Osvita.ua Вища освіта Новини вищої освіти Закриття університетів взимку через брак коштів це ганьба
Закриття університетів взимку через брак коштів це ганьба

Микола Томенко зазначає, що пояснити закриття національних вищих навчальних закладів у зимовий період можна лише бездарністю влади

Закриття університетів взимку через брак коштів це ганьба

Закриття двох волинських університетів на півтора місяці через брак фінансування – це ганьба для центральної та місцевої влади. Про це народний депутат Микола Томенко заявив в Луцьку, відповідаючи на запитання щодо закриття найбільших волинських університетів – Східноєвропейського національного університету ім. Лесі Українки та Луцького національного технічного університету – у зв’язку з відсутністю коштів на їх утримання.

"Урядовці та місцева влада вже так "дофінансувалися", що не тільки сільські школи та заклади охорони здоров’я "оптимізуються" шляхом закриття, але і два відомі університети, фактично закриті з кінця грудня до середини лютого через "недостачу фінансування", – зазначив Томенко.

"Якби йшлося про середньовічну або окуповану Україну, де би бракувало коштів на національну освіту і через це зимою зупинялося навчання, я б це міг пояснити. Але коли у ХХІ столітті влада декларує пріоритет підтримки освіти, і водночас два державні університети зі статусом національних закриваються на півтора місяці, то це є ганьбою, свідченням непрофесіоналізму і бездарності центральної та місцевої влади, яка опікується питаннями освіти", – зазначив політик.

Він повідомив, що буде ініціювати розгляд питання стану фінансування цих університетів та інших вищих навчальних закладів країни на засіданні парламентського комітету з питань науки і освіти, а у разі необхідності – ініціюватиме заслуховування інформації щодо цього питання у Верховній Раді.

Освіта.ua
23.01.2013

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Demetri Kotlyar
А в нашем казначейские выплаты преподавателям расходуют на отопление. Вот так и ходим голодные и замерзшие, т.к. система отопления дремучая.
Вчитель
І не тільки волинські вузи. Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника теж більше місяця економив на "комуналці". Зате протягом семестру студенти вчилися ледь не кожну суботу, а сесія була скорочена практично до 10 днів на 4 екзамени, а у декого і на 5 екзаменів.
Анонім
Я студентка Східноєвропейського. Ганьба це чи не ганьба, а півтора місяця канікул студентам дуже навіть сподобались:)
Людмила
а як буде проводитись оплата за навчання? Адже зменшились витрати університету на оплату комунальних послуг, заробітної плати і т.д. Коли беде перерахунок?
Артем
Есть масса примеров, где ВУЗы не закрывали, а просто большинство преподавателей были отправлены в отпуска зимой, дабы экономить на коммуналке. Естественно не зависимо от желания самих преподавателей. Зато летом я так понимаю придется сидеть. Бардак полнейший без перспективы исправления ситуации.

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!