Міносвіти болісно реагує на критику законопроекту Ківалова

У освітньому відомстві продовжують відстоювати норми законопроекту про вищу освіту, що зареєстрований у парламенті депутатами Партії регіонів

Міносвіти болісно реагує на критику законопроекту Ківалова

Цього разу предметом реагування Міністерства освіти стала публікація журналу "Фокус" щодо окремих пунктів законопроекту про вищу освіту за авторством Сергія Ківалова, Григорія Калетніка та Миколи Сороки. У зв’язку з чим у Міністерстві освіти вирішено поінформувати громадськість про перелік переваг згаданого законопроекту.

У повідомленні профільного міністерства нагадується, що розробниками законопроекту унормовано питання стандартів вищої освіти та пропонується ліквідувати діючу сьогодні громіздку схему: державні стандарти, галузеві стандарти, стандарти вищого навчального закладу.

У Міносвіти підкреслюють, що документом закріплюється діюча система вступу до вищих навчальних закладів, а саме: прийом до ВНЗ здійснюється за результатами ЗНО з урахуванням середнього бала державного документа про повну загальну середню освіту та бала вищого навчального закладу, що цілком відповідає міжнародній практиці.

"У законопроекті закріплюються встановлені на сьогодні рівні і гарантовані права на призначення академічної стипендії. При цьому, незалежно від напряму (спеціальності) навчання, студенти мають можливості щодо отримання академічної стипендії за умови здобуття середнього бала семестрового контролю не нижче ніж 4.0 за п’ятибальною шкалою оцінювання. Жодних обмежень щодо чисельності студентів, які отримуватимуть стипендію, у проекті Закону немає", - йдеться у повідомленні МОН.

Також, аналізуючи переваги провладного законопроекту, у профільному міністерстві зауважують, що розмір плати для отримання відповідного освітньо-кваліфікаційного, освітньо-наукового рівня, підвищення кваліфікації не може змінюватися протягом строку дії укладеного договору.

Як відомо, чиновники освітнього відомства заявляють, що Міністерство освіти і науки не є автором жодного з законопроектів про вищу освіту, що зареєстровані у Верховній Раді.

Зокрема, про це під час нещодавніх слухань, організованих парламентським освітнім комітетом, заявив заступник міністра освіти Олексій Дніпров.

Зазначимо, що затверджений Президентом Національний план дій на 2013 рік передбачає, що прийняття нової редакції проекту закону "Про вищу освіту" має сприяти інтеграції України до Європейського простору вищої освіти відповідно до принципів Болонського процесу.

Відповідальними за виконання парламентського супроводу законопроекту призначено прем’єр-міністра та Міністерство освіти і науки. Реалізація завдання запланована на червень цього року.

Освіта.ua
19.03.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Виталий Бабенко
вместо того, чтобы принимать законопроект закрепляющий существующую систему образования, лучше бы пересмотрели специальности, в которых на сегодняшнее время нет потребности, как предлагают коммунисты, а то у нас скоро одни безработные менеджеры будут!!!!
dissector
Для Виталий Бабенко: Так!Навкруги самі менеджери-економісти та юристи,а в країні -ні економіки,ні працюючих людських законів!
Коментувати