Міносвіти хоче запровадити тести на профпридатність абітурієнтів

Міністерство освіти і науки розробляє тести на професійну придатність вступників

Міносвіти хоче запровадити тести на профпридатність абітурієнтів

Про це розповів заступник директора департаменту вищої освіти МОНмолодьспорту Микола Фоменко, повідомляє Укрінформ.

"Ми хочемо, аби були запроваджені тести на профпридатність. Абітурієнт повинен знати не лише математику чи фізику, а мати необхідні комунікативні здібності до того, аби бути успішним у житті", - сказав Фоменко.

За його словами, бажаючі отримати професію психолога мають проходити спеціальний тест на придатність до цього фаху, оскільки, психологія - це медична спеціальність, та "від психолога часто залежить, яке людина прийме рішення, керуючись його порадами".

Особливими мають бути також тести для майбутніх військовослужбовців чи бажаючих вступити до вищих навчальних закладів силових відомств - Служби безпеки та Міністерства внутрішніх справ.

"Тож я вважаю, що такі тести стосуватимуться усіх вступників", - додав заступник директора департаменту вищої освіти МОНмолодьспорту.

Окрім того, Фоменко спрогнозував, що вже наприкінці 2012 - на початку 2013 року "буде сформульовано відповідь", чи матимуть ці тести право на життя. "Але фахівці, які займаються тестуванням, уже висловлюють таку думку, що нам треба переходити на іншу матерію організації та прийому тестів", - підсумував він.

Як відомо, протягом останніх років в Україні діє система зовнішнього незалежного оцінювання навчальних досягнень з шкільних предметів, результати якого випускники шкіл використовують як вступні випробування до вищих навчальних закладів.

Освіта.ua
20.07.2012

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
freeeee
http://habrahabr.ru/post/148356/
///
Тільки шукають шпаринки для корупції. Який зміст тестувати на профпридатність дітей, які ще не навчались даному фаху, і в школі не проходили предмету психології? А для чого тоді навчання у ВНЗ?
...
Для ///: Тверезий погляд на ситуацію. Підтримую.
Коментувати
maglay
Такий крок - смерть прогресу
Микола
Для maglay: Якщо такі тести провести для чиновників від освіти, то все наше міністерство фізкультури прийдеться розігнати.
Коментувати
sceptik
Такие тесты имеют смысл,только если будут проводиться также независимо от вузов и школ,как и зно.Иначе,это возврат к коррумпированной схеме поступления.Всем понятно,кому это надо.
Вася
Краще б тестували на придатність перед призначенням на керівну посаду. Особливо людей, від яких багато залежить.
ната
Для Вася: так,, та ще й рівень освіти, стан здоров "я, досвід роботи
Коментувати