Обрані вузи почнуть вступну кампанію-2013 раніше за інших

Міносвіти планує суттєво змінити підхід до процесу зарахування абітурієнтів під час вступної кампанії, відомство вже завершує підготовку проекту умов прийому до вищих навчальних закладів у 2013 році

Обрані вузи почнуть вступну кампанію-2013 раніше за інших

До Умов прийому до вищих навчальних закладів у 2013 році планується внесення норми, згідно з якою дослідницьким вузам буде надана можливість розпочати прийом документів від абітурієнтів на два тижні раніше, ніж іншим вузам країни. Про це повідомляє "Сегодня" з посиланням на представників вищих навчальних закладів, які ознайомилися з проектом документа.

"Абітурієнти зможуть перевірити свої сили, спочатку подавши документи до провідних вузів", - пояснив перший проректор Київської політехніки Юрій Якименко.

Його колеги впевнені, що це не зашкодить іншим вузам. "Якщо майбутній студент вирішить вступати до конкретного вищого навчального закладу, він не змінить свого рішення тільки тому, що, приміром, у НАУ раніше приймають заяви. Зате це допоможе розвантажити приймальні комісії", - зазначає ректор Національного гірничого університету Геннадій Півняк.

Є ідея підняти для абітурієнтів прохідну планку ЗНО з профільного предмета до 150 балів. "У цьому році бал ЗНО було піднято з 124,5 до 140. І практика показала користь цього нововведення. Так, близько 100 тисяч абітурієнтів не змогли вступити до вузів, і змушені були вступати до коледжів. Однак рівень знань тих, хто вступив, вище, ніж був у попередні роки. Тому хотілося б залишити цю норму", - каже Якименко.

Також планується, що у 2013 році приймальні комісії не будуть приймати у абітурієнтів оригінали документів відразу. Ця норма могла б звести до мінімуму махінації під час трьох хвиль зарахування майбутніх студентів. Нерідко абітурієнти скаржилися на те, що поки вони везли оригінали, навчальний заклад уже встигав рекомендувати до зарахування вступників з більш низькими конкурсними балами.

Представники вищих навчальних закладів наполягають і на скороченні кількості вузів, до яких можна подавати документи, до трьох. Зараз документи можна подавати до п'яти вузів, і в кожному з них на три напрями. "Це велике навантаження на приймальні комісії і зайві витрати. Якщо в цьому році у міністерстві назустріч нам не підуть, буде домагатися в наступному", - говорить Геннадій Півняк.

Також у вузах вважають, що ця норма допоможе абітурієнтам більш зважено підходити до вибору майбутньої професії. Однак у Міністерстві освіти запевняють, що не введуть цю норму, оскільки вона скорочує права абітурієнтів.

Проект Умов прийому до вищих навчальних закладів у 2013 році поки доопрацьовується в Міністерстві освіти. Після остаточної підготовки документа, проект буде винесений для громадського обговорення. "Зараз ними займається робоча група, у неї є маса побажань від вузів, студентських організацій. Як тільки зведений текст буде підготовлений, ми винесемо його для публічного обговорення на сайті міністерства", - повідомив міністр освіти Дмитро Табачник.

Освіта.ua
02.10.2012

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Міша
Поясніть будь ласка мені: на сьогодні можна подавати документи у два ВНЗ і в кожному з них на три факультети? Дякую за допомогу.
NIKA
Для Міша: На сьогодні можна подавати документи у п,ять ВНЗ і в кожному з них на три факультети.
Вадим
На сьогоднішний день документи можно подавати у п'ять ВНЗ і на три спеціальності СПЕЦІАЛЬНОСТІ (а не на три факультети, це різні речі)
Коментувати
лілія
Для чого відміняти кількість вузів для подачі документів? Налагодьте краще роботу електронної системи прийому документів. Хай вузи наберуть собі компетентних працівників, які уміють працювати з системою, а не представників вузів як тут писалося у коментарях, бо їм важко. Цікаво в чому саме важко? Адже кожна дитина котра поступає сама заповнює свою справу. Їм тільки доводиться звірити чи все відповідає прийому.
Sergey Teslenko
Так що там відомо зі зміною терміну дії Сертифікату ЗНО? Таки зменшили?
Illia
Умови прийому до ВНЗ у 2013 році ще не затвердженні. Відповідно, офіційної інформації, яка б підтверджувала або спростовувала ці припущення ще немає.
Коментувати
Аня
получается что это приказ про подачу только в три вуза еще не подписали ? хорошо конечно если останется подача в пять вузов!...
Лариса Петрівна
А мені дуже сподобалосьось це: Також планується, що у 2013 році приймальні комісії не будуть приймати у абітурієнтів оригінали документів відразу. Ця норма могла б звести до мінімуму махінації під час трьох хвиль зарахування майбутніх студентів. Нерідко абітурієнти скаржилися на те, що поки вони везли оригінали, навчальний заклад уже встигав рекомендувати до зарахування вступників з більш низькими конкурсними балами. Стикнулися саме з цією проблемою цього року при вступі
NIKA
Для Лариса Петрівна: Мы тоже не раз и не два сталкивались с ситуациями, когда оригиналы документов были препочтительнее. Нас просили привезти их чуть ли не с первого дня приема документов, и при этом на словах гарантировали зачисление. А в один ВУЗ даже чуть не приняли заочно, "по знакомству"-не видя наших оценок, с неподходящими по условиям конкурса предметами ЗНО, но с оригиналами документов(специальность довольно популярная,но в этом ВУЗе явно - недобор).И, вообще, нужно понимать причину такого поведения приемных комиссий: оригиналы документов-это гарантированное количество будущих студентов в этом УЗ, а, значит- часов для преподавателей, стабильности в работе этого государственного учреждения и т.д. Кстати, не поверили мы этим "гарантиям" и, наверное, правильно сделали.Не работает эта система, как только конкурс на место переваливает через 1,01. Много можно рассказать о поступлении в 2012 году, о проведении ЗНО, о работе системы "КОНКУРС"(точнее о ее неработе).Если бы нас читали..
Коментувати
Сейт
>Представники вищих навчальних закладів наполягають і на скороченні кількості вузів, до яких можна подавати документи, до трьох. Зараз документи можна подавати до п'яти вузів, і в кожному з них на три напрями. Ну-ну. Работавшая через заднее место электронная система заявлений позволяла подавать документы и в большее количество вузов. Сомнительно, что к новой вступительной компании ее все-таки поставят на ноги и железно вобьют планку "три вуза на морду".
училка
"Також у Міністерстві освіти продовжується робота з розробки Умов прийому до вищих навчальних закладів України в 2013 році. Документ має бути поданий до затвердження не пізніше 1 жовтня."
училка
Это всё классно...., но где эти правила приёма??? Должны были быть до 1 октября!!!! А теперь оказывается, что ОНИ ещё что-то обсуждают.....
irra
Чего кипишуе? Вспомните 2008, когда впершвые повсеместно проводилось ЗНО. Приказ о его проведении был только в декабре 2007, правила поступления в вузы только в ФЕВРАЛЕ 2008, а 22 апреля 2008 года уже состояkся первый тест по укр. языку и литературе, и ничего- все живы, бакалаврат уже закончили. Готовтье своих учеников, какая разница когда эти правила появятся, что конкретно они изменят для преподавателей?
F
До 1 октября никогда еще небыло. В прошлом к 1 декабря огласили. хотя перемен особых небыло.
Коментувати