Колегія Міносвіти рекомендує провести прозору вступну кампанію

Колегія Міністерства освіти і науки ухвалила рішення, що має сприяти прозорості вступної кампанії та забезпеченню справедливого доступу до освіти

Колегія Міносвіти рекомендує провести прозору вступну кампанію

Відповідно до рішення "Про стан підготовки до організованого проведення вступної кампанії 2013 року", ухваленого Колегію МОН, керівники вищих навчальних закладів незалежно від підпорядкування та форми власності мають забезпечити неухильне дотримання власних правил прийому, якісне супроводження Єдиної державної електронної бази з питань освіти, дотримання єдиних вимог до організації і проведення вступної кампанії та добросовісної конкуренції при прийомі абітурієнтів.

Колегія профільного відомства наголошує на необхідності забезпечення прозорого прийому випускників підготовчих відділень відповідно до затверджених правил прийому, особливо в частині нарахування додаткових балів.

Під час вступної кампанії рейтингові списки вступників формуватимуться в Єдиній державній електронній базі з питань освіти. Вищі навчальні заклади мають забезпечити їх своєчасне оприлюднення, а також оприлюднення списків осіб, рекомендованих до зарахування на навчання.

Керівникам навчальних закладів також доручено не допускати здійснення прийому за відсутності ліцензії та перевищення встановленого ліцензованого обсягу, проведення додаткових вступних випробувань вищими навчальними закладами, за винятком випадків, передбачених Умовами прийому до вищих навчальних закладів України.

Також ректори повинні не допускати прийому на навчання за освітньо-кваліфікаційним рівнем бакалавра, спеціаліста та магістра з порушенням норм системи ступеневої підготовки, у тому числі прийому для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня магістра на основі освітньо-кваліфікаційного рівня бакалавра невідповідного напряму.

На Департамент вищої освіти МОН покладено завдання своєчасного розміщення обсягу державного замовлення у підпорядкованих вищих навчальних закладах та розміщення доведеного обсягу прийому на сайтах вищих навчальних закладів.

Також міністерським службам доручено проводити роз’яснювальну роботу про особливості прийому на навчання до вищих навчальних закладів у 2013 році.

Контролювати проведення вступних випробувань і результатів вступної кампанії у вищих навчальних закладах буде Державна інспекція навчальних закладів України.

Зазначимо, вступна кампанія 2013 року розпочнеться у липні. Упродовж місяця вищі навчальні заклади прийматимуть вступні документи від абітурієнтів. Старту вступної кампанії передуватиме проведення зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО), результати якого є необхідним компонентом вступу в 2013 році.

Як відомо, Колегія МОН є консультативно-дорадчим органом для підготовки рекомендацій щодо виконання міністерством своїх завдань.

Освіта.ua
04.03.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів