономії вишів та агенцій із забезпечення якості вищої освіти

Президент пропонує створити незалежні агенції якості вищої освіти

Зокрема, у щорічному посланні Президента до Верховної Ради "Про внутрішнє та зовнішнє становище України в 2013 році", зазначається, що одним зі способів реформування вищої освіти є створення умов для реальної автономії університетів.

"Час довів неефективність надмірного централізованого управління зазначеними інтелектуальними осередками суспільства. Це стосується академічної, адміністративної, кадрової та фінансової автономії, всебічного розвитку академічної свободи", - йдеться у посланні.

Водночас, наголошується, що забезпечити відповідальність закладів за результати діяльності можна лише в контексті їх змагальності не стільки за кількість, скільки за якість студентів, а також за кращих викладачів, державне замовлення. Останнє має стимулювати, заохочувати й коригувати.

"Цього можливо досягти завдяки оптимізації мережі вищих навчальних закладів. Потрібно також ефективно підвищувати якість підготовки студентів, усувати примітивні та спрощені схеми здобуття вищої освіти", - зазначається у документі.

У посланні також наголошується на необхідності удосконалення інструменту ліцензування.

"Ліцензії мають надаватися кращим закладам з урахуванням їх профілю й досвіду, за наявності реальних практичних потреб і відповідних ресурсів. Адже ситуація, коли у вищій школі для разового річного прийому є 2,4 млн ліцензованих місць, не сприяє ані інтелектуальному відбору вступників, ані конкуренції закладів за право готувати фахівців, ані оптимізації обсягу їхньої підготовки", - йдеться у посланні президента.

Окрім того, на переконання авторів документа, ліцензування потрібно доповнити механізмами зовнішнього та внутрішнього забезпечення якості.

"Важливо створити незалежні агенції із забезпечення якості вищої освіти, у яких мають бути зацікавлені на насамперед вищі навчальні заклади. Це відповідатиме принципам болонської модернізації вищої школи з метою створення привабливого й конкурентоспроможного Європейського простору вищої освіти, невід’ємним складником якого має стати українська вища освіта", - наголошується у щорічному посланні президента до Верховної Ради.

Освіта.ua
11.06.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Надежда
"Важливо створити незалежні агенції із забезпечення якості вищої освіти, у яких мають бути зацікавлені на насамперед вищі навчальні заклади..". О каком качестве высшего образования можно говорить, когда в ВУЗ поступают дети с баллами 124. Для таких студентов качество ВО не имеет значения. Они же просто не смогут осилить учебную программу. Может стоит обратить внимание не только на улучшение качества ВО, но и на качество знаний будущих студентов.
Вероника Татаренко
Розшифруйте хтось йому, що ЗНО - це зовнішнє НЕЗАЛЕЖНЕ оцінювання. тепер буде незалежне від незалежного. він говорить, як буддійський монах. А првда одна - поки в країні при владі олігархи - незалежним бути ніхто не може.
Виталий Бабенко
недавно Табачник говорил о том, что Болонская система плоха и нужно что-то менять, а Янукович все еще рассказывает о ее преимуществах, единомыслие власти! но ничего, если все копируем из Европы, то скоро до советской системы образования вернемся, в Европе ее ведь уже признали одной из самых лучших и начинают внедрять, так что будет у нас новое, хорошо забытое старое! эх, а сколько денег можно было бы сэкономить на их инновациях!
НЕ вірю обіцянкам
Президентські вибори вже скоро. Ну що, дітки, ви відчуваєте приплив покращення? Гарно звучить, добре смакує - але того всього просто не буде.
Бєлий Володимир
Кращого щодо продуктивності варіанту еволюційної модернізації освітньої самоорганізації складно найти. Лишається пройти шлях від декларацій до реалізації, а цього з "конструкторами", котрі окрім радянської системи нічого іншого у практичному вимірі не знають не те що складно, а скоріше просто неможливо.