Міносвіти не хоче скасовувати медичні довідки для абітурієнтів

Міністерство освіти відмовилося від ідеї скасування необхідності подання медичної довідки при вступі до ВНЗ, чиновники переконані, що її відміна призведе до негативних наслідків

Міносвіти не хоче скасовувати медичні довідки для абітурієнтів

У Міністерстві освіти відбулася нарада щодо доцільності подання вступниками довідки форми 086-о під час вступу до вищих навчальних закладів України.

У нараді взяв участь заступник міністра освіти Євген Суліма, представники Міністерства охорони здоров’я, Мінсоцполітики, Державної служби з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва тощо.

Суліма повідомив, що до міністерства звернувся Голова державної служби з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва щодо скасування необхідності подання медичної довідки при вступі до ВНЗ.

"Отримання та подання цієї довідки, на думку Служби, є додатковим тягарем для вступників, проте головна мета – визначення справжнього стану здоров'я вступника – не досягається", - зазначають у відомстві з питань регуляторної політики.

У зв’язку з чим, у Державній службі з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва запропонували Міністерству освіти скасувати необхідність подання такої довідки, за виключенням тих спеціальностей, які мають певні показання.

Однак у Міністерстві освіти ідею не підтримали, зазначивши, що відмова від надання медичної довідки при вступі призведе до негативних наслідків.

"Існують застереження, що вилучення медичної довідки за формою 086-о з переліку документів, які абітурієнт додає до заяви про вступ до вищого навчального закладу, призведе до того, що у вищих навчальних закладів будуть відсутні дані про стан здоров'я студентів-першокурсників, а це, у свою чергу, призведе до негативних наслідків", - зазначив Суліма.

Зокрема, за словами чиновника, відсутність медичної довідки унеможливить визначення професійної придатності абітурієнта до навчання, призведе до порушення календаря ревакцинації проти керованих інфекцій та системи своєчасного виявлення туберкульозу.

Також він переконаний, що відміна медичних довідок унеможливить своєчасне взяття на диспансерний облік студентів-першокурсників, які мають хронічні захворювання та вади розвитку, і призведе до погіршення загального стану здоров'я та загострення перебігу хронічних хвороб, а також унеможливить з перших днів навчання об'єктивно оцінити стан здоров'я для визначення групи їх фізичної підготовки.

Чиновник також зазначив, що ректори вищих навчальних закладів повністю підтримують збереження подання медичної довідки під час вступу.

Освіта.ua
02.04.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
студент
086-о-"филькина грамота".С этой справкой в вузе перед началом учебы был собственный медосмотр и обязательная страховка без возможности выбора страховщика. Мариновали целый день,но медосмотр был такой же фикцией,как и для 086-о.Наше здоровье было всем по-барабану.Зато тут же нашлись ловкачи,ускоряющие эту процедуру за n-ную сумму.Примеры"действенности" недешевой страховки удручают. Лучше бы с этим порядок навели!
Лена
ну все правильно, я не хочу учится в одном заведении с людьми,которые могут заразить меня туберкулезом.
Hamster
Для Лена: Можно было бы ограничиться флюорограммой и анализом на сифилис. А так приходится выкидавать из жизни две недели на получение ничего не значащей справки.
Emerlin
Справка делается за день. максимум два. цель действительно не достигается.
Коментувати