Osvita.ua Вища освіта Новини вищої освіти Заклади профтехосвіти прийняли рекордну кількість абітурієнтів
Заклади профтехосвіти прийняли рекордну кількість абітурієнтів

У 2012 році у професійно-технічних навчальних закладах вчитимуться 400 тисяч осіб, з них 170 тисяч – першокурсники

Заклади профтехосвіти прийняли рекордну кількість абітурієнтів

Про це на засіданні Колегії МОНмолодьспорту 28 серпня розповів міністр освіти Дмитро Табачник.

За його словами, новий навчальний рік в стані повної готовності зустрінуть 99% професійно-технічних навчальних закладів. В них проведені ремонтні роботи на суму близько 60 млн гривень. При цьому кількість вакантних посад в профтехучилищах – лише близько 2%, зараз вирішується питання забезпечення навчальних закладів кадрами у повному обсязі.

Як повідомив міністр освіти, з 1 вересня 2012 року в Україні працюватиме 991 професійно-технічний навчальний заклад. Вчитися до них підуть близько 400 тис. осіб, з них 170 тис. – першокурсники.

Дві третини учнів одночасно з професією здобуватимуть повну загальну середню освіту; кожний другий за час навчання отримає дві або більше професій, що підвищить мобільність випускників на ринку праці.

Дмитро Табачник також зазначив, що у вищих навчальних закладах державне замовлення зазнало кількісних і якісних змін у порівнянні з минулим роком. Наприклад, на підготовку молодших спеціалістів цього річ передбачено 59,1 тисяч бюджетних місць, що майже на 5 тисяч більше, ніж у 2011-му; бакалаврів – на 22,6 тис. більше (103,3 тис. місць); магістрів – на 2 тис. (33,4 тис. місць).

Важливою новацією цьогорічної вступної кампанії стала робота всіх вищих навчальних закладів незалежно від рівня акредитації та форми власності в Єдиній державній базі з питань освіти, що, за словами міністра, забезпечило прозорість вступної кампанії, оперативність отримання даних про перебіг прийому заяв та унеможливило будь-які зловживання.

Освіта.ua
29.08.2012

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Татьяна
Как можно сравнивать c 2011 годом, когда выпускников было в РАЗЫ меньше????? Надо сравнивать % мест по отношению к выпускникам, а не количество в тыс. Не в каждой школе был 11 класс, а в этом году у всех по 2-3 выпускных класса. Для кого эти цифры?
Светлана
Очень важно, чтобы эти дети через 3-4 года оказались востребованы.

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!