Вищі навчальні заклади почали корегувати успішність студентів

Микола Томенко заявляє, що в країні розпочалась кампанія зі зменшення кількості студентів, які отримують стипендії, шляхом підвищення середнього бала успішності студентів

Вищі навчальні заклади почали корегувати успішність студентів

Народний депутат повідомив, що звернувся до віце-прем’єр-міністра Костянтина Грищенка з проханням втрутитись у ситуацію щодо зменшення виплати стипендій студентам та самовільного підвищення керівництвом вищих навчальних закладів середнього бала успішності для отримання стипендій.

Зокрема він зазначив, що до нього звертаються студенти з різних вищих навчальних закладів, які нарікають на раптове збільшення середнього бала успішності, через що значна кількість студентів позбавляється стипендій.

Микола Томенко припускає, що, очевидно, у даному випадку мова йде про неофіційне розпорядження Міносвіти щодо економії коштів при виплаті стипендій, яке і почали реалізовувати керівники вищих навчальних закладів.

"Це прямо суперечить положенням Постанови Кабінету Міністрів України "Про питання стипендіального забезпечення", згідно з якими мінімальна стипендія повинна нараховуватися студентам, які за результатами семестрового контролю мають середній бал успішності не нижчий ніж 7 за дванадцятибальною або не нижчий ніж 4 за п’ятибальною шкалою оцінювання", - зазначає політик.

Зважаючи на гостроту та актуальність даної проблеми, Микола Томенко просить віце-прем’єра втрутитися у ситуацію, з метою запобігання порушень конституційних прав і свобод студентів.

Освіта.ua
29.01.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Оксана
Нам студентам-першокурсникам денної форми навчання(бюджетники) Дрогобицького державного педуніверситету викладачі при здачі зимової сесії оцінювали знання не доставляючи з того чи іншого предмету по кілька балів (це могло бути всього лишень 4-5 балів).В результаті студенти, які недоотримавши цих кілька балів залишаються без стипендії. Думаємо , що робили це навмисно, щоб економити кошти. Ми в розпачі. Не може такого бути, щоб по півгрупи в кожній групі різних факультетів де є 23 або 22 студенти ПОЛОВИНА !!!!!!!!! позбавлені стипендії. Офіційно викладачам претензій висловити не можемо бо є імовірність,що відімстять на інших сесіях. Більшість першокурсників мочать бо бояться скаржитись. Дехто в розпачі просто плаче через таку шокуючу новину. А я не можу мовчати, тому від імені усіх нас пишу! Це несправедливо! Добре було б провести перевірку в нашому виші по даних фактах. Сподіваємось, що СПРАВЕДЛИВІСТЬ буде відновлено.
валентина
Я навчаюся в Криворізькому національному унівеситеті. Всіх бюджетників ріжуть зі стипендії. Викладачі відкрито вибачаються перед студентами. Не вистачає коштів.
чули і таке
Для валентина: ага,у нас ,в кну, таке люблять робити)от поставлять тобі 3 у відомості,і вище викладач не хоче ставити,бо теж боїться за себе.отакот у нас оцінюють.обмеження на оцінки, ліміт блін саме цікаве, що потім будуть скаржитись що низький рівень освіти і знань...
Коментувати
Людина
Було б дуже добре, якби пан депутат дав вказівку розібратися з відношенням до студентів в Інституті природничо-географфічної освіти та екології НПУ ім . Драгоманоава, де директор вважає себе Богом і дозволяє собі вирішувати дюлі студентів на свій розсуд.