Osvita.ua Вища освіта Новини вищої освіти Нерідко злиття ВНЗ слугують прикриттям тіньових оборудок
Нерідко злиття ВНЗ слугують прикриттям тіньових оборудок

Голова освітнього комітету ВР Лілія Гриневич заявляє, що "укрупнення" вишів призводить до знищення закладів освіти і слугує прикриттям для тіньових оборудок з приміщеннями та землею

Нерідко злиття ВНЗ слугують прикриттям тіньових оборудок

Про це заявила журналістам голова Комітету Верховної Ради з питань науки і освіти Лілія Гриневич під час круглого столу "Що загрожує вищій освіті в Україні?".

"Централізоване "укрупнення" вишів призводить до знищення закладів вищої освіти і нерідко слугує прикриттям для тіньових оборудок з приміщеннями та землею", - зазначила Гриневич.

Вона звернула увагу на факти ліквідації вищих навчальних закладів під виглядом реорганізації.

"По всій країні волюнтариськими рішеннями чиновників відбуваються злиття навчальних закладів. Наприклад, днями до Комітету звернулися викладачі і студенти Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені С. З. Гжицького, одного з найстаріших вищих навчальних закладів у Східній Європі, який під виглядом реорганізації фактично знищується. Хоча від початку це подавалося як рівноправне об’єднання з Львівським національним аграрним університетом", - підкреслила Лілія Гриневич.

"Часто, при так званих "укрупненнях" через деякий час з’ясовується, що цільове використання приміщень і земель реорганізованих закладів змінюється. Нерідко такі злиття слугують прикриттям для тіньових оборудок з приміщеннями та землею", - наголосила Гриневич.

За її словами, упорядкування мережі вишів має відбуватися еволюційним шляхом, після того як буде створено прозорі правила конкуренції між вищими навчальними закладами.

"Маємо дати можливість вишам з кращою якістю освіти приваблювати більшу кількість абітурієнтів та залучати більші обсяги державного замовлення", - наголосила голова комітету. За задумом, слабші вищі навчальні заклади будуть змушені покращувати якість викладання або приєднуватися до більш сильних.

Гриневич підкреслила, що підвалини цивілізованої конкуренції між вищими навчальними закладами закладено у законопроектах, що розроблені групою ректора КПІ Згуровського та представниками опозиції.

"Новий закон про вищу освіту повинен розроблятися на базі одного з цих законопроектів", - зазначила Лілія Гриневич.

Освіта.ua
08.04.2013

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Владимир
Шановна пані Лілія Гриневич! Хочемо звернути вашу увагу, що робиться на даний час в звязку з реорганізацією КТМТБ та приєднанням його до КДАВТ як відокремленнй структурний підрозділ. На думку колектива це є не що інше як рейдерський захват .
Владислав
Укрупнение коснулось и двух (и единственных в Запорожской области) технических вузов. ЗГИА и ЗНТУ. Оба трудовыых коллектива категорически против. Вузы вполне успешны, больше чем держаться на плаву. Финансовые показатели хорошие. Очевидно, тут тоже рейдерские попытки захватить территорию и здания инженерной академии. Что можно сделлать, дайте совет, пожалуйста
Людмила Олександрівна- Ужгород
Шановна пані Лілія Гриневич! Хочемо звернути вашу увагу, що робиться на Закарпатті з вишами краю. Натхненним ідеологом і ініціатором цих грандіозних "бізнес-проектів" у вищій освіті є ніхто інший, аніж сам пан Ващук Ф.Г., ректор новооб"єднаних,чи реорганізованих, чи оптимізованих вузів - класичного УжНУ та державного ЗакДУ під патронатом Міністерства освіти, на чолі з міністром Табачником Д. та його заступником Сулімою Є.Та суть в тому, що цей так званий реформатор "кинув око" і на інші самостійні вузи краю, такі як Мукачівський державний університете та Закарпатський художній інститут. Знаєте зламати, зруйнувати те, що роками надбано багато мізків не треба. Ось і почалося цькування вузів, ректори яких мають свою особисту думку, міцну позицію. Так хочеться щоб іпро Закарпатські вузи почули на усю країну, що як там деребанять ВНЗ, а це корпуси, будівлі,землі, майданчики, бібліотеками із своїм цінним скарбом-фондом і багато чого іншого, до чого великий апетит у патронів цієї оборудки!
Ирина
Для Людмила Олександрівна- Ужгород: Во всей стране кошмар начинает твориться в сфере высшего образования. Власть хочет вернуть те времена, когда вступление стоило несколько тысяч уе. Обидно, что под раздачу попадают профессионалы своего дела. Попробуйте обратиться в месную организацию КПУ. нам помогли, когда в месном ПТУ директриса начала беспредельничать
Коментувати
дейзи
Ну, це тільки внас може таке бути, щоб прибрати конкуркниа на ринку освітніх послуг - закриють державну структуру, бо за нежержавною стоїть мішок з грішми, а часто й сам міністр, як от Кремінь. гроші зараз вирішують все, тільки дітям вчитися ніде. за кордон тікають, там чіпляються, за що бачать, аби лиш не вертатися.Наша країна не для українців, а для олігархів.

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!