Нерідко злиття ВНЗ слугують прикриттям тіньових оборудок

Голова освітнього комітету ВР Лілія Гриневич заявляє, що "укрупнення" вишів призводить до знищення закладів освіти і слугує прикриттям для тіньових оборудок з приміщеннями та землею

Нерідко злиття ВНЗ слугують прикриттям тіньових оборудок

Про це заявила журналістам голова Комітету Верховної Ради з питань науки і освіти Лілія Гриневич під час круглого столу "Що загрожує вищій освіті в Україні?".

"Централізоване "укрупнення" вишів призводить до знищення закладів вищої освіти і нерідко слугує прикриттям для тіньових оборудок з приміщеннями та землею", - зазначила Гриневич.

Вона звернула увагу на факти ліквідації вищих навчальних закладів під виглядом реорганізації.

"По всій країні волюнтариськими рішеннями чиновників відбуваються злиття навчальних закладів. Наприклад, днями до Комітету звернулися викладачі і студенти Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені С. З. Гжицького, одного з найстаріших вищих навчальних закладів у Східній Європі, який під виглядом реорганізації фактично знищується. Хоча від початку це подавалося як рівноправне об’єднання з Львівським національним аграрним університетом", - підкреслила Лілія Гриневич.

"Часто, при так званих "укрупненнях" через деякий час з’ясовується, що цільове використання приміщень і земель реорганізованих закладів змінюється. Нерідко такі злиття слугують прикриттям для тіньових оборудок з приміщеннями та землею", - наголосила Гриневич.

За її словами, упорядкування мережі вишів має відбуватися еволюційним шляхом, після того як буде створено прозорі правила конкуренції між вищими навчальними закладами.

"Маємо дати можливість вишам з кращою якістю освіти приваблювати більшу кількість абітурієнтів та залучати більші обсяги державного замовлення", - наголосила голова комітету. За задумом, слабші вищі навчальні заклади будуть змушені покращувати якість викладання або приєднуватися до більш сильних.

Гриневич підкреслила, що підвалини цивілізованої конкуренції між вищими навчальними закладами закладено у законопроектах, що розроблені групою ректора КПІ Згуровського та представниками опозиції.

"Новий закон про вищу освіту повинен розроблятися на базі одного з цих законопроектів", - зазначила Лілія Гриневич.

Освіта.ua
08.04.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Владимир
Шановна пані Лілія Гриневич! Хочемо звернути вашу увагу, що робиться на даний час в звязку з реорганізацією КТМТБ та приєднанням його до КДАВТ як відокремленнй структурний підрозділ. На думку колектива це є не що інше як рейдерський захват .
Владислав
Укрупнение коснулось и двух (и единственных в Запорожской области) технических вузов. ЗГИА и ЗНТУ. Оба трудовыых коллектива категорически против. Вузы вполне успешны, больше чем держаться на плаву. Финансовые показатели хорошие. Очевидно, тут тоже рейдерские попытки захватить территорию и здания инженерной академии. Что можно сделлать, дайте совет, пожалуйста
Людмила Олександрівна- Ужгород
Шановна пані Лілія Гриневич! Хочемо звернути вашу увагу, що робиться на Закарпатті з вишами краю. Натхненним ідеологом і ініціатором цих грандіозних "бізнес-проектів" у вищій освіті є ніхто інший, аніж сам пан Ващук Ф.Г., ректор новооб"єднаних,чи реорганізованих, чи оптимізованих вузів - класичного УжНУ та державного ЗакДУ під патронатом Міністерства освіти, на чолі з міністром Табачником Д. та його заступником Сулімою Є.Та суть в тому, що цей так званий реформатор "кинув око" і на інші самостійні вузи краю, такі як Мукачівський державний університете та Закарпатський художній інститут. Знаєте зламати, зруйнувати те, що роками надбано багато мізків не треба. Ось і почалося цькування вузів, ректори яких мають свою особисту думку, міцну позицію. Так хочеться щоб іпро Закарпатські вузи почули на усю країну, що як там деребанять ВНЗ, а це корпуси, будівлі,землі, майданчики, бібліотеками із своїм цінним скарбом-фондом і багато чого іншого, до чого великий апетит у патронів цієї оборудки!
Ирина
Для Людмила Олександрівна- Ужгород: Во всей стране кошмар начинает твориться в сфере высшего образования. Власть хочет вернуть те времена, когда вступление стоило несколько тысяч уе. Обидно, что под раздачу попадают профессионалы своего дела. Попробуйте обратиться в месную организацию КПУ. нам помогли, когда в месном ПТУ директриса начала беспредельничать
Коментувати
дейзи
Ну, це тільки внас може таке бути, щоб прибрати конкуркниа на ринку освітніх послуг - закриють державну структуру, бо за нежержавною стоїть мішок з грішми, а часто й сам міністр, як от Кремінь. гроші зараз вирішують все, тільки дітям вчитися ніде. за кордон тікають, там чіпляються, за що бачать, аби лиш не вертатися.Наша країна не для українців, а для олігархів.