В Україні захищаються понад 9 тисяч дисертацій щороку

У Міносвіти вважають, що необхідно підняти планку вимог до дисертаційних робіт, оскільки частина робіт не відповідає вимогам, які висуваються до наукових праць

В Україні захищаються понад 9 тисяч дисертацій щороку

15 травня у Київському національному університеті будівництва і архітектури відбулася нарада-семінар голів та секретарів вчених рад Центрального регіону, присвячена питанням удосконалення атестації наукових та науково-педагогічних кадрів вищої кваліфікації.

Перший заступник міністра освіти і науки Євген Суліма закликав усіх учасників до ефективного співробітництва у напрямі підвищення якості дисертаційних робіт, частина з яких, за його словами, не відповідає вимогам, які висуваються до наукових праць такого рівня.

Суліма повідомив, що понад 9 тисяч дисертаційних робіт захищаються в Україні щороку, з них - понад 8 тисяч робіт на здобуття наукового ступеня кандидата наук, і 800-900 - на здобуття наукового ступеня доктора наук.

"Ми повинні забезпечити глибинні зміни у питаннях підготовки та атестації наукових та науково-педагогічних кадрів вищої кваліфікації", - заявив перший заступник міністра.

Серед таких змін він зокрема назвав: приведення до відповідності та оновлення паспортів спеціальностей, оптимізацію мережі спеціалізованих вчених рад, ефективне оприлюднення результатів дисертаційних досліджень, зокрема, шляхом розміщення публікацій дисертантів у зарубіжних наукових виданнях тощо.

"Сьогодні з урахуванням усіх змін і трансформаційних процесів у царині науки, основним завданням є задоволення реальних потреб держави у висококваліфікованих наукових та науково-педагогічних працівниках, які здатні створювати конкурентоспроможні продукти", - зазначив Суліма.

Для цього також, на його думку необхідно відстежувати новітні тенденції у розвитку світової науки та враховувати їх у дослідницьких процесах.

Він підкреслив, що слід звернути увагу на необхідність підняття планки вимог для тих, хто прагне увійти до наукового середовища. І зауважив, що насамперед кожен науковець повинен уважно ставитися до власного дослідження.

"Якісний зміст дисертаційного дослідження, що вказує на поступальний розвиток тієї чи іншої науки - це альфа і омега діяльності науково-педагогічних кадрів вищої кваліфікації", - наголосив перший заступник міністра.

Освіта.ua
16.05.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
антидот
Технари подергаются-порыпаются и уедут туда,где их мозги нужнее и знают им цену.А в Украине при отсутствии нормальной экономики,правовой системы и адекватного управления продолжится утолщение паразитирующей прослойки из юристов-экономистов-менеджеров всех "научных"степеней.
Demetri Kotlyar
Обидно, что опять кагалом под одну гребенку! 8000 тыс... вы посмотрите сколько из них економических и правовых - процентов 80 будет. А нас технарей та, за что? Материальной базы нет, все экспериментальные исследования за свой счет, а бюрократии сколько... и это при нищенской зарплате молодого ученого. Аспирантура то 3 года, а там только год нужен на оформление защиту и всю бюрократию. И что вы хотите, чтобы люди за 2 года нобельские делали? А сейчас как введут 18\\1, так процент защит вообще упадет, так как молодых незащищенных по выгоняют. Ото за 3 года, если успел - памятник и седину в темье, а нет - "всего хорошего, допобачення". К слову в этом году в нашем ВУЗе в аспирантуру поступает в 2 раза меньше, чем в прошлом году, и это еще не сентябрь. Ой не думаешь ты Сулима, не думаешь... И вообще, что это за цифра такая 9 тыс? это вообще мизер в сравнении с другими развитыми странами, к примеру в штатах в среднем 45000 тыс в год http://apsheronsk.bozo.ru/student/usa_edu.html
Demetri Kotlyar
Для Ирина Шульгина: То что идет любой, это не суть. Нелюбой же из них защищается. С другой стороны, умные неумные это все субъективно.
Ирина Шульгина
теперь любой выпускник, у которого есть связи на кафедре, идет в аспирантуру. о том, чтобы туда шли лучшие и умнейшие, как в советские времена, и речи нет. Могу сказать, что с моего курса кандидатскую защитили три девочки, далеко не самые умные
вишенка
завидно?
Коментувати