Osvita.ua Вища освіта Новини вищої освіти Журналістику необхідно визнати творчою спеціальністю, - Міносвіти
Журналістику необхідно визнати творчою спеціальністю, - Міносвіти

Міністерство освіти і науки підтримує пропозиції щодо визнання журналістики як творчої спеціальності

Журналістику необхідно визнати творчою спеціальністю, - Міносвіти

"Аналіз нормативно-правових документів з питань професійної творчої діяльності показав, що чинним законодавством передбачено сприятливі умови для здійснення навчально-освітньої діяльності за всіма творчими спеціальностями, крім "Журналістика", - зазначають у Міністерстві освіти.

Так, наприклад, нормативи чисельності студентів денної форми навчання на одну штатну посаду науково-педагогічного працівника у вищих навчальних закладах III і IV рівня акредитації за напрямом підготовки "Мистецтво" - від 3,5 до 5,5, у той час, як для напряму підготовки "Журналістика" - 12.

У відомстві повідомили, що вчене звання професора та доцента присвоюється діячам культури і мистецтв та фахівцям фізичної культури і спорту, зокрема, тим, які удостоєні відповідно почесного звання "Народний артист України", "Народний художник України", "Народний архітектор України", "Заслужений діяч мистецтв України" та "Заслужений працівник фізичної культури і спорту України", але відсутнє звання "Заслуженого журналіста України".

Виходячи з вищезазначеного, Міністерство освіти пропонує, з метою визнання журналістики як творчої спеціальності, внести відповідні зміни до деяких урядових постанов, зокрема, передбачити нормативи чисельності студентів на одну штатну посаду науково-педагогічного працівника для освітнього напряму "Журналістика" на рівні 5 студентів до 1 працівника, можливість присвоєння вчених звань доцента та професора "Заслуженому журналісту України", а також за значні особисті творчі досягнення у сфері журналістики.

Освіта.ua
22.03.2013

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Елена
Человек может быть творческой личностью, работать творчески или нет! Любая профессия предполагает творчество, даже слесаря. Не корректное название статьи.

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!