Osvita.ua Вища освіта Новини вищої освіти Молодь має отримувати затребувану спеціальність, - Гриневич
Молодь має отримувати затребувану спеціальність, - Гриневич

Молоді люди, які здобувають освіту, мають отримувати спеціальність, затребувану на ринку праці, а роботодавці – давати їм можливість стажуватися, працювати, отримувати гідну зарплату

Молодь має отримувати затребувану спеціальність, - Гриневич

На цьому наголосила голова парламентського Комітету з питань науки і освіти Лілія Гриневич під час круглого столу 17 квітня.

Круглий стіл був присвячений практичному застосуванню Закону України "Про організації роботодавців, їх об’єднання, права і гарантії їх діяльності".

Гриневич в своєму виступі повідомила, що у 2012 році на 10 тисяч населення приходилося понад 500 студентів вищих навчальних закладів. У той же час в професійно-технічних навчальних закладах цей показник складав всього 90 учнів.

При цьому сфера виробництва відчуває дефіцит саме у кваліфікованих робітниках, що підтверджується офіційною статистикою. У 2012 році лише 27 відсотків випускників вищих навчальних закладів отримали направлення на роботу на відміну від 85 відсотків випускників навчальних закладів профтехосвіти.

Лілія Гриневич зазначила, що в законі про права організацій роботодавців, прийнятому минулого року, закладено суттєві права роботодавців щодо визначення змісту освіти. Але ці права не регламентовані і не деталізовані, зокрема, через застарілість закону про вищу освіту.

На її переконання, діти, які здобувають професійно-технічну чи вищу освіту, мають отримувати спеціальність, затребувану на ринку праці. А роботодавці – давати їм можливість стажуватися, працювати, отримувати гідну зарплату.

"Я буду наполягати на тому, щоб в новій редакції закону про вищу освіту було закладено реальні механізми, які дозволять роботодавцям впливати на зміст освіти, контролювати її якість", - наголосила Гриневич.

Вона пояснила, що ідеться про включення роботодавців до розробки Національної системи професійних кваліфікацій з метою впливу на процес контролю якості вищої освіти; до Експертного комітету та експертних комісій, які розробляють державні стандарти; до Наглядових рад ВНЗ – з метою впливу на формування навчальних планів, кадрову політику, контроль за використанням коштів; до підготовки та проведення кваліфікаційних іспитів.

"Також упевнена, ми зможемо знайти рішення щодо виробничої практики, стажування, отримання першого робочого місця випускниками, - підкреслила народний депутат. - Це питання не гасел і декларацій, чи якогось примусу, а знову ж таки – створення задовільної моделі співпраці між ПТУ, ВНЗ і бізнесом".

"Наша формула партнерства: система освіти роботодавцям – освічених кваліфікованих випускників, а роботодавці випускникам - робочі місця і гідні зарплати" - наголосила голова парламентського комітету.

Освіта.ua
18.04.2013

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Виталий Бабенко
читаю статью и понимаю, что где-то я уже это читал, но только другими словами. вспомнил. в последнее время часто встречаю Антикризисную программу КПУ и решил почитать, что же они предлагают, так вот, коммунисты уже давно говорят о подготовке нужных государству профессий. да, не ожидал от БЮТ, ладно не работают - привыкли, но уже и до воровства опустились!!
новодворская
Для Виталий Бабенко: Вот коммунисты,бла-бла-бла,при союзе,бла-бла-бла. Не надоело?Все вы просто ГОВОРУНЫ.Правда с умом и сообразительностью вопрос.
Виталий Бабенко
Для новодворская: советское образование было лучшим в мире! и это не просто слова, или, как Вы говорите - "бла-бла-бла". Англия с 2014 года вводит физико-математические школы по образцу советских, а в Израиле такие школы существуют с 1992 и в них учат преподаватели, выехавшие из страны после распада СССР. а наша власть (отмечу, что и бело-голубые и оранжевые) перенимает опыт европейских стран, которые в последнее время все больше склоняются к советскому образованию, ведь оно, по мнению Запада, является самым перспективным! поэтому не нужно заново изобретать "колесо"! для того, чтобы улучшить систему образования, достаточно оглянуться назад и использовать опыт прошлых поколений!!!
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!