Чи залишаться ректори васалами Міносвіти

Гриневич вважає, що законопроект Ківалова закріпляє васальну залежність ректорів від чиновників

Чи залишаться ректори васалами Міносвіти

Напередодні громадського обговорення законопроектів про вищу освіту Лілія Гриневич жорстко розкритикувала законопроект про вищу освіту від Партії регіонів і закликала зацікавлені сторони стати над політичними уподобаннями та добитися прийняття закону, що відповідає інтересам країни.

"Зараз в парламенті на розгляді три законопроекти про вищу освіту. Розглядаючи їх, ми обиратимемо між руйнуванням і розвитком. Між освітою, яка є сферою отримання комерційного зиску та освітою, яка є обов’язком держави по відношенню до своїх громадян. Це вибір між збагаченням чиновників і збагаченням країни", - зазначає голова освітнього парламентського комітету Лілія Гриневич.

Вона висловила переконання, що прийняття проекту закону №1187 під авторством Калетніка, Ківалова та Сороки призведе до консервації нинішнього курсу на деградацію вищої освіти.

"Свідомо чи за помилкою, автори закріпляють васальну залежність вишів, ректорів, викладацького складу від чиновників Міносвіти. У результаті, ще більше процвітатиме торгівля посадами, зловживання у сфері ліцензування та акредитації вищих навчальних закладів, хабарництво - під час вступу, навчання та випуску студентів", - наголошує Гриневич.

"На зіпсованому ґрунті нічого не росте. Законопроект №1187 унеможливить розвиток і рух уперед, гальмуватиме розкриття креативного потенціалу української нації і розвиток університетської науки. Не зможе створити умови для здорової мотивації викладачів та студентів. Не забезпечить виховання політичної та економічної еліти, яка здатна вести країну вперед. Це шлях у нікуди", - вважає політик.

Вона також висловила впевненість, що законопроект внесений представниками парламентської опозиції, а також законопроект, розроблений групою під керівництвом Згуровського дають підстави сподіватися на якісні зміни у вищій освіті.

"Нові законопроекти про вищу освіту слід обговорювати з думкою про майбутнє, усвідомлюючи відповідальність за добробут майбутніх поколінь. Це не "прохідний" закон, яких багато, а документ, який закладає параметри ключової інституції розвитку української держави, суспільства і економіки. По суті, це - проект фундаменту майбутнього України", - зазначає голова профільного парламентського комітету.

"Звертаюся до народних депутатів, експертів, освітянської і студентської спільноти, представників усіх партій. Час стати над особистими симпатіями, корпоративними інтересами та політичними уподобаннями. Розвинена вища освіта, визнана у світі - привілей зрілих націй. Тож просимо вас гідно пройти цей тест на зрілість. Це означає провести дійсно незаангажоване громадське обговорення, добитися прийняття закону, який найбільшим чином відповідає інтересам розвитку України", - закликала Лілія Гриневич.

Докладно про позицію голови Комітету з питань науки і освіти Верховної ради України читайте у статті "Дві моделі вищої освіти – два шляхи розвитку країни".

Освіта.ua
20.02.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Марія
Ректори - це люди які мають безпосередні зв"язок із навчальним процесом і знаходяться біля самого центру проблем, що стосуються студентства. Чому ж критикувати їх за політичні уподобання.
Кристиан
мене цікавить яку відповідь дала б Ліля до статі де описується зміни в книгах історії україни 5 класів і відбір важливих персон... і де показують що вона бачила це 3 місяці і нічого не робила а лише тепер починає щось робити....
Demetri Kotlyar
Лиля, мы с тобой!