Проблеми вступної кампанії перекладають на вузи

У Держінспекції навчальних закладів заявляють, що проблема з обробкою електронних заяв та внесенням паперових заяв абітурієнтів до електронної бази ЄДЕБО виникають через некомпетентність відповідальних осіб вищих навчальних закладів

Проблеми вступної кампанії перекладають на вузи

Прес-служба Державної інспекції навчальних закладів повідомляє, що у зв’язку з публікаціями в ЗМІ та реагуючи на звернення абітурієнтів і їхніх батьків, протягом 9-10 липня було здійснено перевірку п’яти вузів столиці.

Зокрема перевірки проведено у Київському національному економічному університеті ім. Гетьмана, Національному університеті "Києво-Могилянська академія", НТУУ "КПІ", Київському національному лінгвістичному університеті, Київському національному університеті будівництва та архітектури.

У інспекції повідомляють, що під час перевірки зазначених вищих навчальних закладів встановлені типові порушення в організації та проведенні вступної кампанії 2012 року. Зокрема, через некомпетентність відповідальних осіб виявлено проблеми з обробкою електронних заяв та внесенням паперових заяв до Єдиної державної електронної бази з питань освіти (ЄДЕБО).

Окрім того, на інформаційних стендах та дошках оголошень вищих навчальних закладів не завжди є інформація про наявність ліцензій, сертифікатів на надання освітніх послуг, програми творчих конкурсів та вступних випробувань тощо. Також встановлено, що в деяких особових справах абітурієнтів наявні не всі необхідні документи, а у приймальних комісіях окремих ВНЗ не ведеться журнал скарг і пропозицій.

Найгірший стан з організації вступу, за повідомленням Державної інспекції, було зафіксовано у Київському національному університеті будівництва та архітектури. Так, в ході перевірки зазначеного вищого навчального закладу ДІНЗ виявлено, що паперові заяви абітурієнтів опрацьовуються з порушенням термінів, а заяви в електронній формі необроблені вже протягом кількох діб, що призводить до втрати (автоматичного анулювання) поданих вступниками заяв на участь у конкурсному відборі.

За результатами інспектування, складені відповідні акти. А зазначені ВНЗ зобов’язано розробити заходи щодо усунення виявлених порушень та про результати поінформувати ДІНЗ.

У свою чергу адміністратори приймальних комісій зауважують, що не можуть повноцінно використовувати запропоновану систему. Зокрема в Громадянській мережі ОПОРА наголошують, що наслідком неналежного функціонування ЄДЕБО стало те, що приймальні комісії ВНЗ не можуть зареєструвати заяви абітурієнтів.

"Уже в перший день вступної кампанії на гарячу лінію Громадянської мережі ОПОРА почали надходити скарги від адміністраторів приймальних комісій на повільне з’єднання з сервером, на якому розміщена ЄДЕБО. Як результат, комісії не можуть забезпечити своєчасне введення інформації щодо заяв від абітурієнтів, оскільки кожний запит система опрацьовує дуже довго", - повідомили громадські спостерігачі за підсумками спостереження першого тижня вступної кампанії.

Також адміністратори приймальних комісій скаржаться на те, що кількість балів у додатках до сертифікатів зовнішнього незалежного оцінювання, що надають абітурієнти, не відповідають даним у електронній базі, а також на те, що за таких умов неможливо перевірити кількість уже поданих заяв у різні ВНЗ.

11 липня Міністр освіти Дмитро Табачник заявив, що позитивно оцінює проведення вступної кампанії у вищі навчальні заклади України в поточному році.

Коментуючи проблеми, які виникли при подачі електронних заяв на початку вступної кампанії, міністр зазначив, що збої виникли через велику кількість бажаючих. "Будь-яка система, якщо з нею одночасно працюють кілька десятків, або сотен тисяч людей, може дати збій", - зауважив Табачник.

У свою чергу, у приймальних комісіях деяких вищих навчальних закладів працівники, які відповідають за внесення даних в ЄДЕБО, переходять на нічний режим роботи, коли навантаження на систему спадає.

Вдень внести дані абітурієнтів до Єдиної державної бази з питань освіти вкрай важко. Система постійно видає помилки.


Освіта.ua
11.07.2012

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
sekretar
давайте дружно скажемо цій системі - ГАНЬБА!!! і виженемо її із на... А тому пропоную ініціювати збір підписів у зверненні до президента - ГЕТЬ ЄДЕБО!!!
Обижена на ЭДБО
И,самое главное, мою тёску это вообще не интересует!
Обижена на ЭДБО
Это всё ещё ерунда! Кто сможет помочь??? Я поступаю в мед.универ, первая регистрация в ЭДБО была с ошибками и мои сертификаты ЗНО были отправлены моей тёске в город Кременчуг и присвоены ей! Я теперь не имею прав на регистрацию ни в одном университете, так как ЗНО по данным ЭДБО не сдавала! Я сама, младший специалист, пробовала пройти регистрацию по диплому в университете, с целью сдачи проф.теста! Пока, в системе "Конкурс", даже мой диплом не зарегистрирован! Всё присвоено моей тёске, что младше меня на 2 года! И сертификаты, и то что я по этим сертификатам уже ездила в мед.универ, с такой большой надеждой и мечтой поступить туда! Там из рейтинга меня выкинули , так как не подтвердила ЭДБО данных! Я не знаю, что делать, и как дальше! Дали номера: "инфоресурса ЭДБО", Опоры и МНО.....дозвониться не реально! Хотя в инфоресурс я дозвонилась, и моей проблемой там уже 5 часов занимаются! Помогите!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Kos
Ребята, у вас тоже КНУ в перечне киевских вузов при подачи доков онлайн нету? Оо
Федір Леоха
в ДонНТУ при роботі з київським сервером на 1 абітурієнта витрачається 20-30 хв. через погане з*єднання. Зараз працюємо з місцевим сервером - все набагато швидше
Алексей
Вообще, считаю не рациональным подавать документы электронно при такой "работе" сервиса. Как всегда инновации не проходят нагрузки, и как всегда эксперементы попадают на наш год...к сожалению. Лучше ехать с оригиналами в ВУЗ. ИМХО
натік
людоньки. будьте добрі, не ігноруйте моє проханння. я вас прошу. мені це дуже важливо. скажіть, пліз, якщо я скаасувала 2 заяви, то я можу натомість тих двох подати ще 2 інші.
Тимофій Дубінін
Для натік: Я телефонував в ОПОРУ, мені сказали, що, скасувавши заяву, не можливо подати заяву аналогічну скасованій заяві, а іншу - пробуйте.
HUGO BOSS
натік, к сожалению вынужден вас растроить - если вы подали заевление, а потом забрали его, то это уже использованные попытки. Напоминаю что согласно Условиям приема 2012 вы можете подавать заявления в 5 вузов на 3 направления в каждом, тоесть суммарно 15 заявлений.
Тетяна
HUGO BOSS, а якщо я власноруч заяву не скасовувала, а цей статус з*явився самостійно з коментарем "Error mapping"? Хто її скасував, і чи можу я подати іншу на той самий напрямок? Дякую.
Коментувати
Тимофій Дубінін
Люди! Хто подавав електронну заяву в НУ "Львівська політехніка" - чи зареєстрували, допустили до конкурсу когось? В мене вже 7 діб статус незмінний "електронна заява". Що робити? Скасувати, та подати нові? Чекати? Робити другий профіль? Їхати у Львів з паперовим варіантом? Підкажіть, хто знає, будь-ласка.
User_of_EDEBO
Знайшли "цапа-відбувайло!" До речі, хто уважно читав договір ВНЗ та Інфоресурсу щодо ЄДЕБО, той мабуть, помітив пункт 2,1,5, і якщо правильно (!) його зрозумів, той зрозуміє, що ця стаття - логічне продовження роботи з ЄДЕБО! Тут договір: http://inforesurs.gov.ua/download/dogovor.doc До речі, база ЄДЕБО дає таку можливість для шахрайства, як підміну володаря сертифікату ЗНО : людина здала ЗНО, отримала сертифікат, а в ЄДЕБО цей сертифікат можно присвоїти будь якому дев"ятикласнику, і він може поступити як на базі 11 класів. І виправити цю помилку досі не можуть, бо той, хто першим отримав сертифіката, той і виграв, і в нього НІХТО не зможе його видалити або змінити. Занотуйте, шановні!
Мммм
Сегодня звонили в КНУБА по вопросу поступления через Интернет, так нам ответили, что нужно везти документы личноо и нa Vstup.info они не будут вывешивать. Это противозаконно. Хотите узнать свой рейтинг, проходите 1 августа. Почему?
User_of_EDEBO
Для Мммм: на Vstup.info нічого вивішувати не треба, там все з"являється майже одразу ...
наташа
Для User_of_EDEBO: Який ти наївний: зайди у системі Конкурс у ЛНУ імені Франка хоча б на українську мову та літературу і подивись там і досі зареєстровано 22 абітурієнти при фактичній кількості за даними самого університету - більше 500 осіб! І як це називається - "відмінна робота Vstup.info?
HUGO BOSS
Наташ поясню что имел в виду Юзер. После попадания информации о абитуриенте в ЕДЄБО, Vstup.info как во всяком случае обещали, автоматически должен был подхватывать информацию и ЕДЭБО (Блин меня таки начинает напрягать эта абревиатура), поскольку вступ в этом году по ходу, просто веб интерфейс а не самостоятельная БД
Коментувати
Anatolii Zahinaichenko
Юлия Коснырева виявляється що сайт просто Юль не любить. Зареєструвала 5 логінів на Julia і ні з одного не ввійшло у проффайл. А тут написала зі злості табачникгавно, і ввійшло. Тільки тепер не можу змінити персональні дані.От виявляється як треба рееструватися на сайт. Так шо ті хто ще досі не зміг зайти в проффайл - спробуйте ввести логін що починається з інших букв. А раптом вийде. вчера в 18:46|Это спам|Ответить
Слушатель
Университеты уже запускают свои системы, которые работаю значительно стабильнее и нет там ошибок ожидания и подобной .... http://vstup.vntu.net/
ToLiK
Для Слушатель: Так булоб непогано щоб в кожного вуза була така система...
HUGO BOSS
А так и было, но простите когда вам навязывают "програмное обеспечение"... А свои базы нужно переделать под кучу изменений, начиная от измений в названиях направлений подготовки, сопоставления специальностей магистра/специалиста к направлениям и еще много чего
Коментувати
Юрій
Ось дані із закритого форуму ЄДЕБО: 1. Технічні роботи відповідей 708, переглядів 10757, Щоденний журнал роботи або наші помилки і враженння: 1489 Відповіді переглядів 16325. Оперативне вирішення питань: 221 Відповіді, перегляд 5276. Всього повідомлень 14204(станом на 01,07,2012 було 4000). Жоден з форумів України не має такої активності. Якщо б усе так добре працювало. Адміністратори ВНЗ не писали б стільки. Всі дані взяті з офіційного форуму http://forum.edbo.gov.ua
Юрій
Це тільки 3 помилки. а їх там сотні. Я адміністратор вузу і це чудо МОНу тільки запрацювало в середу 11,07 і то з дуже повільно. Вони ще порушення бачать, а те що люди по ночам вводять і вихідним це норма?? СТОП ЄДЕБО, СТОП СВАВІЛЛЮ МОНу
Oksana
что означает set on creation в коментарях вузу на сайті електронної реєстрації?
User_of_EDEBO
Для Oksana: Що треба ще раз спробувати ввести свою заяву
Коментувати
дима
сижу в очереди в архитектурно строительном и читаю это...
Sveto4ka
Коли в "Подання та розгляд заяв в електронній формі на участь в конкурсному відборі до ВНЗ" з"явиться медицина
Матвей Павловский
Кампанія іде, а кількість проблем тільки збільшується. Як "несподівано".
Абітура
Винні всі, але тільки не міністерство освіти! Приголомшливо.
я
потрібні нам як кінцевим користувачам щоб пришвидшити роботу, які вміння дозволять підня швидкодію ЄБУшних серверів?