Osvita.ua Вища освіта Новини вищої освіти Міносвіти передбачить можливість перехресного вступу
Міносвіти передбачить можливість перехресного вступу

Президент зобов’язав Міністерство освіти унормувати можливість здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня магістра на основі рівня бакалавра з іншої галузі знань

Міносвіти передбачить можливість перехресного вступу

Президент Янукович затвердив Національний план дій на 2013 рік щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010-2014 роки.

Одним з пунктів плану реформування освіти, що стосується забезпечення доступності, підвищення якості та конкурентоспроможності освіти є необхідність затвердження вимог до здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня магістра на основі рівня бакалавра з іншої галузі знань.

Для виконання цього пункту плану Президента, Міністерству освіти необхідно найближчим часом видати рішення з зазначеного питання.

Як відомо, тема перехресного вступу стала предметом нещодавніх суперечностей між профільним міністерством і НаУКМА.

У Міністерстві освіти наполягають, що студенти можуть вступати лише на той напрям магістратури, за яким була отримана освіта на бакалавраті.

"Вступ на навчання для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня магіcтpa осіб, які попередньо здобули освітньо-кваліфікаційний рівень бакалавра або спеціаліста будь-якого напряму або спеціальності не має під собою жодного нормативно-правового підґрунтя", - наголошують у Міносвіти.

За словами чиновників міністерства "неможливо підготувати з бакалавра філології магістра з атомної енергетики".

У свою чергу заборону перехресного вступу у НаУКМА вважають посяганням на автономію навчального закладу.

"На сьогоднішній день більше 90% нових знань створюються на межі кількох, а то й більше, ніж кількох галузях знання", - зазначає PhD, декан факультету правничих наук НаУКМА Андрій Мелешевич, підкреслюючи, що необхідно дотримуватися принципів перехресного вступу.

Освіта.ua
14.03.2013

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
blanca
бред полный, как по мне
Ирина
а для начала, например, на зоотехника или куда легче, где конкурс меньше
Ирина
а потом в магистратуру на международные отношения.....
Марина Журавлева
учился человек на юриста. доучился до бакалавра...в итоге стал магистром филологии... ну и какие тогда будут специалисты в Украине?
Александр Равчев
Для Марина Журавлева: Нормальный специалист будет, если он занимается переводом юридических документов. Это нормальная мировая практика.
Ігор
Перевірте лауреатів Нобелівської нагороди на те що б побачити а скільки многогранною була освіта більшості. Менше чим 10% лауреатів в точних науках котрі йшли по одних лише рейках. Перевірте самі о тоді подумайте про ваші опінії Маріно!
Родион
Люди! Вы о какой мировой практике говорите? Мы же в Украине. Очередная лазейка для неучей. Недавно встречал на курсах кандидата психологических наук, до этого бывшего инженера. Да 30 лет назад он бы не сдал психологию в педагогическом на втором курсе. С такими "учёными" нашествие Нобелевских премий Украине не грозит. А светила найдут свой путь и без реформ, не здесь, так за бугром.
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!