Заклади профтехосвіти прийняли рекордну кількість абітурієнтів

У 2012 році у професійно-технічних навчальних закладах вчитимуться 400 тисяч осіб, з них 170 тисяч – першокурсники

Заклади профтехосвіти прийняли рекордну кількість абітурієнтів

Про це на засіданні Колегії МОНмолодьспорту 28 серпня розповів міністр освіти Дмитро Табачник.

За його словами, новий навчальний рік в стані повної готовності зустрінуть 99% професійно-технічних навчальних закладів. В них проведені ремонтні роботи на суму близько 60 млн гривень. При цьому кількість вакантних посад в профтехучилищах – лише близько 2%, зараз вирішується питання забезпечення навчальних закладів кадрами у повному обсязі.

Як повідомив міністр освіти, з 1 вересня 2012 року в Україні працюватиме 991 професійно-технічний навчальний заклад. Вчитися до них підуть близько 400 тис. осіб, з них 170 тис. – першокурсники.

Дві третини учнів одночасно з професією здобуватимуть повну загальну середню освіту; кожний другий за час навчання отримає дві або більше професій, що підвищить мобільність випускників на ринку праці.

Дмитро Табачник також зазначив, що у вищих навчальних закладах державне замовлення зазнало кількісних і якісних змін у порівнянні з минулим роком. Наприклад, на підготовку молодших спеціалістів цього річ передбачено 59,1 тисяч бюджетних місць, що майже на 5 тисяч більше, ніж у 2011-му; бакалаврів – на 22,6 тис. більше (103,3 тис. місць); магістрів – на 2 тис. (33,4 тис. місць).

Важливою новацією цьогорічної вступної кампанії стала робота всіх вищих навчальних закладів незалежно від рівня акредитації та форми власності в Єдиній державній базі з питань освіти, що, за словами міністра, забезпечило прозорість вступної кампанії, оперативність отримання даних про перебіг прийому заяв та унеможливило будь-які зловживання.

Освіта.ua
29.08.2012

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Татьяна
Как можно сравнивать c 2011 годом, когда выпускников было в РАЗЫ меньше????? Надо сравнивать % мест по отношению к выпускникам, а не количество в тыс. Не в каждой школе был 11 класс, а в этом году у всех по 2-3 выпускных класса. Для кого эти цифры?
Светлана
Очень важно, чтобы эти дети через 3-4 года оказались востребованы.