Osvita.ua Вища освіта Новини вищої освіти Гриневич вимагає невідкладно підвищити стипендії
Гриневич вимагає невідкладно підвищити стипендії

Лілія Гриневич нагадала прем’єру, що розміри стипендіального забезпечення не відповідають реаліям сьогодення і не задовольняють запити учнівської та студентської молоді

Гриневич вимагає невідкладно підвищити стипендії

Голова профільного парламентського комітету з питань науки і освіти Лілія Гриневич звернулася до прем’єр-міністра Миколи Азарова з проханням збільшити розміри стипендіального забезпечення.

Вона нагадала, що відповідно до доручення Президента від 17 листопада 2012 року, уряд мав не пізніше 1 березня забезпечити перегляд розмірів академічних стипендій з урахуванням сучасних потреб, а також установити обґрунтовану різницю між підвищеною та звичайною академічною стипендією.

"На даний час розміри стипендіального забезпечення не відповідають реаліям сьогодення і не задовольняють запити учнівської та студентської молоді", - наголошує Гриневич у своєму зверненні до Азарова.

Вона зазначила, що мінімальна ординарна (звичайна) стипендія для учнів професійно-технічних навчальних закладів складає 275 грн, для студентів вищих навчальних закладів І-ІІ рівня акредитації – 550 грн, III-IV рівня акредитації – 730 грн.

Також вона підкреслила, що розміри підвищених стипендій учнів та студентів, які навчаються на "відмінно" мають незначну різницю у порівнянні зі звичайною стипендією.

"Безумовно, така незначна різниця не стимулює учнів і студентів до відмінного навчання і потребує негайного врегулювання", - переконана депутат.

"Враховуючи вищезазначене, прошу Вас невідкладно прийняти рішення про підвищення розміру студентських стипендій", - наголосила керівник профільного парламентського комітету з питань науки і освіти народний депутат Лілія Гриневич.

Як відомо, реагуючи на повідомлення ЗМІ щодо невиконання урядом відповідного доручення Януковича, у Міністерстві освіти заспокоїли та повідомили, що питання стипендій "постійно перебуває "в полі зору" Уряду України".

"Нині Кабінетом Міністрів послідовно проводиться політика щодо поліпшення стипендіального забезпечення студентства, як загалом, так і окремих категорій, які найбільш потребують цієї підтримки від держави", - наголосили у Міносвіти.

У Міністерстві освіти заявили, що з 1 вересня 2012 року розміри стипендій студентів вищих навчальних закладів III-IV р. а. вже було підвищено майже на 38 відсотків, з 530 до 730 грн на місяць.

Також у відомстві повідомили, що міністерством розроблено та направлено на погодження проект постанови КМУ щодо збільшення розмірів академічних стипендій для студентів, які навчаються на "відмінно", а також, для студентів, яким призначені іменні та персональні академічні стипендії навчальних закладів.

Освіта.ua
12.03.2013

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Мама абитуриента
Повышенная стипендия - это прекрасно. Но почитайте комментарии студентов на форумах. Дети пишут о каких-то планах на количество стипендиантов, о том. что после первой же сессии преподаватели открыто говорят, что "5" могут поставить столько-то, "4" столько -то, а не больше, потому, что им дали указание. То есть идёт экономия на наших детях. Не получится ли, что после очередного повышения стипендии её вообще невозможно будет получить. А потом удивляемся, что дети перестают учиться. А где-же стимул? Время голого энтузиазма прошло. Даже понимая, что человек учится для себя, студент должен хоть как-то питаться, одеваться. А если он ещё и иногородний? Надо прекращать подобную практику.
Юрий Кулинич
Спасибо Лилии Михайловне Гриневич за надлежащую человеческую позицию на своём посту. Радостно слышать её слова благоразумия и справедливости, действительно, как луч света в темном царстве.
Юрий Кулинич
Министерство образования ведет себя как сборище циников, которые разучились нормально отвечать за свои слова и людям на их вопросы: режут стипендии - называют это индексацией или значительным увеличением. Так долго это не может продолжаться - таких "специалистов" ждёт поганая метла и ярость молодёжи.
студент
"У Міністерстві освіти заявили, що з 1 вересня 2012 року розміри стипендій студентів вищих навчальних закладів III-IV р. а. вже було підвищено майже на 38 відсотків, з 530 до 730 грн на місяць"-ничего никто не повышал,с индексацией 730 и было.Правда,индексацию частенько заныкивали.

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!