Osvita.ua Вища освіта Новини вищої освіти Законопроект Ківалова посилює ручне керування вищою освітою
Законопроект Ківалова посилює ручне керування вищою освітою

Лілія Гриневич вважає, що принципи ручного керування системою вищої освіти, закладені в законопроекті Ківалова, є намаганням контролювати галузь напередодні президентських виборів

Законопроект Ківалова посилює ручне керування вищою освітою

Про це голова профільного парламентського Комітету з питань науки і освіти заявила в ході проведення брифінгу для представників засобів масової інформації.

Характеризуючи основні ознаки законопроекту про вищу освіту, який зареєстрований у парламенті депутатами від ПР Ківаловим, Сорокою та Калетніком, Гриневич зокрема наголосила на посиленні ручного керування вищими навчальними закладами.

"Ми маємо ще одну ознаку цього закону, яка полягає в посиленні ручного керування вищими навчальними закладами. Я можу навіть допустити, що таке ручне керування системою вищої освіти, яка налічує два з половиною мільйона викладачів і студентів, і на фінансування якої йдуть десятки мільярдів гривень може також викликане бажанням повністю, тотально керувати нею напередодні президентських виборів", - зазначила голова профільного комітету.

"Тому сьогоднішні слухання є надзвичайно важливими, і взагалі це момент вибору моделі вищої освіти в наший країні. Чи це буде корупційно-бюрократична модель, чи це буде модель розвитку за кращими світовими і європейськими зразками, яка дійсно спроектує не просто те, якою буде наша освіта, а якою буде далі наша країна", - підкреслила Гриневич.

Вона також зазначила, що два альтернативних законопроекти, зокрема, проект опозиційних фракцій та проект групи Згуровського, мають спільні ідеологічні підходи та прийняття будь-якого з них за основу відкриває перспективи для розвитку освіти.

"Якщо був би прийнятий за основу будь-який з них, ми б мали всі перспективи для розвитку вищої освіти. Тому фактично сьогодні йде вибір між двома підходами, той який пропонується у провладному законопроекті, і модель, яка пропонується у двох альтернативних законопроектах", - заявила Лілія Гриневич.

Вона також навела кілька прикладів різних законодавчих підходів авторів законопроектів, зокрема у питаннях ЗНО та стипендіального забезпечення.

"Якщо у провладному проекті пропонується поряд зі ЗНО запровадити вступні іспити, а на платне навчання взагалі відмінити зовнішнє незалежне оцінювання, то у альтернативних законопроектах ЗНО законодавчо регулюється і є основним критерієм вступу до вищих навчальних закладів. Щодо обсягу стипендій. Якщо провладний законопроект не дає жодних гарантій щодо обсягу стипендійного забезпечення, то у обох альтернативних законопроектах цей обсяг чітко вказаний", - повідомила голова профільного парламентського комітету Лілія Гриневич.

 

Освіта.ua
28.02.2013

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Альона
питання по майбутнє вищої освіти занадто заполітизоване. мені здається, що законопроект про вищу освіту і президентські вибори - це питання із різних опер. адже вибори пройдуть, а вища школа залишиться.
Дмитрий Горбачёв
я вас прошу, немає хабарів аб стали значно малими протягом 6 років. це просто смішно. Адже ті студенти які поступили дають більший хабар і дають за тих хто не поступив. Я поясню чому. Якщо сказано зібрати 10 000 то зберуть 10 000. Бо якщо 100 студентів це по 100 гривень а якщо поступило 2 студенти це по 5 000. Система дуже проста. А ківалов просто хочу щоб хабар був рівномірний от і все. Тому про чесність тут ні в якому разі казати не можна, бо сама влада є підгрунтям хабаря от і все

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!