Міносвіти передбачить можливість перехресного вступу

Президент зобов’язав Міністерство освіти унормувати можливість здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня магістра на основі рівня бакалавра з іншої галузі знань

Міносвіти передбачить можливість перехресного вступу

Президент Янукович затвердив Національний план дій на 2013 рік щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010-2014 роки.

Одним з пунктів плану реформування освіти, що стосується забезпечення доступності, підвищення якості та конкурентоспроможності освіти є необхідність затвердження вимог до здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня магістра на основі рівня бакалавра з іншої галузі знань.

Для виконання цього пункту плану Президента, Міністерству освіти необхідно найближчим часом видати рішення з зазначеного питання.

Як відомо, тема перехресного вступу стала предметом нещодавніх суперечностей між профільним міністерством і НаУКМА.

У Міністерстві освіти наполягають, що студенти можуть вступати лише на той напрям магістратури, за яким була отримана освіта на бакалавраті.

"Вступ на навчання для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня магіcтpa осіб, які попередньо здобули освітньо-кваліфікаційний рівень бакалавра або спеціаліста будь-якого напряму або спеціальності не має під собою жодного нормативно-правового підґрунтя", - наголошують у Міносвіти.

За словами чиновників міністерства "неможливо підготувати з бакалавра філології магістра з атомної енергетики".

У свою чергу заборону перехресного вступу у НаУКМА вважають посяганням на автономію навчального закладу.

"На сьогоднішній день більше 90% нових знань створюються на межі кількох, а то й більше, ніж кількох галузях знання", - зазначає PhD, декан факультету правничих наук НаУКМА Андрій Мелешевич, підкреслюючи, що необхідно дотримуватися принципів перехресного вступу.

Освіта.ua
14.03.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
blanca
бред полный, как по мне
Ирина
а для начала, например, на зоотехника или куда легче, где конкурс меньше
Ирина
а потом в магистратуру на международные отношения.....
Марина Журавлева
учился человек на юриста. доучился до бакалавра...в итоге стал магистром филологии... ну и какие тогда будут специалисты в Украине?
Александр Равчев
Для Марина Журавлева: Нормальный специалист будет, если он занимается переводом юридических документов. Это нормальная мировая практика.
Ігор
Перевірте лауреатів Нобелівської нагороди на те що б побачити а скільки многогранною була освіта більшості. Менше чим 10% лауреатів в точних науках котрі йшли по одних лише рейках. Перевірте самі о тоді подумайте про ваші опінії Маріно!
Родион
Люди! Вы о какой мировой практике говорите? Мы же в Украине. Очередная лазейка для неучей. Недавно встречал на курсах кандидата психологических наук, до этого бывшего инженера. Да 30 лет назад он бы не сдал психологию в педагогическом на втором курсе. С такими "учёными" нашествие Нобелевских премий Украине не грозит. А светила найдут свой путь и без реформ, не здесь, так за бугром.
Коментувати