Osvita.ua Вища освіта Новини вищої освіти В Україні захищаються понад 9 тисяч дисертацій щороку
В Україні захищаються понад 9 тисяч дисертацій щороку

У Міносвіти вважають, що необхідно підняти планку вимог до дисертаційних робіт, оскільки частина робіт не відповідає вимогам, які висуваються до наукових праць

В Україні захищаються понад 9 тисяч дисертацій щороку

15 травня у Київському національному університеті будівництва і архітектури відбулася нарада-семінар голів та секретарів вчених рад Центрального регіону, присвячена питанням удосконалення атестації наукових та науково-педагогічних кадрів вищої кваліфікації.

Перший заступник міністра освіти і науки Євген Суліма закликав усіх учасників до ефективного співробітництва у напрямі підвищення якості дисертаційних робіт, частина з яких, за його словами, не відповідає вимогам, які висуваються до наукових праць такого рівня.

Суліма повідомив, що понад 9 тисяч дисертаційних робіт захищаються в Україні щороку, з них - понад 8 тисяч робіт на здобуття наукового ступеня кандидата наук, і 800-900 - на здобуття наукового ступеня доктора наук.

"Ми повинні забезпечити глибинні зміни у питаннях підготовки та атестації наукових та науково-педагогічних кадрів вищої кваліфікації", - заявив перший заступник міністра.

Серед таких змін він зокрема назвав: приведення до відповідності та оновлення паспортів спеціальностей, оптимізацію мережі спеціалізованих вчених рад, ефективне оприлюднення результатів дисертаційних досліджень, зокрема, шляхом розміщення публікацій дисертантів у зарубіжних наукових виданнях тощо.

"Сьогодні з урахуванням усіх змін і трансформаційних процесів у царині науки, основним завданням є задоволення реальних потреб держави у висококваліфікованих наукових та науково-педагогічних працівниках, які здатні створювати конкурентоспроможні продукти", - зазначив Суліма.

Для цього також, на його думку необхідно відстежувати новітні тенденції у розвитку світової науки та враховувати їх у дослідницьких процесах.

Він підкреслив, що слід звернути увагу на необхідність підняття планки вимог для тих, хто прагне увійти до наукового середовища. І зауважив, що насамперед кожен науковець повинен уважно ставитися до власного дослідження.

"Якісний зміст дисертаційного дослідження, що вказує на поступальний розвиток тієї чи іншої науки - це альфа і омега діяльності науково-педагогічних кадрів вищої кваліфікації", - наголосив перший заступник міністра.

Освіта.ua
16.05.2013

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
антидот
Технари подергаются-порыпаются и уедут туда,где их мозги нужнее и знают им цену.А в Украине при отсутствии нормальной экономики,правовой системы и адекватного управления продолжится утолщение паразитирующей прослойки из юристов-экономистов-менеджеров всех "научных"степеней.
Demetri Kotlyar
Обидно, что опять кагалом под одну гребенку! 8000 тыс... вы посмотрите сколько из них економических и правовых - процентов 80 будет. А нас технарей та, за что? Материальной базы нет, все экспериментальные исследования за свой счет, а бюрократии сколько... и это при нищенской зарплате молодого ученого. Аспирантура то 3 года, а там только год нужен на оформление защиту и всю бюрократию. И что вы хотите, чтобы люди за 2 года нобельские делали? А сейчас как введут 18\\1, так процент защит вообще упадет, так как молодых незащищенных по выгоняют. Ото за 3 года, если успел - памятник и седину в темье, а нет - "всего хорошего, допобачення". К слову в этом году в нашем ВУЗе в аспирантуру поступает в 2 раза меньше, чем в прошлом году, и это еще не сентябрь. Ой не думаешь ты Сулима, не думаешь... И вообще, что это за цифра такая 9 тыс? это вообще мизер в сравнении с другими развитыми странами, к примеру в штатах в среднем 45000 тыс в год http://apsheronsk.bozo.ru/student/usa_edu.html
Demetri Kotlyar
Для Ирина Шульгина: То что идет любой, это не суть. Нелюбой же из них защищается. С другой стороны, умные неумные это все субъективно.
Ирина Шульгина
теперь любой выпускник, у которого есть связи на кафедре, идет в аспирантуру. о том, чтобы туда шли лучшие и умнейшие, как в советские времена, и речи нет. Могу сказать, что с моего курса кандидатскую защитили три девочки, далеко не самые умные
вишенка
завидно?
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!