Три українських вузи увійшли до світового рейтингу університетів

Університет Шевченка збільшив кількість українських вищих навчальних закладів у світовому рейтингу університетів QS World University Rankings до трьох

Три українських вузи увійшли до світового рейтингу університетів

Київський національний університет ім. Шевченка, Донецький національний університет та Національний технічний університет України "Київський політехнічний інститут" увійшли до рейтингу світових університетів QS World University Rankings 2012/13, про це повідомляється у прес-релізі укладача рейтингу - компанії QS.

Обидва університети з України, які вперше були представлені в рейтингу минулого року, - Національний технічний університет України "КПІ" та Донецький національний університет зберегли свої позиції і цього року, посівши місця в сьомій сотні світового рейтингу. Відстояти свої позиції їм вдалося незважаючи на жорстку конкуренцію на регіональному і міжнародному ринках, відсутність серйозних вкладень і деякі проблеми з інфраструктурою.

Проривними ж можна вважати результати, продемонстровані Київським національним університетом ім. Тараса Шевченка – вищий навчальний заклад вперше подав заявку на участь, пройшов аудит і відразу був включений до групи 501-550, ставши найбільш високо відрейтингованим вузом країни.

Найкращі результати українські вузи демонструють за показником співвідношення кількості студентів на одного викладача - так, наприклад, Університет ім. Шевченка увійшов до топ-100 у світі за цим показником.

Однак всі інші критерії оцінювання поки що мають дуже слабкі показники в усіх трьох українських університетах. Зоя Зайцева, регіональний директор QS, вважає, що робота над інтернаціоналізацією професорсько-викладацького складу та підвищенням індексу цитування наукових статей мають стати наріжним каменем на найближчі кілька років.

"Я дуже рада, що вищі навчальні заклади України включилися у міжнародні процеси щодо підвищення конкурентоспроможності вищої освіти. Три вузи у рейтингу університетів світу - це непоганий результат за два роки", - підкреслює регіональний директор QS, зауважуючи, що попереду ще багато роботи.

Рейтинг World University Rankings, що виходить уже дев'ятий рік поспіль, визнаний у всьому світі як інструмент оцінювання якості освіти. Укладачі рейтингу використовували шість основних критеріїв: репутація в академічному середовищі, цитованість наукових публікацій представників університету, співвідношення кількості викладачів і студентів, ставлення роботодавців до випускників, а також відносна чисельність іноземних викладачів та студентів.

У ході підготовки рейтингу було опитано більше 46 тисяч академічних експертів, 25 тисяч роботодавців, проведено аудит більше ніж 2,5 тисяч університетів. Усього до рейтингу включено 729 вищих навчальних закладів.

Перше місце в рейтингу посів Массачусетський технологічний інститут (MIT). На думку авторів рейтингу, зростання позиції MIT збігається зі зміщенням акцентів у бік науки і техніки. Друге місце в глобальній десятці посів лідер 2011 року - Кембриджський університет, третє - Гарвардський університет.

За трійкою лідерів розташувалися Університетський коледж Лондона, Оксфорд, Королівський коледж (Велика Британія), Єльський університет, Університет Чікаго, Прінстонський університет і Каліфорнійський технологічний інститут.

Освіта.ua
12.09.2012

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Віка
Донецк молодці!!
Володимир
http://www.topuniversities.com/university-rankings/world-university-rankings/2012?page=21 Ось тут Університет Шевченка. Це хохляцька звичка: замість порадіти за колег - треба повипендрюватися
leox
Для Володимир: Я б радів за колег якби це був Шанхайський рейтинг. А хохляцька звичка це потрапити в якийсь задрипаний рейтинг і носитися з цим як з писаною торбою. Не треба підігрувати непрофесійному керівництву яке замість серйозних реформ вищої освіти займається окозамилюванням.
Міха
Браво!!!
Коментувати
Володимир
Розшукується КНУ імені Шевченка в рейтингу QS!!! Шукаємо гуртом і наразі нічого не вдається .... HELP!!!
Михайло Хлопчишин
Все там є, ось КПІ, наприклад: http://www.topuniversities.com/institution/national-technical-university-ukraine-kyiv-polytechnic-institute
leox
Для Михайло Хлопчишин: Є, але в категорії 601+
Коментувати
leox
Немає цих університетів в 501-550, подивіться самі