Osvita.ua Вища освіта Новини вищої освіти Уряд визначився з розмірами студентських стипендій
Уряд визначився з розмірами студентських стипендій

Віце-прем’єр-міністр Сергій Тігіпко повідомив про підвищення стипендії для студентів. Студенти вузів ІІІ-IV рівня акредитації отримуватимуть 730 грн, І-ІІ рівня - 550

Уряд визначився з розмірами студентських стипендій

Про це Тігіпко заявив, коментуючи прийняття урядової постанови про встановлення розмірів стипендій учнів професійно-технічних закладів та студентів ВНЗ.

Він зазначив, що відтепер базовий рівень стипендій учнів професійно–технічних закладів та студентів вищих навчальних закладів підвищено у середньому на 37,5%.

За його словами учні професійно-технічних навчальних закладів відтепер отримуватимуть 275 гривень, стипендія студентів вищих навчальних закладів І-ІІ рівня акредитації, які навчаються за освітньо-кваліфікаційним рівнем "молодший спеціаліст" або "бакалавр" становитиме 550 грн.

Студенти вищих навчальних закладів ІІІ-IV рівня акредитації, які навчаються за освітньо-кваліфікаційними рівнями "бакалавр", "спеціаліст" або "магістр" отримуватимуть стипендію у розмірі 730 грн.

Також за словами віце-прем’єра більш значне підвищення стипендій передбачено для дітей-сиріт. Так, для учнів з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також учнів, які в період навчання у віці від 18 до 23 років залишилися без батьків, - базовий рівень стипендій збільшується з 550 до 850 грн. Для студентів вузів з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також студентів, які в період навчання у віці від 18 до 23 років залишилися без батьків, стипендію збільшено з 1160 грн. до 1760 грн.

Урядовець наголосив, що востаннє стипендії для студентів підвищувались у 2008 році і з того часу лише індексувались на рівень інфляції. За його словами, прийняте рішення захистить права студентів на гідну стипендію, розмір якої має переглядатись щороку з урахуванням рівня цін.

Освіта.ua
25.07.2012

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
настя
я студентка полу сирота должна ли мне повышаться стипендия???
Катя Іськова
Я студентка внз ,із багатодітної сімї (5дітей) та напів сирота (немає батька). Чи маю я право отримувати стипендію якщо невитягую на всі четвірки но сесію здаю вчасно?
Олександр
Я студент першого курсу.При складані іспитів мав трійки і одну перездачу.Чи мають право зняти з мене стипендію коли я є "Дитина Інвалід"?
Олег
Днепропетровская медакадемия-стипендии не повышались ни на 1 гр на протяжении как минимум 3 лет. И никакой индексации тоже не было. Или студенты медвузов не нуждаются в повышении стипендий? А вот об увеличении платы за проживание в общежитии "заботятся" регулярно... К примеру уже с 1 ноября 2012 года плата за общежитие выросла на 60%! Только не понятно в связи с чем это? Кому то нужны деньги? Ведь коммунальщики пока не увеличивают своих цен... Или это оплата выборов силами студентов? (((
татьяна
ребенок-инвалид ,сахарный диабет ,студен 1 курса , на бюджете,ВУЗ 4 ур.аккред.-размер стипендии подскажите.
Катя
Я вчусь на факультеті дизайну і отримую стипендію в розмірі 722,7 грн. Хтось може мені пояснити чому студенти на інших спеціальностях отримують як мінімум 780 ???
альона
яка стипендія у напів сиріт впу?мати немає 1рік а стипендія 270 які документи потрібно на підвищеня стипендії
Саша
Взагалі клас!!!! По новинам голанять що стипендію підняли, нічо що я мав в прошлому семестрі 750грн... а тепер 730.... просто в шоці...
Богдан
Відчуйте "пакращення" вже сьогодні.
Ігор
Підвищення немає
Амулій
З першого курсу отримував стипендію у розмірі 720 гривень. А на 3 курсі , за липень, отримав 524. Ось вам і підвищення.
lili
получается какой та бред я год назад закончила тех. и стипуха была 700 гр. не повышеная
Ga
чому всі кажуть що першокурсникам стипендії зрізали до 550грн у навч. закладах 4 рівня акредитації??????????? це правда чи прікол? тут такого не пише, але в неті куча
Юрік
http://ratemydonor.ru/ref=10216 30 коп за 1 сайт
Вика
Я звонила в ДонНУ (4 уровень ак.) сказали, что на первом курсе стипендия будет 530 грн. Я офигела. Оплата за общагу 250 грн, 250 грн - на дорогу. Чудесно.
Виталий
Правильно! А умных людей вообще нечего поддреживать, если не родились сиротами-инвалидами! Для победителей республиканского МАНа и олимпиады стипендии снизили в полтора раза, а для победителей международных олимпиад вообще в 3,5! Так держать! Президентская стипендия ниже обычной студенческой.
Аноним
ДОСТАЛИ С ЭТИМИ ЛЬГОТНИКАМИ!ПО РЕЙТИНГУ ИЗ-ЗА НИХ МНОГО ГДЕ ПРОВАЛИЛСЯ ТАК ТЕПЕРЬ ЕЩЕ И ИМ СТИПЕНДИЯ БОЛЬШЕ,ДОСТАЛИ КОРМИТЬ ДОРОМЕДОВ!
Аноним
Для Аноним: Иди в залупу.
Lecefer
если они инвалиды, то пускай сидят дома
Юлия
Дааам, люди я от вас в шоке, как вы можете такое говорить про детей, которые одни, им некому помочь, у вас у всех есть родители о вас заботятся!!!!!!!!!!!!СТЫДНО должно быть, чтобы такое написать!!!!!!
Коментувати
Анатолій
А якщо я потрапив на державне і у мене через неуспішність зняли стипендію, то мене переводять на платне чи ні?
Яся
Для Анатолій: Ні, ти залишишся на бюджеті
Анатолій
Для Яся: Тобто мені не будуть платити і я не буду платити. Так виходить? А чи зможу я потім отримати знов стипендію???
Вячеслав
Тобі не будуть давати стипендію, але платит за навчання тобі не потрібно буде. Знову стипендію отримати ти зможеш, якщо здасиш сесію з гарними балами.
Коментувати
Елена
а те, кто учится на заочном получают стипендию?
Виола
Для Елена: нет конечно
иван
Для Елена: смотря в каком ВУЗе..... у некоторые есть стипендия.. а у некоторых нету
Коментувати
 ✡ Kate_Endorphine
а якщо курсант буду,то в мене стипендія буде 1760,чи якась інша? (сирота), студентська і курсантська -просто відрізняється в різних вузах
Володя
Для ✡ Kate_Endorphine : в курсантів стипендії не такі як в вузах..))...там набагото менша стипендія..))
 ✡ Kate_Endorphine
я знаю про унів МВС-там 240 грн, а в Ак митн служби як звичайна стипенд.
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!