Osvita.ua Вища освіта Новини вищої освіти У МОН сподіваються, що бізнес допоможе профтехосвіті
У МОН сподіваються, що бізнес допоможе профтехосвіті

26 березня відбувся круглий стіл, присвячений питанням ролі та місця бізнесу в розвитку професійно-технічної освіти в Україні

У МОН сподіваються, що бізнес допоможе профтехосвіті

У засіданні взяли участь заступник міністра Борис Жебровський, представники департаменту професійно-технічної освіти, Українського союзу промисловців та підприємців, українських бізнес-структур, які мають досвід співпраці з навчальними закладами та керівники професійно-технічних навчальних закладів.

Заступник міністра Жебровський зазначив, що потрібно повною мірою усвідомити важливість інвестування в освітню сферу, і, зокрема, у професійно-технічну освіту.

"Відносини між підприємствами і навчальними закладами мають будуватися на рівноправних засадах, але в жодному разі не на простій експлуатації досягнень у галузі освіти", - переконаний Жебровський.

На його думку, професійно-технічна освіта найкраще пристосована до співпраці з підприємствами, роботодавцями, оскільки поєднує навчання і виробництво.

Утім, нового рівня якості ПТО, а отже – й зацікавленості роботодавців у працевлаштуванні випускників ПТНЗ, за словами Жебровського, можна досягти лише шляхом модернізації процесу навчання: розробки навчальних та методичних програм з урахуванням умов і потреб сьогодення, поетапного підвищення кваліфікації майстрів виробничого навчання.

"Без модернізації процесу навчання та кваліфікованих педпрацівників революція в освіті не проходить", - зазначив Жебровський.

У свою чергу, директор департаменту професійно-технічної освіти В’ячеслав Супрун висловив переконання, що для забезпечення підготовки кваліфікованих працівників у ПТНЗ, потрібно активніше долучати підприємства до співпраці у сфері розробки Державних стандартів, удосконалення нормативно-правової бази тощо.

Супрун зазначив, що подальша робота у сфері ПТО спрямовуватиметься на реалізацію стратегії навчання впродовж життя, запровадження процедур визнання неформального навчання, забезпечення ефективного взаємозв’язку між сферою освіти і ринком праці.

Освіта.ua
26.03.2013

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Виталий Бабенко
нужно национализировать передприятия, как коммунисты говорят, чтобы не приходилось потом надеяться на помощь бизнеса!!

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!