У ВР зареєстровано законопроект, що має заборонити благодійність студентів

Микола Томенко зареєстрував у парламенті проект закону щодо заборони фінансування ВНЗ за рахунок благодійних внесків студентів, оскільки явище набуло масового характеру

У ВР зареєстровано законопроект, що має заборонити благодійність студентів

Метою законопроекту є встановлення заборони фінансування вищих навчальних закладів за рахунок благодійних внесків, пожертв, подарунків чи матеріальної допомоги від осіб, які навчаються у цьому вищому навчальному закладі.

Автор документа нагадав, що на сьогоднішній день у багатьох вищих навчальних закладах практикуються обов’язкові збори коштів зі студентів під виглядом "благодійних внесків".

"У студентів під загрозою відрахування або дисциплінарних стягнень вимагають сплачувати гроші на користь вищих навчальних закладів. При цьому вищий навчальний заклад не надає студентам жодних послуг за сплачені гроші та не несе перед ними жодних зобов’язань. Натомість, студенти, які відмовляються сплачувати гроші, зазнають переслідувань з боку адміністрації, включаючи несправедливе оцінювання знань, виселення із гуртожитків, безпідставні дисциплінарні стягнення а, іноді, навіть відрахування з вищих навчальних закладів", - зазначає Томенко.

Він також підкреслює, що останнім часом дане явище набуло масового характеру та у тій чи іншій формі спостерігається майже у всіх вищих навчальних закладах країни. "Тому сьогодні є вкрай актуальними встановлення обмежень щодо отримання вищими навчальними закладами благодійних внесків, пожертв, подарунків чи матеріальної допомоги від осіб, які навчаються у них", - каже Томенко.

Віце-спікер назвав основним завданням запропонованого законопроекту заборону фінансування вищих навчальних закладів за рахунок осіб безпосередньо залежних від них, а саме – осіб, які навчаються у вищих навчальних закладах. Томенко також висловив сподівання, що парламент підтримає даний документ.

Як відомо, з ініціативою щодо внесення відповідних змін до законодавства в частині заборони благодійних внесків від студентів, виступив координатор громадської ініціативи "Студентський захист" Андрій Черних.

"Таке рішення виглядає найбільш правильним, враховуючи студентські звернення щодо примушування їх робити благодійні внески. Мені дуже складно уявити "масовий психоз" студентів, які одночасно роблять благодійні однакового розміру. Це просто фантастика, враховуючи реальний матеріальний стан наших студентів", - підкреслив Черних.

У свою чергу в Міністерстві освіти до ідеї законодавчої заборони фінансування ВНЗ за рахунок благодійних внесків ставляться скептично."Благодійні внески - звичайна практика для західних вузів. А якщо трапляються перегини, на це є правоохоронні органи, тоді треба розбиратися", - вважає директор департаменту вищої освіти Юрій Коровайченко.

Освіта.ua
24.10.2012

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
студентка
НУХТ - жодних поборів
Дмитрий Горбачёв
О Боже. в мене таке відчуття що вони тільки но почули. Всі, абсолютно всі друзі котрі навчаються роблять цей внесок. Це було, є і буде. А що стосовно подарунків. то вони знайдуть інший привід поборів з даного боку. Це лише теорія, на мій погляд вже давно пора діяти, чи не так?