Визначено порядок підвищення кваліфікації педпрацівників ВНЗ

Міністерством освіти затверджено Положення про підвищення кваліфікації та стажування педагогічних і науково-педагогічних працівників вищих навчальних закладів

Визначено порядок підвищення кваліфікації педпрацівників ВНЗ

Нове положення визначає порядок підвищення кваліфікації та стажування педагогічних і науково-педагогічних працівників вищих навчальних закладів I - IV рівнів акредитації незалежно від форм власності та підпорядкування.

Метою підвищення кваліфікації та стажування працівників є вдосконалення професійної підготовки особи шляхом поглиблення і розширення її професійних знань, умінь і навичок, набуття досвіду виконання додаткових завдань та обов'язків у межах спеціальності.

Навчання працівників ВНЗ має відбуватися не рідше ніж один раз на п'ять років зі збереженням середньої заробітної плати.

Підвищення кваліфікації та стажування працівників вищих навчальних закладів здійснюється за довгостроковим та короткостроковим видами підвищення кваліфікації.

Навчальний план довгострокового підвищення кваліфікації передбачає аудиторні заняття, самостійну навчальну роботу працівників та форми проведення підсумкового контролю.

Строк довгострокового підвищення кваліфікації за обсягом годин навчальної програми становить не менше 108 академічних годин: 72 години аудиторних і 36 годин самостійної навчальної роботи або в іншому співвідношенні в межах від однієї третини до двох третин загального обсягу академічних годин.

Періодичність довгострокового підвищення кваліфікації установлюється закладами-замовниками залежно від потреби, але не рідше ніж один раз на п'ять років.

Строк короткострокового підвищення кваліфікації за обсягом годин навчальної програми становить не менше 108 академічних годин. Періодичність короткострокового підвищення кваліфікації установлюється закладом-замовником.

Завершення навчання працівників засвідчує підсумковий контроль і відповідний документ про післядипломну освіту.

Міністерством освіти визнане таким, що втратило чинність, Положення про стажування викладачів вищих навчальних закладів на підприємствах, в організаціях, наукових установах та навчальних закладах від 11 травня 1993 року № 132.

Освіта.ua
15.04.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Виталий Бабенко
вот и первый шаг на пути к сокращению преподавателей, не все будут проходить итоговый контроль, не получат свидетельства о повышении квалификации и все иди работай в другое место!! почему нашему правительству не нужны образованные люди? или стадом управлять легче? а хваленая оппозиция все по митингам ездит!!!