Абітурієнтам радять ретельно вивчати діяльність вузів

При виборі вищого навчального закладу абітурієнтам необхідно звернути увагу на наявність ліцензії, сертифіката про акредитацію та з’ясувати інформацію про обсяг держзамовлення

Абітурієнтам радять ретельно вивчати діяльність вузів

Про це заявив голова Державної інспекції навчальних закладів Михайло Гончаренко під час проведення прес-конференції присвяченій старту вступної кампанії.

Гончаренко назвав типові порушення, виявлені під час прийому до вузів України у минулому році, а саме: оголошення прийому за відсутності ліцензії; прийом на скорочений термін навчання при невідповідності базової освіти напряму подальшого навчання; відсутність чітких критеріїв оцінювання екзаменаційних робіт; порушення під час формування рейтингових списків абітурієнтів та зарахування до вищих навчальних закладів; надання вузами платних послуг, що не передбачені законодавством.

Михайло Гончаренко зазначив, що після рішення Державної акредитаційної комісії про анулювання ліцензії, вищий навчальний заклад, відповідно до чинного законодавства, може відновити освітню діяльність лише через рік, подавши у встановленому порядку новий пакет документів для проведення ліцензування напрямків і спеціальностей, ліцензія з яких була анульована.

"Тому майбутнім абітурієнтам слід звернути особливу увагу на перелік таких навчальних закладів", - наголосив голова держінспекції.

Він порадив абітурієнтам 2012 року перевіряти наявність не лише ліцензії у ВНЗ, але й сертифіката про акредитацію; з’ясувати інформацію про обсяги прийому за державним замовленням на підготовку фахівців з обраної спеціальності; перевірити наявність у ВНЗ довідки про внесення його до Єдиного реєстру вищих навчальних закладів; простежити, чи є у відкритому доступі усі вищезазначені документи ВНЗ тощо.

"Якщо абітурієнта ввели в оману не доброчесні ВНЗ – слід негайно повідомити про це МОНмолодьспорту або ДІНЗ. Якщо ж "потерпілий" ще й встиг сплатити за навчання кошти, необхідно одразу звернутись до правоохоронних органів та суду", - заявив Гончаренко.

Також під час проведення вступної кампанії-2012 здійснюється оперативне реагування на звернення абітурієнтів, громадських організацій та спостерігачів. У МОНмолодьспорту та ДІНЗ України працюють телефони "гарячої лінії": 481-32-15, 239-16-81.

Чи перевірятимете ви документи вищого навчального закладу?Освіта.ua
03.07.2012

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Гончар
Не думаю, что нужно проверять документы таких ВУЗов, как КНУ Шевченка, ДНУ Гончара, ЛНУ Франка, ДНУЖТ Лазаряна, НГУ...
Leox
В Україні існує стійкий попит на неякісну освіту. Тому ці поради до одного місця.
Алина
Для Leox: А ещё в Украине существует тенденция к европизации образования, что делает даже самое качественное образование - пустышкой.
Коментувати