Вступна кампанія організована непрофесійно

Приймальні комісії не можуть зареєструвати заяви абітурієнтів, а система електронного вступу періодично "зависає" та видає помилки. На запитання та звернення у міністерстві не реагують

Вступна кампанія організована непрофесійно

Спостерігачі громадянської мережі ОПОРА наголошують на незадовільному стані роботи Єдиної державної електронної бази з питань освіти, від якості роботи якої залежіть проведення вступної кампанії, та вимагають від Міністерства освіти забезпечити її належне функціонування. Про це йдеться у прес-релізі організації щодо вступної кампанії 2012 року.

"Початок цьогорічної вступної кампанії можна охарактеризувати як "технічно несправний". Таке твердження випливає з незадовільної роботи Єдиної державної електронної бази з питань освіти (ЄДЕБО) – автоматизованої системи збору та зберігання інформації, в тому числі про абітурієнтів, які подають документи на вступ до ВНЗ", - йдеться в релізі організації.

В ОПОРІ зазначають, що до бази вносяться дані абітурієнтів, які подають документи безпосередньо у приймальних комісіях або за допомогою системи електронної подачі заяв на вступ до вищих навчальних закладів. Окрім цього, електронна база містить інформацію про атестат та додаток до нього, результати державної підсумкової атестації та ЗНО. У базі також зберігаються дані про вищі навчальні заклади та напрямки підготовки, з яких оголошено конкурс.

Фактично вся вступна кампанія від подачі документів до формування рейтингових списків залежить від якості та стабільності роботи Єдиної бази, оскільки факт кожної подачі заяви в паперовій формі заноситься уповноваженою особою приймальної комісії до ЄДЕБО безпосередньо під час прийняття заяви.

В ОПОРІ наголошують, що наслідком неналежного функціонування ЄДЕБО стало те, що приймальні комісії ВНЗ не можуть зареєструвати заяви абітурієнтів.

"Уже в перший день вступної кампанії на гарячу лінію Громадянської мережі ОПОРА почали надходити скарги від адміністраторів приймальних комісій на повільне з’єднання з сервером, на якому розміщена ЄДЕБО. Як результат, комісії не можуть забезпечити своєчасне введення інформації щодо заяв від абітурієнтів, оскільки кожний запит система опрацьовує дуже довго", - повідомляють громадські спостерігачі.

Також адміністратори приймальних комісій скаржаться на те, що кількість балів у додатках до сертифікатів зовнішнього незалежного оцінювання, що надають абітурієнти, не відповідають даним у електронній базі, а також на те, що за таких умов неможливо перевірити кількість уже поданих заяв у різні ВНЗ.

Спостерігачі зазначають, що на запитання та звернення з регіональних вищих навчальних закладів у міністерстві не реагують.

Ще однією проблемою початку вступної кампанії є нестабільна робота сайту електронної подачі документів до ВНЗ (ez.osvitavsim.org.ua), що є альтернативним шляхом традиційної форми подання заяви про вступ.

За словами абітурієнтів, труднощі виникають ще на етапі реєстрації на сайті, а також при введенні особистих даних до анкети. Система електронного вступу періодично "зависає" та видає помилки.

Наприклад, при виборі однієї спеціальності система реєструє абітурієнта на іншу, неможливо знайти відповідний напрям підготовки, можуть бути відсутні результати одного з предметів ЗНО тощо. Окрім цього, всупереч "Порядку подання та розгляду заяв в електронній формі на участь у конкурсному відборі до вищих навчальних закладів", яким визначено, що приймальна комісія має протягом 24 години зреагувати на отриману заяву, абітурієнти скаржаться на недотримання термінів розгляду їхніх електронних анкет та присвоєння їм відповідного статусу.

"Ще більше дивують заяви Міністерства освіти і науки, молоді та спорту стосовно рекордної кількості поданих абітурієнтами заяв, у тому числі через систему електронного вступу. Проте Міністерство замовчує той факт, що ці заяви ще потрібно обробити у приймальних комісіях ВНЗ, а за такої незадовільної роботи Єдиної бази зробити це вчасно (за 24 години) майже не можливо", - зазначають у громадянській мережі.

У зв’язку цим, Громадянська мережа ОПОРА вимагає від Міністерства освіти забезпечити належне функціонування ЄДЕБО. "За таких обставин важко говорити про професійний підхід до організації вступної кампанії до вищих навчальних закладів. Вважаємо, що така непрофесійна організація вступної кампанії ставить під сумнів концепцію забезпечення рівного доступу до вищої освіти для усіх вступників".

Освіта.ua
05.07.2012

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Женя
А если я прислала заявления по электронке в ВУЗ и тут же передумала и отменила, это будет считаться как за попытку подачи документов? Или я могу подавать дальше до тех пор, пока не наберу 5 ВУЗов, которые допустят меня к конкурсу? ...просто у меня лёгкая паника по этому поводу, типа я зря потратила возможность...
ММ
Сегодня звонил в КНУБА по поводу рейтинга, так там мне ответили, что никакого рейтинга не будет до 1 августа. Наверное им легче проводить махинации и брать взятки Боюсь что с такой прозрачностью я с хорошими балами туда не поступлю.Правомерные ли их действия?
Минаев
Для ММ: есть горячая линия министерства - звоните туда. Там ждут любых фактов, чтобы вузы наказать. Вашему звонку только обрадуются
Коментувати
Леся
То, чи можна сподіватися на виправлення роботи Єдиної бази? Чи буде прозорість? Чи так і будуть вузи маскуватися? Хоч би на своїх сайтах оприлюднювали списки конкурсної ситуації. А, може, вже щось хімічать, щоб люди не додивилися.
Ёжик
Люди!У меня в Конкурсе на 0,5 балла меньше,чем на самом деле,причем во всех ВУЗах,это нормально?У кого-нибудь такое было?
Вадим
Для Ёжик: Дзвоніть до приймальної комісії! Відповідальна особа за внесення даних до "Єдиної державної бази" має вам допомогти з вирішенням питання, так як трапляються невідповідності з балами сертифікатів та документів про освіту.
Ёжик
Спасибо Вам огромное за подсказку!
Коментувати
Алина
А у меня телефон не правильно записаный первые две цифры после ноля. КАПЕЦ!!!
Елена
Скажите почему не сохраняется новая информация о Дне Рождении?....Заявление я уже подавала,но потом сама же и отменила,а после этого информация правильная сбилась......
Світлана
Чому в системі електронного вступу немаэ медичних вузів????
наташа
Підкажіть, чому не працює система Конкурс у Львівському національному університеті імені Франка, а саме: станом на 6 липня прийняті заяви на українську філологію у 259 абітурієнтів, а внесені у систему Конкурс лише 8 (і так уже п'ятий день)?
NikM
Висить ЕДЕБО, а дані в конкурс беруться звідти, може навпаки. Але тупо нестабільна робота баз даних, вони на такий наплив не розраховані. Сьогодні 7 числа все ніби працювало. Але в багатьох вихідний :(
Ольга
И не только во Львовском университете, почти во всех вузах та же картина. Есть некоторые Вузы, жаль, что их мизер, вывешивают на своих сайтах рейтинги, так разрыв по кол-ву подавших заявы огромный. Например, в системе Конкурс 9человек, а на сайте Вуза 129.
Коментувати
Аліна
ДЕ ці списки оприлюднені? як їх знайти?
Єлизавета
Для Аліна: заходишь на сайт вуза и ищешь Абитуриенту(или что-то в этом роде)
Вадим
Рейтинги вступної кампації необхідно дивитися на сайті Vstup.info, Обираєте на сайті необхідний ВНЗ, потім обираєте форму навчання (денна, заочна) і натискаєте на "конкурс" у відповідній графі. АЛЕ там можуть відображатися не всі заявки, які подали у ВНЗ абітурієнти через повільну роботу "Єдиної Бази". Якщо вас не має у вищезазначеному переліку, або ваші бали не відповідають дійсності, краще подзвоніть до приймальній комісії ВНЗ.
Коментувати
николай
Не представляю.какие мозги должны иметь люди додумавшиеся до необходимости присутствия родителей в приемной комиссии вузов для подтверждения согласия на вступление.Представьте пенсионеров родителей.или даже работающих-каково им скитаться ло коридорам приемных комиссий развозя последние копейки,в момент когда они и так нужны.Я извиняюсь, но человека выдвинувшего это требование,иначе как идиотом я назвать не могу.
afanasij
Полный провал!!!! Всех уволить!
Сергій
не міг зайти 3 дні. потім зробив наступне: 1. знову зарєєструвався, але УВАГА серію атестату пишіть англійською і великими літерами 2. працює тільки Internet Explorer 3. якщо вибиває - "вихід" і знову вхід, допоки не отримаєте "особистий кабінет" P.S. Не бійтесь реєструватись кілька разів (з різними логінами). Я так і зробив, а данні там однакові - подав заяву через один обліковий запис, а дивився потім через інший
Зеник
Для Сергій: У мене ситуація аналогічна. Тільки навпаки ІЕ не хотів реєструвати а в Google Chrome зробив все з першого разу. І ще, - до 24 год. подати заяву просто не реально, а після хоч всі 15 за 10 хв.
Коментувати
Зеник
..."послуги з організації та підтримання доступу до електронної бази цього року надає ДП "Інфоресурс"... Чия це хвірма?
Pivoman
Нарешті більш-менш адекватний відгук про це калікувати "модернове" створіння нашого міністерства - ЄДЕБО. Не вмієте - не беріться робити, а беретеся - то робіть як слід, а не тільки попсували нерви і здоров'я абітурієнтам і приймальним комісіям.
Кптфх
Как же эти идиоты уже достали, когда нормальные люди у нас будут в управлении....
Олександр
Це й не дивно... В Україні це звична річ. Навіщо тому міністерству та освіта. Вони "ЄВРО" готували, а не готувалися до вступної кампанії. Прикро. Хоча, організацією ЗНО в цьому році - задоволений!
Yana
народ,объясните что за таблицы на сайте http://vstup.info???? Напротив некоторых фамилий стоят плюсики в колонке "оригиналы документов" эт чё значит?
Анна
Для Yana: это значит что они сдали оригиналы а не копии
Марина
Где там вообще эти таблицы????
Вика
там потрібно навпроти свого факультету натиснути "конкурс"
Коментувати
Tetanka
у меня 2 июля получилось зарегистрировать в 4 вуза на 2 специальности, с одного пришло подтверждение что допущенны до конкурсу, один ВУЗ прислал сообщение с номером тел. перезвонили, там сказали что у них эта система не работает, со вчерашнего дня не могу зайти в про-файл, и постоянно у них какие-то регламентные работы, а все без толку. Позор!!!!
Абітурієнт
Ці помилки вже за**али!!!
Невідомий
спочатку з 16:00 по 17:00, ну думаю почекаю ту в 5 годин захожу і вже до 18-ої,,, чекаю а воно вже 15 хвилин не працює