Osvita.ua Вища освіта Новини вищої освіти Україна невдало скопіювала болонську систему, - Табачник
Україна невдало скопіювала болонську систему, - Табачник

Міністр освіти і науки Дмитро Табачник вважає, що в Україні болонська система освіти була введена невдало

Україна невдало скопіювала болонську систему, - Табачник

"Нами невдало на початковому етапі була скопійована болонська система, коли ми намагалися виставити всі орієнтири не тільки на мінімально необхідну планку, але і на найвищу", - сказав Табачник під час форуму "Пострадянський світ 2020: ризики, виклики, сценарії" в Харкові, повідомляє Укрінформ.

На думку міністра, через це наукове середовище країни могло втратити фахівців, зокрема, в математиці й астрофізиці.

"Вже потім через кілька років імплементації болонського досвіду стало зрозуміло, що не треба причісувати всіх під один гребінець. Варто виставити тільки найнижчу планку", - додав він.

Освіта.ua
15.05.2013

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ivan
Взагалі, не зрозміло про що говорить, міністр, По-перше Україна не повинна нічого копіювати, не має потреби в уніфікації змісту вищої освіти, це загальновідомо. В Європі, і інших регіонах цього не вимагається. Потрібно зробити прозорою підготовку фахівців з вищою освітою. По-друге в нашу вищу освіту не потрібно запроваджувати Болонську систему, як це представлено міністром, а основні рекомендації і тільки деякі рамкові стандари Європейського простору вищої освіти (ЄПВО). По-третє, в Україні не запроваджено 99,9 відстока положень Болонського процесу, 2012 році Україна отримує 2 за запровадження положень Болонського процесу, 47місце і з 47 країн учасниць Болонського процесу, так що аж ніяк останні роки Болонський процес вищій освіті не заважав. Міністру спочатку варто ознайомитися зі документами ЄПВО, а потім іти до людей і розказувати про якість копіювання, невстигання тощо, Болонські системи, які відсутні у системі вищої освіти України. Приклад, який наводить Наталія, нічого спільно Процесом...
Доцент
Для Ivan: Шановні, Ви не можете, чи не хочете зрозуміти, що в Україні НІКОМУ не потрібна якісна освіта. Не потрібна роботодавцям (крім ІТ). не потрібна студентам, тому що майже 60% (ЗНО до 165 балів) не можуть навчатися в Університетах.
Коментувати
Наталія
Хочу навести конкретний типовий приклад "невдалого початку". 2 студенти навчались в педагогічному університеті на бюджеті. По закінченні, один зі студентів з дипломом спеціаліста пішов працювати в школу. Другий вирішив отримати кваліфікацію магістра та ще рік провчився в цьому ж университеті. але вже на контрактній основі, витративши за рік певну суму власних коштів. Отримавши диплом магістра, він прийшов у ту ж школу, що й його одногрупник. Зарплата у них однакова, права-однакові, лише є одна відмінність: у випускника-спеціаліста вже на 1 рік педагогічного стажу більше, ніж у магістра, отже надбавки за вислугу років він почне отримувати раніше. Де ж логіка?
Володимир
Для Наталія: Ви шукаєте логіку у тому, що відбувається в освіті?
Ирина Шульгина
А образование никак не связано с дальнейшей работой. По большому счету, что такое звание магистра? И чем плоха была советская система, когда ты четко понимал, что у тебя есть высшее образование, будет работа, а то приняли болонскую систему, а потом через 10 лет оняли, что мы в ней ни фига не разобрались
Виталий Бабенко
ну то что образование не связано с профессией - факт! из нашей группы если человек пять работает по специальности и то хорошо! а если бы соблюдались элементарные законы, то праффессор никогда бы не был президентом, как и многие министры, "доктора наук"! сейчас любую научную степень получить не проблема, были бы деньги, знания не важны! да и к тому же их скоро и получать негде будет, вон на Закарпатье половину ПТУ сократят! а они про неудачное внедрение болонской системы, зубы заговаривают!
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!