Міносвіти ігнорує всі проблемні питання вступної кампанії

Громадянська мережа ОПОРА звертається до Міністерства освіти з вимогою не вводити суспільство в оману та реагувати на системні проблеми цьогорічної вступної кампанії

Міносвіти ігнорує всі проблемні питання вступної кампанії

Громадянська мережа ОПОРА оприлюднила заяву, в якій акцентує увагу на ігноруванні Міністерством освіти основних проблем вступної кампанії та закликала профільне відомство не вводити суспільство в оману, реагувати на системні проблеми цьогорічної вступної кампанії та не перекладати відповідальність за їх вирішення на керівництво вищих навчальних закладів.

Заява поширена у зв’язку із закликом Міносвіти не довіряти заявам незалежних спостерігачів щодо проблемних питань вступної кампанії.

У Громадянський мережі ОПОРА зокрема зазначили, що в опублікованій на офіційній веб-сторінці Міністерства освіти заяві ставиться під сумнів об’єктивність інформації оприлюдненої громадянською мережею щодо проблемних питань вступної кампанії.

При цьому, у заяві громадянської мережі ОПОРА зазначається, що Міністерство освіти замовчує найбільш проблемні питання вступної кампанії. "Показово, що у зверненні МОНМС свідомо проігноровані ключові зауваження мережі ОПОРА щодо організації процесу вступної кампанії 2012, зокрема – збої у роботі Єдиної державної електронної бази з питань освіти, проблеми з реєстрацією електронної заяви через Інтернет, відсутність даних про рейтингові списки вступників у інформаційній системі "Конкурс", яка їх отримує з ЄДЕБО. Так само досі неврегульованою залишається ситуація з тими абітурієнтами, чиї дані у ЄДЕБО не відповідають отриманим результатам ЗНО та балам додатку до атестата про середню освіту тощо", - йдеться у заяві громадянської мережі.

Спостерігачі висловлюють переконання, що саме ці проблеми впливають на перебіг вступної кампанії та є основними індикаторами якості проведення вступу-2012, і саме їх Міністерство мало б вирішувати позачергово. "Офіційна ж позиція Міністерства щодо цих ключових викликів кампанії, на жаль, досі залишається невідомою громадськості. А найбільше насторожує те, що Міністерство досі не здійснило конкретних кроків для вирішення проблем, що найбільше турбують абітурієнтів".

У ОПОРІ звертають увагу Міносвіти на те, що висновки, оприлюднені у звітах Громадянської мережі, ґрунтуються на даних, які систематично збираються громадськими активістами, які ведуть безпосереднє спостереження у 46 вищих навчальних закладах 17 регіонів України.

"Спостерігачі присутні на засіданнях приймальних комісій, спілкуються з абітурієнтами та їхніми батьками й допомагають у разі виникнення проблем. Окрім цього, в мережі ОПОРА діє телефон гарячої лінії, куди щодня звертаються за юридичною консультацією та зі скаргами близько 300 вступників", - підкреслили громадські спостерігачі.

В організації нагадали, що метою громадського спостереження є сприяння забезпеченню рівного доступу абітурієнтів до вищої освіти, а тому у своїх звітах ОПОРА акцентує увагу на основних тенденціях та проблемних питаннях, що потребують врегулювання з боку профільного міністерства чи конкретного вищого навчального закладу. "Тому закликаємо МОНмолодьспорт не ігнорувати системні проблеми вступу-2012 та не перекладати відповідальність за їх вирішення на керівництво вишів".

"Окрім цього, звертаємо увагу Міністерства на необхідності поінформувати громадськість про стан вирішення основних проблем, що турбують абітурієнтів та їхніх батьків: відсутність рейтингових списків абітурієнтів у системі "Конкурс" з вичерпною інформацією про усі категорії вступників, викривлення інформації чи брак даних про результати ЗНО під час подачі електронної заяви на вступ до ВНЗ, збої в роботі Єдиної електронної бази, через що приймальні комісії не можуть оперативно вводити та перевіряти дані абітурієнтів", - йдеться в заяві.

У ОПОРІ також надали роз’яснення щодо позиції Міносвіти про підсумки спостереження першого тижня вступної кампанії, результати якого містяться у звіті організації.

"Що стосується спростування, яке надало Міністерство освіти, то ОПОРА дає роз’яснення по кожному з пунктів та звертається до органу виконавчої влади з вимогою не вводити суспільство в оману та реагувати на системні проблеми цьогорічної вступної кампанії, замість того, щоб апелювати до питання довгих черг у приймальних комісіях деяких ВНЗ", - підсумовують спостерігачі.

Повний текст заяви дивіться на сайті Громадянської мережі ОПОРА.

Освіта.ua
12.07.2012

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Женя
А если я прислала заявления по электронке в ВУЗ и тут же передумала и отменила, это будет считаться как за попытку подачи документов? Или я могу подавать дальше до тех пор, пока не наберу 5 ВУЗов, которые допустят меня к конкурсу? ...просто у меня лёгкая паника по этому поводу, типа я зря потратила возможность...
Марина
Я впевнена, що це буде доволі проблемно. Адже деякі університети не бажають повертати документи і втрачати студентів. Але все може бути.
Ilya Moroz
Добридень, мене цікавить таке питання: ось, наприклад, якщо я 100% проходжу на бюджет першої хвилі за напрямом "Комп’ютерна інженерія" в НАУ, але я будь-що хочу вчитися в КПІ за напрямом "Системна інженерія" (ФІОТ), куди потраплю, скоріш за все, лише з другої хвилі, ТО, ЧИ МОЖНА мені подати оригінали першою хвилею в НАУ, а під час ІІ хвилі (якщо я проходжу на С.і. ФІОТ) забрати оригінали з НАУ і віднести до КПІ ? Завчасно дякую. Ілля
Макс
Для Ilya Moroz: Можеш цілком спокійно.
лена
Для Ilya Moroz: Забрать документы можно спокойно и быстро, если на момент, когда Вы захотите это сделать, не будет подписан приказ о Вашем зачислении в ВУЗ. Поскольку приказ о зачислении после первой волны во всех ВУЗах подписывают 6-го августа, одновременно публикутся списки рекомендованных во второй волне, то Вам, если Вы увидите себя в списках рекомендованных в более желанном для Вас ВУЗе во второй волне и в списках зачисленных в первой волне в менее интересном для Вас ВУЗе, будет ОЧЕНЬ проблематично и скорее всего долго забирать документы из менее интересного ВУЗа. Ведь в такой ситуации декан факультета, где Вы уже на тот момент будете числиться студентом, должен будет подготовить и подписать у ректора приказ на Ваше отчисление из ВУЗа (а это, поверьте, очень проблематично, так как ректор-человек занятой), да и вряд ли декан будет заинтересован потерять хорошего студента.
лена
При определенной настойчивости Вы, конечно, всегда можете забрать документы, главное, чтобы Вы успели это сделать до окончания срока приема оригиналов во второй волне! А то можно просто не успеть и остаться у разбитого корыта. В любом случае, УДАЧИ ВАМ!
Коментувати
123
Я подала документи до п"яти вузів. Проте я не хочу категорично навчатися в одному із них. Чи маю я право забрати документи з цього вузу і подати до іншого? Чи буде рахуватися моя перша спроба, оскільки мене заберуть із претендентів на навчання до цього вузу?
Ігор
Для 123: Буде рахуватися перша спроба,ви маєте подавати документи тільки один раз.Дивлячись на рейтінги всі б так робили .
123
цікаво... я телефонувала в приймальну комісію кількох вузів і мені надали іншу інформацію. тим паче, що зараз ті, хто ще не подав документи так само можуть вирахувати свій бал і побачити де приблизно вони будуть в списках.
Коментувати
Санислав
У кого ещё такая ситуация ? Я подал электронное заявление в ВУЗ, потом отменил его, т.к. прошло больше 48 часов (через которые как говорилось в инструкциях заявление должно само анулироваться) но заявление нифига не анулировалось! Однако, приехав лично в ВУЗ я увидел слишком большую очередь, поэтому решил что лучше ещё пару раз попробую подать заявление электронно, но не тут-то было!!! По сей день (прошло двое суток после отмены) статус заявления в ВУЗ "скасовано" и этот ВУЗ просто отсутствует в списке ВУЗов для подачи заявления. Задавал вопрос в поддержку osvitavsim.org.ua но спустя 10 часов - овета нет. У кого-то есть ещё такая проблема ???
Ja
Для Санислав: Незнаю, я також відміняв декілька заяв (так як їх вчасно не приймали), але після відміни я міг спокійно подати таку саму заяву ще раз (правда її також іще не розглянули), може в тебе якісь глюки зі системою?
Коментувати
Обижена на ЭДБО
Это всё ещё ерунда! Кто сможет помочь??? Я поступаю в мед.универ, первая регистрация в ЭДБО была с ошибками и мои сертификаты ЗНО были отправлены моей тёске в город Кременчуг и присвоены ей! Я теперь не имею прав на регистрацию ни в одном университете, так как ЗНО по данным ЭДБО не сдавала! Я сама, младший специалист, пробовала пройти регистрацию по диплому в университете, с целью сдачи проф.теста! Пока, в системе "Конкурс", даже мой диплом не зарегистрирован! Всё присвоено моей тёске, что младше меня на 2 года! И сертификаты, и то что я по этим сертификатам уже ездила в мед.универ, с такой большой надеждой и мечтой поступить туда! Там из рейтинга меня выкинули , так как не подтвердила ЭДБО данных! Я не знаю, что делать, и как дальше! Дали номера: "инфоресурса ЭДБО", Опоры и МНО.....дозвониться не реально! Хотя в инфоресурс я дозвонилась, и моей проблемой там уже 5 часов занимаются! Помогите!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
HUGO BOSS
Для Обижена на ЭДБО: Если честно могу вам только посочувствовать, єто лишь один из серьезных глюков системы , но как написал один из админов ВНЗ - "поле для шахрайства". "в инфоресурс я дозвонилась, и моей проблемой там уже 5 часов занимаются" а вот это точно мне непонятно, учитывая даже мои относительно скудные познания в БД - КАААК можно исправлять запись в БД 5 часов?
Ja
Всьо, хана - 5 ГОДИН, та це робиться за кылька хвилин, вони напевне просто ЗАБИЛИ та й все(((((
Коментувати
HUGO BOSS
йоптеть, чуваки я начну вас любить. Не ужели таки ОПОРА признала что проблемы кроются при поступлении не в ВУЗах
DR
Для HUGO BOSS: А разве ОПОРА с самого начала не об этом говорила?
HUGO BOSS
Я имею в виду предыдущие годы, когда упомянутые товарищи использовали ситуацию в личных целях так как им выгодно. Лично пересекался с одним который давал инструкции абитуре что говорить и как, но когда при этих же абитуриентах задал вопрос сотруднику опоры почему вот вы этой девочке не помогаете получить назад оригиналы документов в другом вузе. в ответ получил то что это не их сфера. Вывод - на тот момент им было выгодно валить конкретный ВУЗ.
Коментувати