Міносвіти складе свій рейтинг університетів

До 15 березня всі вищі навчальні заклади України мають подати міністерству достовірну та об’єктивну інформацію про результати своєї діяльності

Міносвіти складе свій рейтинг університетів

З метою подальшого проведення рейтингу вищих навчальних закладів у 2013 році, Міністерство освіти звернулося до керівників ВНЗ ІІІ-ІV рівнів акредитації з проханням надати показники діяльності за переліком критеріїв, що розроблені відомством.

Варто зазначити, що впровадження національного рейтингу університетів, як рейтингової системи покликаної стимулювати підвищення якості та конкурентоспроможності вітчизняної вищої освіти, розпочалося наприкінці 2011 року.

Основними завданнями національного рейтингу є стимулювання діяльності ВНЗ щодо забезпечення якості вищої освіти та науки на інституційному, регіональному, національному та міжнародному рівнях, інформування суспільства та органів влади про рівень досягнень навчальних закладів, їх позиціонування на ринку освітніх послуг і ринку праці.

Управління національною системою рейтингового оцінювання буде здійснювати Міністерство освіти і науки, молоді та спорту.

У рейтингу братимуть участь усі вищі навчальні заклади ІІІ-ІV рівнів акредитації всіх форм власності незалежно від підпорядкування та їх відокремлені структурні підрозділи, що мають статус інституту, і здійснюють підготовку фахівців з вищою освітою.

Для проведення рейтингу вищих навчальних закладів у 2013 році, міністерством надіслано уніфіковану електронну форму подання матеріалів та відповідні рекомендації для вищих навчальних закладів для подання даних.

У рекомендаціях Міністерства освіти зазначається, що вищі навчальні заклади нестимуть відповідальність за якість наданої інформації. Також навчальним закладам необхідно забезпечити відповідність показників первинної інформаційної бази фактичним даним, які повинні відображати реальний стан, підтверджуватися документально та підлягати верифікації.

Інформація має бути надана профільному відомству до 15 березня 2013 року.

Освіта.ua
19.02.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
lasha
Какие ужасно старомодные критерии по библиотеке в этом документе. Кого сечас интересует объем фонда в экз? только в названиях.Где электронные базы? Репозитории -электронные архивы трудов преподавателей? Подписки к полнотекстовым он-лайн базам?..Ох...
Ярослав Барасюк
"Назва відокркмленого структурного підрозділу" - цитата з електронної форми, яка пропонується для завантаження. Таке враження, що ніхто не читає і не хоче читати документи, які пропонуються усім ВНЗ України. Як мінімум, мало б бути соромно.
Оникій
Освіта мусить бути Н А Ц І О Н А Л Ь Н О Ю