Osvita.ua Вища освіта Новини вищої освіти Міносвіти хоче знати як вузи працевлаштовують випускників
Міносвіти хоче знати як вузи працевлаштовують випускників

Міністерство освіти звернулося до ВНЗ із проханням надати звіти про роботу підрозділів вузів, що сприяють працевлаштуванню студентів і випускників

Міносвіти хоче знати як вузи працевлаштовують випускників

Прохання профільного міністерства пов’язане з необхідністю виконання розпорядження КМУ, відповідно до якого вищими навчальними закладами мали бути створені підрозділи сприяння працевлаштуванню студентів і випускників.

У зазначених звітах, міністерство просить керівників вищих навчальних закладів вказати показники роботи відповідних підрозділів та зазначити стан створення бази даних студентів і випускників, які звернулися за допомогою щодо працевлаштування та стан накопичення банку потенційних роботодавців.

Також, відповідно до листа Міносвіти, керівникам необхідно відзвітувати про стан укладання договорів з роботодавцями, результативність налагодження ділових стосунків з потенційними роботодавцями та службами зайнятості, вказати ефективність запровадження інноваційних форм роботи зі студентами-випускниками тощо.

У міністерстві також просять доповісти про запровадження у ВНЗ навчальної дисципліни, метою якої є формування у студентів практичних навичок працевлаштування в умовах ринкової економіки.

Освіта.ua
19.10.2012

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
мати випускника
Скажіть, будь ласка, на якій підставі ВУЗ не видає випускнику диплом, якщо той не приніс довідку про працевлаштування?
мати випускника
Шановний пане міністр освіти! У питанні, яке порушено в даній публікації, створилася ситуація аналогічна до казки Андерсена "...А король-то голий". Моя дитина зараз закінчує ВУЗ Полтави. Від випускників вимагають підписати угоди, відповідно до яких, вони зобов"язуються відпрацювати на державу 3 роки. Але при цьому від студентів вимагають самому знайти місце роботи й представити у деканат документи відповідного характеру, а ВУЗ за самостійно знайденим місцем видасть направлення. У разі непредставлення таких документів, дітям погрожують нездачею випускних іспитів - незахистом диплому. Студенти, які навчаються на бюджеті, раді відпрацювати 3 роки за напрвленням, не зважаючи на те, чи це міська чи сільська місцевість. У коментарях дехто пише, що ВУЗ - не біржа праці. Тому для чого держава фінансує місця в них? У державі зайві гроші? А якщо, шановні, фінансуєте, то дайте випускнику хоча б перше робоче місце. Сподіваюся на покращення даної ситуації. Збережіть кадри для країни.
fff
А шо тут спрашивать - основная форма спрыяння - невыдача диплома без справки с места работы.
2332
Для fff: +1000!
Коментувати
Дмитрий К.
Опять глупостями занимаются. Если студент контрактник, то это его проблема где работать, он знал что в государстве на него место не было заказано. Если бюджетник, то пускай ВУЗу предоставят информацию о заказчике рабочего места, которую ВУЗ будет распространять среди студентов через деканаты и выпускающие кафедры. Но ведь суть проблемы в другом, заказ то производят на сегодняшнее время, а студент учится 5-6 лет, спустя которые этих мест может и не оказаться. Вот здесь нужно думать, здесь нужно мудро подходить к строительству государства. А не разводить бюрократию и проблемы скидывать на ВУЗы. Делегировать ответственность это удел незрелой политики.
Скептик
Почему ВУЗы должны трудоустраивать?! ВУЗ – это высшее УЧЕБНОЕ заведение, а не биржа труда. Кстати, если ВУЗ все-таки трудоустроит выпускника, к примеру, медика в селе, согласится ли он, (выпускник), там работать?
Борг
Для Скептик: Було роз'яснення МОНу: http://www.kmu.gov.ua/control/publish/article?art_id=244201253 Це називається ліва рука не знає, що робить права.
Коментувати
Слава
Интересно,как ВУЗы в этой ситуации будут очередной раз изворачиваться, писать всякие отписки, словом врать.А почему бы министру не обратиться через соответствующие министерства и ведомства к всем работодателям Украины и попросить их указать сколько в прошлом 2011 году было принято на работу выпускников этого же года и из каких ВУЗов. А потом сравнить с теми отчётами, которые пришлют ему ВУЗы.Заодно и узнает кто из ректоров и директоров ему врёт.А когда министр увидит реальную картину трудоустройства выпускников тогда вместе и посмеемся.Так как деньги потратили зря.

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!