Студенти протестували проти законопроекту Ківалова

27 лютого на вулиці Банковій біля будівлі комітетів Верховної Ради, де проходили комітетські слухання щодо законопроектів "Про вищу освіту", відбулась студентська акція протесту

Студенти протестували проти законопроекту Ківалова

Під час акції протесту, що була організована громадянським рухом "Відсіч", близько сотні студентів вимагали зняти з реєстрації у Верховній Раді законопроект "Про вищу освіту" поданий народними депутатами від Партії Регіонів Ківаловим, Калетніком та Сорокою.

За словами протестуючих, законопроект Ківалова, Калетніка та Сороки не гарантує всім успішним студентам стипендії, не убезпечує від зростання вартості контракту протягом терміну навчання.

"Він дозволяє відрахувати студента згідно правил, які свавільно встановлюватимуться керівництвом вищого навчального закладу, разом зі вступними іспитами повертає корупцію при вступі, дозволяє зменшити державне замовлення, ставить хрест на європейському майбутньому української вищої освіти", - зазначають активісти громадянського руху "Відсіч".

Також, протестуючі вважають, що законопроект не передбачає автономії вищих навчальних закладів, не надає студентам права вибору навчальних дисциплін, не забезпечує академічної мобільності студентів, встановлює монополію дорадчого органу при Міносвіти - Всеукраїнської студентської ради - на студентське самоврядування.

Нагадаємо, 27 лютого відбулись парламентські слухання, присвячені темі законодавчого забезпечення розвитку вищої освіти України.

Освіта.ua
27.02.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
smile89
Звісно,кожна людина має свою думку і багато людей не підтримує законопроект про вищу освіту за редакцією Ківалова, Калетніка, Сороки.! Особисто я підтримую цей законопроект і рахую, що з його впровадженням освіта України зазнає суттєвих позитивних змін. Ознайомившись з проектом закону мене зацікавила інформація про зменшення ролі ЗНО та впровадження вступних екзаменів. Як на мене, саме це нововведення допоможе якнайкраще розкрити здібності абітурієнтів. Адже тести тестами, але саме практика допоможе показати реальний рівень освіченості. Завжди вважала і в подальшому не планую змінювати власної думки про те, що тестова форма оцінювання навчальних досягнень не є найбільш ефективною та об’єктивною. Доля випускника повинна залежати лише від його багажу знань, умінь та навичок, а не від кількості правильно набраних відповідей!
антидот
Для smile89: И почему ж народ такую "манну небесную" не поддерживает?Наверно на себе прочувствовал разницу."За" за киваловский закон только заинтересованные лица.Так что не надо многословной демагогии.
Коментувати
sceptik
Все правильно!Надо бороться за себя."Пакращань" уже объелись.Навязывается еще одно.Будете молчать,тогда собирайте деньги на поступление и "сдачу"экзаменов и зачетов.
Андрей
Министр-глуп,так еще и в раде пытаются фигни натворить.Не дадут они покоя нашему народу.Сгноят,а сами на Багамы-попы греть!