Гриневич вимагає невідкладно підвищити стипендії

Лілія Гриневич нагадала прем’єру, що розміри стипендіального забезпечення не відповідають реаліям сьогодення і не задовольняють запити учнівської та студентської молоді

Гриневич вимагає невідкладно підвищити стипендії

Голова профільного парламентського комітету з питань науки і освіти Лілія Гриневич звернулася до прем’єр-міністра Миколи Азарова з проханням збільшити розміри стипендіального забезпечення.

Вона нагадала, що відповідно до доручення Президента від 17 листопада 2012 року, уряд мав не пізніше 1 березня забезпечити перегляд розмірів академічних стипендій з урахуванням сучасних потреб, а також установити обґрунтовану різницю між підвищеною та звичайною академічною стипендією.

"На даний час розміри стипендіального забезпечення не відповідають реаліям сьогодення і не задовольняють запити учнівської та студентської молоді", - наголошує Гриневич у своєму зверненні до Азарова.

Вона зазначила, що мінімальна ординарна (звичайна) стипендія для учнів професійно-технічних навчальних закладів складає 275 грн, для студентів вищих навчальних закладів І-ІІ рівня акредитації – 550 грн, III-IV рівня акредитації – 730 грн.

Також вона підкреслила, що розміри підвищених стипендій учнів та студентів, які навчаються на "відмінно" мають незначну різницю у порівнянні зі звичайною стипендією.

"Безумовно, така незначна різниця не стимулює учнів і студентів до відмінного навчання і потребує негайного врегулювання", - переконана депутат.

"Враховуючи вищезазначене, прошу Вас невідкладно прийняти рішення про підвищення розміру студентських стипендій", - наголосила керівник профільного парламентського комітету з питань науки і освіти народний депутат Лілія Гриневич.

Як відомо, реагуючи на повідомлення ЗМІ щодо невиконання урядом відповідного доручення Януковича, у Міністерстві освіти заспокоїли та повідомили, що питання стипендій "постійно перебуває "в полі зору" Уряду України".

"Нині Кабінетом Міністрів послідовно проводиться політика щодо поліпшення стипендіального забезпечення студентства, як загалом, так і окремих категорій, які найбільш потребують цієї підтримки від держави", - наголосили у Міносвіти.

У Міністерстві освіти заявили, що з 1 вересня 2012 року розміри стипендій студентів вищих навчальних закладів III-IV р. а. вже було підвищено майже на 38 відсотків, з 530 до 730 грн на місяць.

Також у відомстві повідомили, що міністерством розроблено та направлено на погодження проект постанови КМУ щодо збільшення розмірів академічних стипендій для студентів, які навчаються на "відмінно", а також, для студентів, яким призначені іменні та персональні академічні стипендії навчальних закладів.

Освіта.ua
12.03.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Мама абитуриента
Повышенная стипендия - это прекрасно. Но почитайте комментарии студентов на форумах. Дети пишут о каких-то планах на количество стипендиантов, о том. что после первой же сессии преподаватели открыто говорят, что "5" могут поставить столько-то, "4" столько -то, а не больше, потому, что им дали указание. То есть идёт экономия на наших детях. Не получится ли, что после очередного повышения стипендии её вообще невозможно будет получить. А потом удивляемся, что дети перестают учиться. А где-же стимул? Время голого энтузиазма прошло. Даже понимая, что человек учится для себя, студент должен хоть как-то питаться, одеваться. А если он ещё и иногородний? Надо прекращать подобную практику.
Юрий Кулинич
Спасибо Лилии Михайловне Гриневич за надлежащую человеческую позицию на своём посту. Радостно слышать её слова благоразумия и справедливости, действительно, как луч света в темном царстве.
Юрий Кулинич
Министерство образования ведет себя как сборище циников, которые разучились нормально отвечать за свои слова и людям на их вопросы: режут стипендии - называют это индексацией или значительным увеличением. Так долго это не может продолжаться - таких "специалистов" ждёт поганая метла и ярость молодёжи.
студент
"У Міністерстві освіти заявили, що з 1 вересня 2012 року розміри стипендій студентів вищих навчальних закладів III-IV р. а. вже було підвищено майже на 38 відсотків, з 530 до 730 грн на місяць"-ничего никто не повышал,с индексацией 730 и было.Правда,индексацию частенько заныкивали.