Вищі навчальні заклади мають бути конкурентоздатними

Віце-прем’єр Костянтин Грищенко висловив переконання, що низький рівень управлінської культури є проблемою відставання багатьох вітчизняних ВНЗ від іноземних конкурентів

Вищі навчальні заклади мають бути конкурентоздатними

Українські вищі навчальні заклади мають більш активно долучатися до міжнародних наукових програм та боротися за гранти транснаціональних корпорацій. Про це віце-прем’єр-міністр Костянтин Грищенко заявив під час зустрічі зі студентами Національного університету "Львівська політехніка".

Грищенко висловив переконання, що низький рівень управлінської культури, невміння поєднувати управління науково-освітнім процесом з участю в комерційних проектах, міжнародних програмах та грантах є одними з головних проблем відставання багатьох вітчизняних ВНЗ від іноземних конкурентів.

На думку віце-прем’єр-міністра, вищі навчальні заклади заради своєї конкурентоздатності мають брати активну участь в міжнародних наукових програмах, боротися за гранти міжнародних організацій та транснаціональних корпорацій.

"Кожен вищий навчальний заклад, зрештою, це підприємство, що повинно бути конкурентоздатним і зацікавленим у зменшенні власної залежності від бюджету", - зазначив урядовець.

"Гроші разом із студентами прийдуть туди, де якість відповідних послуг буде вищою. Так ми отримуємо мотивацію для підвищення якості освіти набагато сильнішу і ґрунтовнішу, ніж будь-які апеляції до високої місії викладачів", - переконаний Грищенко.

Він також наголосив на тому, що буде всіляко сприяти вищим навчальним закладам у цій сфері.

"І я як Віце-прем’єр-міністр буду всіляко сприяти розширенню прав та можливостей вишів у цій сфері, особливо шляхом допомоги у підключенні до міжнародних програм і пошуку іноземних студентів для навчання за контрактом", - підкреслив Костянтин Грищенко.

Нагадаємо, віце-прем’єр Костянтин Грищенко, у відповідності з указом Президента, виконує повноваження уряду у сфері культури, освіти, науки, молоді, спорту та охорони здоров'я.

Освіта.ua
24.01.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів