Osvita.ua Вища освіта Новини вищої освіти Лише 5 % іноземних студентів в Україні приїхали з країн Європи
Лише 5 % іноземних студентів в Україні приїхали з країн Європи

В українських вищих навчальних закладах навчається більше 60 тисяч іноземців, більшість з яких представляють країни СНД, Азії та Африки

Лише 5 % іноземних студентів в Україні приїхали з країн Європи

Про це повідомив заступник міністра освіти і науки Олексій Дніпров під час зустрічі з іноземними послами країн Південної та Південно-Східної Азії, Латинської Америки, Близького Сходу та Африки, на якій обговорювалися питання розширення можливостей для здобуття громадянами відповідних країн вищої освіти в Україні.

За словами Дніпрова, освітній потенціал дозволив Україні увійти до десятки країн лідерів у галузі міжнародної освіти, оскільки спостерігається стійка тенденція щодо збільшення контингенту іноземців, які здобувають вищу освіту в Україні.

"Станом на сьогодні в Україні у 186 ВНЗ навчається понад 61,5 тис. іноземців із близько 150 країн світу. Географічно найбільш представлені країни СНД - 33 %, Азії - 16%, Африки - 16 %, Європи - 5 %", - повідомив заступник міністра.

Він також зазначив, що, незважаючи на позитивні тенденції в напрямку розвитку міжнародної співпраці держави в освітянській галузі, існують питання, які потребують широкого обговорення. Зокрема, це питання використання можливостей освітніх установ, забезпечення високої якості української освіти та визнання українського диплома на міжнародному рівні.

"Умови навчання іноземних громадян, які здобувають освіту у ВНЗ України як на контрактній основі так і за рахунок державних стипендій, такі ж самі як і для громадян України. З метою поліпшення якості освітніх послуг навчання іноземців здійснюється, окрім українською, також іноземними мовами", - сказав Дніпров.

За словами чиновника, існує багато переваг у навчанні іноземних громадян у вищих навчальних закладах, зокрема це фундаментальність освітнього процесу, прийнятна вартість навчання, орієнтація на європейські цінності у питаннях покращення якості освіти і входження у європейський освітній простір, а також толерантне ставлення українського суспільства до іноземних громадян та визнання українських дипломів в різних країнах.

Дніпров також повідомив, що Міністерство освіти планує відкриття представництв Українського державного центру міжнародної освіти в країнах СНД, Близького сходу, Африки, Латинської Америки та Південно-Східної Азії, основними завданнями яких є здійснення рекламно-інформаційної роботи, провадження порядку набору іноземців на навчання в Україні.

Окрім того, МОН й надалі планує розвивати співробітництво українських та зарубіжних університетів, зокрема у напрямку пропагування навчання іноземців в Україні за сумісними навчальними програмами, які передбачають видачу подвійних дипломів.

Заступник міністра також повідомив, що Україна просуватиме на зовнішньому освітньому ринку навчання іноземців у професійно-технічних училищах для тих країн, де є необхідність у підготовці національних кадрів кваліфікованих робітників.

Освіта.ua
05.06.2013

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!