Студенти українських вишів скаржаться на побори

Вищі навчальні заклади збільшують таксу благодійних внесків, але ректори запевняють, що все відбувається добровільно. У Міністерстві освіти проблеми не бачать

Студенти українських вишів скаржаться на побори

Благодійні внески у вищих навчальних закладах цього року зросли, пише Сегодня.

"Коли я тільки починав навчатися чотири роки тому, то в нашому коледжі збирали з кожного студента по 90 гривень за семестр. Минулого року ми збирали по 120 гривень, а в цьому семестрі з нас запросили вже 150 гривень. Платіж оформляємо через касу, як благодійний внесок, кожен потім отримує квитанцію. Я ще не заплатив, і керівник мого відділення вже натякає, що можуть виникнути проблеми з сесією, а інші викладачі навіть говорили, що не пустять до аудиторії на заняття", - розповів студент одного з коледжів Кременчука Андрій.

"Нам сказали здавати по 500 гривень мінімум. Спочатку про це говорили в аудиторії, але ми так зрозуміли, що це справа добровільна, і ніхто не заплатив. Після цього всіх стали по одному викликати до деканату", - розповів студент Черкаського державного технологічного університету Дмитро. У приймальні вишу не заперечували, що внески у них збирають.

"Але це робиться виключно на добровільних засадах, людина оформляє заяву. Нікого не примушують. Жодних звернень і скарг від студентів до керівництва не надходило", - розповів «Сьогодні» помічник ректора ЧДТУ Валентин Лазуренко.

Студентські організації вже пропонують радикально вирішити цю проблему і прийняти закон, який би заборонив вищим навчальним закладам збирати благодійні внески.

Однак, в Міносвіти до цієї ідеї ставляться скептично. "Благодійні внески - звичайна практика для західних вузів. А якщо трапляються перегини, на це є правоохоронні органи, тоді треба розбиратися", - вважає директор департаменту вищої освіти Міносвіти Юрій Коровайченко.

Сегодня
18.10.2012

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Татьяна
А у нас бюджетникам "предложили" помочь университету,путем оплаты благотворительного взноса в размере 5000грн.
Сильва
Да что там институты, в школах "благотворительные фонды" не плохо обдирают. И ничего не сделать - всё добровольно, и обратного не докажешь. Выдают номер банковского счета и настойчиво просят оплатить, в противном случае вас ждем счастливая жизнь в школе.
Павло
годі виправдовувати свою діяльність! всілякі організації, які роблять наклеп на будь - який внз країни! вже набридло чути за кожним кутком всілякі вигадані чутки! в мене на факультеті перед початком першого курсу була політика "зкидуємось на ремонт!", зкинулись! тепер за моєю группою закріплена аудиторія з євроремонтом та комп"ютерами! Всі задоволені!!!! НАС НІХТО НІКОЛИ НЕ ЗМУШУВАВ ЦЕ РОБИТИ!!! це чисто на загальних засадах! до речі чеки всі були представлені! Я не маю на меті виправдати когось чи викрити! просто набридло...
петро
Львівська політехніка нічого не збирає. Студквитки на руках у першокурсників були вже 10 вересня. Стипендія 20 вересня. Навчання - на вищому рівні. Правда з поселенням у хороші гуртожитки - проблема. Думайте куди вступаєте.
Мама
Донька на 4 курсі Університета Шевченка (кібернетика) -не платила ні копієчки поборів. Хоч тут повезло у цій корумпованій державі.
leox
Для Мама: тут студенти просто не дозволять так з ними поступати
Коментувати
Діана
Годі скаржитись!
Кирило
Глупые у нас в стране люди однако, если у них все в порядке или они никогда не встречались с какой-либо проблемой - её НЕТ. Почти каждый - индивидуалист, когда нужно его проблему решить сразу всем начинает писать про неё. А когда общее дело поддержать - " Годі скаржитись"
Коментувати
UA
Это и называется вертикаль власти, от декана до министра образования. Правды не добиться, все платят в нашей стране.(((