Молодіжна рада – вплив на уряд чи лялькова структура?

В Україні буде створена Молодіжна рада при Кабінеті Міністрів. Наразі спеціальна комісія Міністерства освіти і науки, молоді та спорту відбирає її членів

Молодіжна рада – вплив на уряд чи лялькова структура?

За задумом, завдяки Молодіжній раді при Кабінеті Міністрів молоді люди матимуть можливість готувати проекти урядових рішень з питань молодіжної політики, працевлаштування, освіти, говорить координатор громадської ініціативи "Студентський захист" Андрій Черних. Він був одним із ініціаторів і лобістів цієї ідеї в уряді. Однак, коли дізнався про те, що одним із етапів відбору (окрім співбесіди і подачі документів) стане творча робота, відмовився подаватися на конкурс.

"У мене, чесно кажучи, після цього бажання відпало. Адже головним критерієм відбору людей повинно було бути вміння і навички формулювати проблему, її можливі рішення і як ця проблема може бути вирішена за допомогою того чи іншого проекту рішення уряду. А не писати творчі роботи, "Як закалялася сталь", – каже Черних.

Зі свого боку, голова Всеукраїнської молодіжної громадської організації "Ліга слов’янської молоді" Андрій Кучер говорить, що саме завдяки такому конкурсному відбору, комісія зможе знайти серед заявників справжню інтелігенцію – молодь, яка ефективно впливатиме на політику в країні.

"Це не для галочки робиться. Можливо, дійсно, держава нарешті починає звертати увагу на інтелектуальну молодь, яка зможе розробляти певні проекти, певні напрями, щоб молодіжний погляд завжди був присутній у внутрішній політиці країни. Я гадаю, що це буде повноцінний дорадчий орган Кабміну, я зі свого боку буду робити все для цього. Сподіваюся, ця робота і цей досвід буде корисний для України", – каже Андрій Кучер.

Молодіжна рада при Кабміні ефективною не буде, стверджує народний депутат від НУНС Леся Оробець. Адже критично налаштовані до влади молоді люди туди не потраплять, впевнена вона.

"Як показує практика, все що до того видавали представники Студентської ради при Кабміні дуже нагадувало відполіроване прес-службою Міносвіти. Молодіжна рада при Кабміні буде ще однією ляльковою, постановочною, оперетковою структурою для того, щоб відбілювати імідж влади. Тепер ще й така структура буде існувати для замилювання очей", – зазначає депутат.

Ініціатива створення Молодіжної ради виникла в активістів громадських організацій ще минулого року, але постанову про створення цього органу  кабмін видав лише 20 червня цього року.

Радіо Свобода
09.08.2012

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
korsaro4ka
Леся Оробець права. Зараз молоді головне - поступити в університет і вивчитись, або щобня напиватися до безпам'ятства - в кого як. До речі, чому таку Молодіжну Раду підняли перед виборами: ;))))))) (хто не зрозумів - питання риторичне)