Osvita.ua Вища освіта Новини вищої освіти Проблеми вступної кампанії перекладають на вузи
Проблеми вступної кампанії перекладають на вузи

У Держінспекції навчальних закладів заявляють, що проблема з обробкою електронних заяв та внесенням паперових заяв абітурієнтів до електронної бази ЄДЕБО виникають через некомпетентність відповідальних осіб вищих навчальних закладів

Проблеми вступної кампанії перекладають на вузи

Прес-служба Державної інспекції навчальних закладів повідомляє, що у зв’язку з публікаціями в ЗМІ та реагуючи на звернення абітурієнтів і їхніх батьків, протягом 9-10 липня було здійснено перевірку п’яти вузів столиці.

Зокрема перевірки проведено у Київському національному економічному університеті ім. Гетьмана, Національному університеті "Києво-Могилянська академія", НТУУ "КПІ", Київському національному лінгвістичному університеті, Київському національному університеті будівництва та архітектури.

У інспекції повідомляють, що під час перевірки зазначених вищих навчальних закладів встановлені типові порушення в організації та проведенні вступної кампанії 2012 року. Зокрема, через некомпетентність відповідальних осіб виявлено проблеми з обробкою електронних заяв та внесенням паперових заяв до Єдиної державної електронної бази з питань освіти (ЄДЕБО).

Окрім того, на інформаційних стендах та дошках оголошень вищих навчальних закладів не завжди є інформація про наявність ліцензій, сертифікатів на надання освітніх послуг, програми творчих конкурсів та вступних випробувань тощо. Також встановлено, що в деяких особових справах абітурієнтів наявні не всі необхідні документи, а у приймальних комісіях окремих ВНЗ не ведеться журнал скарг і пропозицій.

Найгірший стан з організації вступу, за повідомленням Державної інспекції, було зафіксовано у Київському національному університеті будівництва та архітектури. Так, в ході перевірки зазначеного вищого навчального закладу ДІНЗ виявлено, що паперові заяви абітурієнтів опрацьовуються з порушенням термінів, а заяви в електронній формі необроблені вже протягом кількох діб, що призводить до втрати (автоматичного анулювання) поданих вступниками заяв на участь у конкурсному відборі.

За результатами інспектування, складені відповідні акти. А зазначені ВНЗ зобов’язано розробити заходи щодо усунення виявлених порушень та про результати поінформувати ДІНЗ.

У свою чергу адміністратори приймальних комісій зауважують, що не можуть повноцінно використовувати запропоновану систему. Зокрема в Громадянській мережі ОПОРА наголошують, що наслідком неналежного функціонування ЄДЕБО стало те, що приймальні комісії ВНЗ не можуть зареєструвати заяви абітурієнтів.

"Уже в перший день вступної кампанії на гарячу лінію Громадянської мережі ОПОРА почали надходити скарги від адміністраторів приймальних комісій на повільне з’єднання з сервером, на якому розміщена ЄДЕБО. Як результат, комісії не можуть забезпечити своєчасне введення інформації щодо заяв від абітурієнтів, оскільки кожний запит система опрацьовує дуже довго", - повідомили громадські спостерігачі за підсумками спостереження першого тижня вступної кампанії.

Також адміністратори приймальних комісій скаржаться на те, що кількість балів у додатках до сертифікатів зовнішнього незалежного оцінювання, що надають абітурієнти, не відповідають даним у електронній базі, а також на те, що за таких умов неможливо перевірити кількість уже поданих заяв у різні ВНЗ.

11 липня Міністр освіти Дмитро Табачник заявив, що позитивно оцінює проведення вступної кампанії у вищі навчальні заклади України в поточному році.

Коментуючи проблеми, які виникли при подачі електронних заяв на початку вступної кампанії, міністр зазначив, що збої виникли через велику кількість бажаючих. "Будь-яка система, якщо з нею одночасно працюють кілька десятків, або сотен тисяч людей, може дати збій", - зауважив Табачник.

У свою чергу, у приймальних комісіях деяких вищих навчальних закладів працівники, які відповідають за внесення даних в ЄДЕБО, переходять на нічний режим роботи, коли навантаження на систему спадає.

Вдень внести дані абітурієнтів до Єдиної державної бази з питань освіти вкрай важко. Система постійно видає помилки.


Освіта.ua
11.07.2012

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
sekretar
давайте дружно скажемо цій системі - ГАНЬБА!!! і виженемо її із на... А тому пропоную ініціювати збір підписів у зверненні до президента - ГЕТЬ ЄДЕБО!!!
Обижена на ЭДБО
И,самое главное, мою тёску это вообще не интересует!
Обижена на ЭДБО
Это всё ещё ерунда! Кто сможет помочь??? Я поступаю в мед.универ, первая регистрация в ЭДБО была с ошибками и мои сертификаты ЗНО были отправлены моей тёске в город Кременчуг и присвоены ей! Я теперь не имею прав на регистрацию ни в одном университете, так как ЗНО по данным ЭДБО не сдавала! Я сама, младший специалист, пробовала пройти регистрацию по диплому в университете, с целью сдачи проф.теста! Пока, в системе "Конкурс", даже мой диплом не зарегистрирован! Всё присвоено моей тёске, что младше меня на 2 года! И сертификаты, и то что я по этим сертификатам уже ездила в мед.универ, с такой большой надеждой и мечтой поступить туда! Там из рейтинга меня выкинули , так как не подтвердила ЭДБО данных! Я не знаю, что делать, и как дальше! Дали номера: "инфоресурса ЭДБО", Опоры и МНО.....дозвониться не реально! Хотя в инфоресурс я дозвонилась, и моей проблемой там уже 5 часов занимаются! Помогите!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Kos
Ребята, у вас тоже КНУ в перечне киевских вузов при подачи доков онлайн нету? Оо
Федір Леоха
в ДонНТУ при роботі з київським сервером на 1 абітурієнта витрачається 20-30 хв. через погане з*єднання. Зараз працюємо з місцевим сервером - все набагато швидше
Алексей
Вообще, считаю не рациональным подавать документы электронно при такой "работе" сервиса. Как всегда инновации не проходят нагрузки, и как всегда эксперементы попадают на наш год...к сожалению. Лучше ехать с оригиналами в ВУЗ. ИМХО
натік
людоньки. будьте добрі, не ігноруйте моє проханння. я вас прошу. мені це дуже важливо. скажіть, пліз, якщо я скаасувала 2 заяви, то я можу натомість тих двох подати ще 2 інші.
Тимофій Дубінін
Для натік: Я телефонував в ОПОРУ, мені сказали, що, скасувавши заяву, не можливо подати заяву аналогічну скасованій заяві, а іншу - пробуйте.
HUGO BOSS
натік, к сожалению вынужден вас растроить - если вы подали заевление, а потом забрали его, то это уже использованные попытки. Напоминаю что согласно Условиям приема 2012 вы можете подавать заявления в 5 вузов на 3 направления в каждом, тоесть суммарно 15 заявлений.
Тетяна
HUGO BOSS, а якщо я власноруч заяву не скасовувала, а цей статус з*явився самостійно з коментарем "Error mapping"? Хто її скасував, і чи можу я подати іншу на той самий напрямок? Дякую.
Коментувати
Тимофій Дубінін
Люди! Хто подавав електронну заяву в НУ "Львівська політехніка" - чи зареєстрували, допустили до конкурсу когось? В мене вже 7 діб статус незмінний "електронна заява". Що робити? Скасувати, та подати нові? Чекати? Робити другий профіль? Їхати у Львів з паперовим варіантом? Підкажіть, хто знає, будь-ласка.
User_of_EDEBO
Знайшли "цапа-відбувайло!" До речі, хто уважно читав договір ВНЗ та Інфоресурсу щодо ЄДЕБО, той мабуть, помітив пункт 2,1,5, і якщо правильно (!) його зрозумів, той зрозуміє, що ця стаття - логічне продовження роботи з ЄДЕБО! Тут договір: http://inforesurs.gov.ua/download/dogovor.doc До речі, база ЄДЕБО дає таку можливість для шахрайства, як підміну володаря сертифікату ЗНО : людина здала ЗНО, отримала сертифікат, а в ЄДЕБО цей сертифікат можно присвоїти будь якому дев"ятикласнику, і він може поступити як на базі 11 класів. І виправити цю помилку досі не можуть, бо той, хто першим отримав сертифіката, той і виграв, і в нього НІХТО не зможе його видалити або змінити. Занотуйте, шановні!
Мммм
Сегодня звонили в КНУБА по вопросу поступления через Интернет, так нам ответили, что нужно везти документы личноо и нa Vstup.info они не будут вывешивать. Это противозаконно. Хотите узнать свой рейтинг, проходите 1 августа. Почему?
User_of_EDEBO
Для Мммм: на Vstup.info нічого вивішувати не треба, там все з"являється майже одразу ...
наташа
Для User_of_EDEBO: Який ти наївний: зайди у системі Конкурс у ЛНУ імені Франка хоча б на українську мову та літературу і подивись там і досі зареєстровано 22 абітурієнти при фактичній кількості за даними самого університету - більше 500 осіб! І як це називається - "відмінна робота Vstup.info?
HUGO BOSS
Наташ поясню что имел в виду Юзер. После попадания информации о абитуриенте в ЕДЄБО, Vstup.info как во всяком случае обещали, автоматически должен был подхватывать информацию и ЕДЭБО (Блин меня таки начинает напрягать эта абревиатура), поскольку вступ в этом году по ходу, просто веб интерфейс а не самостоятельная БД
Коментувати
Anatolii Zahinaichenko
Юлия Коснырева виявляється що сайт просто Юль не любить. Зареєструвала 5 логінів на Julia і ні з одного не ввійшло у проффайл. А тут написала зі злості табачникгавно, і ввійшло. Тільки тепер не можу змінити персональні дані.От виявляється як треба рееструватися на сайт. Так шо ті хто ще досі не зміг зайти в проффайл - спробуйте ввести логін що починається з інших букв. А раптом вийде. вчера в 18:46|Это спам|Ответить
Слушатель
Университеты уже запускают свои системы, которые работаю значительно стабильнее и нет там ошибок ожидания и подобной .... http://vstup.vntu.net/
ToLiK
Для Слушатель: Так булоб непогано щоб в кожного вуза була така система...
HUGO BOSS
А так и было, но простите когда вам навязывают "програмное обеспечение"... А свои базы нужно переделать под кучу изменений, начиная от измений в названиях направлений подготовки, сопоставления специальностей магистра/специалиста к направлениям и еще много чего
Коментувати
Юрій
Ось дані із закритого форуму ЄДЕБО: 1. Технічні роботи відповідей 708, переглядів 10757, Щоденний журнал роботи або наші помилки і враженння: 1489 Відповіді переглядів 16325. Оперативне вирішення питань: 221 Відповіді, перегляд 5276. Всього повідомлень 14204(станом на 01,07,2012 було 4000). Жоден з форумів України не має такої активності. Якщо б усе так добре працювало. Адміністратори ВНЗ не писали б стільки. Всі дані взяті з офіційного форуму http://forum.edbo.gov.ua
Юрій
Це тільки 3 помилки. а їх там сотні. Я адміністратор вузу і це чудо МОНу тільки запрацювало в середу 11,07 і то з дуже повільно. Вони ще порушення бачать, а те що люди по ночам вводять і вихідним це норма?? СТОП ЄДЕБО, СТОП СВАВІЛЛЮ МОНу
Oksana
что означает set on creation в коментарях вузу на сайті електронної реєстрації?
User_of_EDEBO
Для Oksana: Що треба ще раз спробувати ввести свою заяву
Коментувати
дима
сижу в очереди в архитектурно строительном и читаю это...
Sveto4ka
Коли в "Подання та розгляд заяв в електронній формі на участь в конкурсному відборі до ВНЗ" з"явиться медицина
Матвей Павловский
Кампанія іде, а кількість проблем тільки збільшується. Як "несподівано".
Абітура
Винні всі, але тільки не міністерство освіти! Приголомшливо.
я
потрібні нам як кінцевим користувачам щоб пришвидшити роботу, які вміння дозволять підня швидкодію ЄБУшних серверів?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!