Балога пропонує скасувати примусове відпрацювання випускників

Народний депутат Віктор Балога вніс до парламенту законопроект щодо скасування примусу випускників вищих навчальних закладів відпрацьовувати за направленням

Балога пропонує скасувати примусове відпрацювання випускників

У пояснювальній записці до документа народний депутат зазначає, що використання примусової праці забороняється. Також посилаючись на рішення Конституційного Суду Віктор Балога зазначає, що безоплатність вищої освіти у державних та комунальних навчальних закладах необхідно розуміти як можливість здобуття освіти у цих закладах без оплати, тобто без внесення плати у будь-якій формі за освітні послуги.

"Обов’язковість відпрацювання або відшкодування вартості навчання випускником вищого навчального закладу є порушенням конституційного права громадян на працю, що повинна вільно обиратися громадянином", - наголошує політик.

Він також нагадав, що останніми роками діє незаконна практика вимагання керівниками вищих навчальних закладів від випускників вищих навчальних закладів довідок про працевлаштування, а основним методом тиску на випускників вищих навчальних закладів є затримка з видачею їм дипломів.

Балога повідомив, що основною метою запропонованого ним законопроекту є усунення недоліків законодавства та скасування примусу випускників вищих навчальних закладів відпрацьовувати за направленням.

"Прийняття та реалізація проекту Закону України "Про внесення змін до статті 52 Закону України "Про освіту" (щодо скасування примусового працевлаштування випускників вищих навчальних закладів) сприятиме забезпеченні законних прав молодих фахівців на вільний вибір місця роботи", - повідомив народний депутат Віктор Балога.

Освіта.ua
03.04.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Andriy
У 2014 році в цій сфері відбулися зміни. Ось тут http://www.pravoconsult.com.ua/novi-pravyla-obov-yazkovogo-vidpratsyuvannya-vypusknykiv-za-derzhavnym-zamovlennyam/ кажуть, що з 06.09.2014 вже не потрібно випускникам відпрацьовувати, але ті, хто раніше уклав договір, то на них такий обов’язок поширюється.
Виталий Бабенко
из моего курса всего два человека поехали по распределению!!!! а сейчас, вообще, никто не едет!!! ведь работу то в вымирающем селе предлагают, вот у нас невестке предложили ехать по распределению в село, учителем работать, неполная ставка, а к ней впридачу полуразрушенный дом и гектар земли, и что молодой девушке там делать??? поэтому проще всего отменить, но куда возьмут молодого специалиста без стажа работы??? лучше бы работу нормальную предлагали молодым специалистам, своих в село на гектар земли не отправляют!!!!!!!!
Мати
Шановні депутати,прем"єр-міністр та профільні міністри. Не перший раз пишу коментар під статтями такого типу. Ви приймаєте закони, вносите до них зміни, а елементарно не можете навести лад у ВНЗ. Від випускників вимагають представити тристоронню угоду про майбутнє працевлаштування. Якщо до травня дитина не надасть її, то погрожують створити умови недопуску до захисту диплому. А зробити це можуть... яка б талановита дитина не була. Батьки шукають місце для роботи, або хоча б фіктивну довідку, щоб випускник отримав диплом. А університет потім ще й дає направлення за цією угодою. Не соромно? За що таке знущання з майбутнього нації? Чи є практика хоча б в одному ВУЗі України видачі дипломів "бюджетникам" без подібної тяганини? Чи у нашій країні ситуації можуть вирішувати тільки кореспонденти, за що я їм дуже вдячна (особливо 1+1)?Дитина навчається в Полтавському НТУ. У травні відпишусь яким буде пресінг (він уже почався).
Ирина Шульгина
А Балога не хочет подумать, как бы сделать так, чтобы эти условия были хорошими? Государство выучило человека, а он теперь может поработать на благо государства, но, конечно, не за копейки, а с возможностью прокормить молодую семью, как было в советское время. Отменить отработки-то можно, но пусть балога будет честен до конца - уменьшится в несколько раз квота на бесплатные места в университетах