Osvita.ua Вища освіта Новини вищої освіти Робота Єдиної електронної бази забезпечила прозорість вступної кампанії, - міністр
Робота Єдиної електронної бази забезпечила прозорість вступної кампанії, - міністр

Дмитро Табачник позитивно оцінив роботу вищих навчальних закладів в Єдиній державній базі з питань освіти, до якої підключено 1078 ВНЗ та їх структурних підрозділів

Робота Єдиної електронної бази забезпечила прозорість вступної кампанії, - міністр

Під час проведення прес-конференції, що була присвячена першим підсумкам вступної кампанії 2012 року, міністр освіти поділився враженнями про роботу Єдиної державної електронної бази з питань освіти та оцінив систему дистанційного подання електронної заяви на участь в конкурсному відборі до вищого навчального закладу.

Дмитро Табачник повідомив, що протягом вступної кампанії до приймальних комісій надійшло 1 901 503 заяви від вступників, а 1 серпня були оприлюднені перші списки рекомендованих до зарахування до вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації.

"Важливою новацією цьогорічної кампанії стала робота всіх вищих навчальних закладів незалежно від рівня акредитації та форми власності в Єдиній державній електронній базі з питань освіти, що забезпечило прозорість вступної кампанії, оперативність отримання даних про перебіг прийому заяв та унеможливило будь-які зловживання", - зазначив міністр.

За його словами, до Єдиної державної електронної бази підключено 1078 вищих навчальних закладів та їх структурних підрозділів.

Він також повідомив, що у цьому році дистанційне подання електронної заяви на участь в конкурсному відборі до вищого навчального закладу було запроваджено в національному масштабі.

"Скористатися перевагами дистанційного подання заяв мали можливість вступники, які подавали заяви на денну форму навчання за освітньо-кваліфікаційним рівнем бакалавра. Загалом же лише за електронною системою подали майже 68 тисяч осіб, які відправили 282 тисячі електронних заяв – це кожен третій бажаючий стати бакалавром та кожна четверта з отриманих вищими навчальними закладами заяв на освітньо-кваліфікаційний рівень бакалавра", - зазначив Дмитро Табачник.

Освіта.ua
02.08.2012

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ірина
Дивно читати про прозорість вступної кампанії. Люди з'являються у рейтингових списках вузу, але відсутні на vstup.info. Для прикладу. КПІ. Видавничо-поліграфічна справа. Номер 25 Слесаренко Ігор Вікторович у списках КПІ є, у списках vstup.info відсутній. Почитайте гостьову книгу КПІ.
Kala4
і ці порушення з рекомендаціями тих самих осіб робляться для чого? Було б ще пів біди, якщо б це робилось для того, щоб втримати кращих абітурієнтів. Але більш вірогідно, що це робиться для того, щоб після 3 хвилі зараховувати тих кому їм "вигідно" із числа абітурієнтів хто має низькі бали і хто б без такої махінації не зіг би пройти на державне.
Дмитро
Єдина державна електронна база - просто геніальна ідея! Якби її ще трохи відшліфувати, аби все працювало стабільніше. Завдяки цій базі залишився тільки один спосіб вузам впливати на рейтингові списки: творчі конкурси.
Kala4
Для Дмитро: ой не нада тут, є чимало способів обійти прокраму Конкурс. Почитайте, в інтернеті їх багато. Наприклад, у Волинському національному університеті імені Л. Українки у "другій хвилі" рекомендують тих людей, які проходили і по "першій хвилі", але не принесли оригінали до кінця "першої хвилі".
Йа
Для Дмитро: Дмитре Володимировичу, будь ласка давайте не будемо...
Дмитро
Для Йа: Не вгадав ^_^
Коментувати
йй
табачник своей чудовой системой нанес мне урон в 2000грн. на поездки по вузам, я понимаю у него зарплата хорошая плюс у них куча льгот(в том числе на проезд) хотя они не инвалиды. Пока с ним не сталкивался, думал культурный человек. Разочарован полностью
Дмитро
Для йй: Пробачте, ніхто вас не змушував вступати до вишу.
Йа
Для Дмитро: Думай, що пишеш!
Q
Для йй: "хотя они не инвалиды" - а ось тут я з Вами не погоджуюся категорично!
Коментувати
Николай
В принципе я доволен работой электронной подачи документов. Я сам знаю, как это виснет сайт из-за перегрузки и потому спокойно заходил ночью и подавал что мне нужно было. Считаю, что если она будет с каждым годом усовершенствоваться, то естественно это будет классно. Там работы немного, просто нужно брать на работу хороших специалистов, не индусов, которые работают за 20 гривен в час. Жлобы просто министерство и все. Скажу, что я подавал заявления как рядовой абитуриент - без льгот и им подобным. Все отлично.
Оператор ЄДЕБО вузу
Ех, посадити б його ... за комп’ютер, особливо у ті моменти часу, коли за словами технічної підтримки "у нас база працює", та дати пачечку заяв так штук зо три десятки... Якої б він тоді заспівав? Звичайно, коли дивитися на весь процес збоку, то здається, що все працює, і навіть непогано. Дозволю собі процитувати одного із представників ДП Інфоресурс, який на повідомлення про те, що у ЄДЕБО практично неможливо працювати, сказав "А звідки тоді у базі беруться заяви? З повітря?" замість вирішення реальних технічних проблем. А так да, працює. Титанічними зусиллями вузівських фахівців, наперекір усім понапридумуваним Інфоресурсом дурницям у ЄДЕБО, на межі сил і можливостей героїчними зусиллями таки не дали зірвати вступну кампанію цього року. Нічого, на наступний рік цей недолік виправлять, не дати зірвати вступну кампанію наступного року вже буде неможливо ;-)
училка
Яка там прозористь..... Я четвёртый год наблюдаю за процессом ("болею" за учеников, в прошлом году дочка поступала). Такого безобразия как в этом году не было даже в самом начале! Списки всех государственных черниговских вузов аж пестрят "непрозрачностью"!!! В первый список рекомендованных во-первых попали абитуриенты (или их родители!) которые находятся на последних местах в списках: льготники, потом несколько человек по порядку списка и... представители конца списка (при этом между ними в списке есть дети с большими баллами и поданными оригиналами документов). Во-вторых, если бюджетных мест 20, то рекомендованных 18-17.... Я уже писала подобный комментарий (не в этой статье) с фамилиями и факультетами, но его удалили???
Танечка
чому дитина сирота в загальному конкурсі без , якщо повинна бути поза конкурсом ( куди поділася пільга ) ?????????
Татьяна
В Донецком национальном университете сдали документы 25.07.12 и только 31.07.12 увидели себя в списках подавших заявление, которые до сих пор не увязываются со списками рекомендованных
І.В.
Якщо база так добре діяла, то чому тоді призеру Всеукраїнської олімпіади з інформатики Чіху В.І. не було зараховано у КНУ додаткових 30 балів, і він (маючи у випадку їх врахування законну суму балів 805,60) не виявився у списку рекомендованих ні за напрямом "інформатика", ні за напрямом "прикладна математика"? Якщо це не є зловживання, то може міністр підкаже, як тепер виправити цю ситуацію, замість того, щоб хвалитися, що все пройшло так гладко? Чи "Опора" поцікавиться цією проблемою? Але сумніваюся, що хоч хтось з них перейматиметься даним питанням.
n
Для І.В.: pз пыльгами електронно не можна подавать
Вітлік
Для І.В.:Дзвони спочатку в Приймальну комісію, якщо неотримаеш відповіді яка тебе влаштовуе кажи таке "якщо помилка буде не виправлена я телефоную і пишу заяву в Міністерство освіти і всі рейтингові списки будуть анульовані". Повір вони цього бояться , як вогню. Приклад: В мене не хотіли брати документи я сказав: Пишіть письмову відмову с підписом і печаткою. Через 10 хвилин я вийшов із ВНЗ і документи подав.
п
Для n: Як я розумію - це не якась там пьльга за інвалідністю, яку можна підтвердити лише особисто. Переможці Всеукраїнських олімпіад подані у наказі міністерства. Що ж заважало включити їх у хвалену єдину базу і врахувати додаткові бали автоматично, а не завтавляти абітурієнта зайвий раз їхати сотні кілометрів? Як же ж тоді наступного року міністерство планує повністю перейти на електронні заяви, якщо цього року восьма частина всіх заяв була з такими глюками?
Коментувати
sceptik
Все хорошо,прекрасная маркиза....
SwS
Ой и врет ...... яка прозорість , якщо до сих пір я рухаюсь у деяких вузах .... а оновлення сторінок на вступ.інфо робилось не регулярно ...ось і зараз сертифікати несуть ..а ти сидиш і думаєш скільки їх вже принесло на твою спеціальність ... Так де ця прозорість . Ганьба ! Ганьба !
Андрей
Интересно, хватит ли смелости министру признать некомпетентность отвественных лиц в разработке ЄДЕБО. и 1 августа далеко не все ВУЗы смогли подгрузить списки рекомендованных к зачислению. База просто не расчитана на абитуриентов, которые являются победителями международных олимпиад, тех кто поступает по результатам собеседования, целевое направление и т.д.

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!