Студентську "благодійність" необхідно заборонити, - Студентський захист

У Громадській ініціативі заявили, що не вірять запевненням ректорів вузів про те, що студенти добровільно приймають рішення про сплату благодійних внесків

Студентську "благодійність" необхідно заборонити, - Студентський захист

"Необхідно прийняти необхідні зміни до законодавства України в частині заборони вищим навчальним закладами приймати благодійні внески від студентів", - заявив координатор громадської ініціативи "Студентський захист" Андрій Черних.

Таке рішення виглядає найбільш правильним, враховуючи студентські звернення щодо примушування їх робити благодійні внески перед поселенням до гуртожитків або перед сесією з одного боку, та запевнення керівників вищих навчальних закладів про те, що студенти добровільно приймають рішення про сплату благодійного внеску до вузу - з іншого боку.

"Мені дуже складно уявити "масовий психоз" студентів вищих навчальних закладів, які одночасно роблять благодійні однакового розміру. Це просто фантастика, враховуючи реальний матеріальний стан наших студентів. Не можна перекладати фінансові проблеми вузів на плечі студентів", - підкреслює Андрій Черних.

У Громадській ініціативі повідомили, що "Студентський захист" розробить необхідні зміни до законодавства та передасть їх усім керівникам політичних партій – переможцям виборчої кампанії до парламенту.

Варто зазначити, що на проблему плати благодійних внесків за поселення до гуртожитків також неодноразово звертав увагу віце-спікер парламенту Микола Томенко. Однак за словами віце-спікера, у багатьох вищих навчальних закладах продовжують змушувати студентів сплачувати благодійні внески за поселення до гуртожитків.

"Керівниками вишів, на жаль, не зроблено жодних висновків і практика вимагання зі студентів благодійних внесків знайшла своє підтвердження в ряді інших навчальних закладів", - зауважив Томенко.

Офіційної реакції профільного відомства на практику благодійності у вищих навчальних закладах поки не надходило.

Освіта.ua
17.10.2012

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів