Вступна кампанія розпочалася з технічних проблем, - ОПОРА

Працівники приймальних комісій скаржаться на незадовільну роботу Єдиної державної електронної бази з питань освіти та помилки у функціонуванні системи

Вступна кампанія розпочалася з технічних проблем, - ОПОРА

У громадянській мережі ОПОРА повідомляють, що за результатами першого дня вступної кампанії працівники приймальних комісій скаржаться на незадовільний стан роботи Єдиної державної електронної бази з питань освіти, що є автоматизованою системою збору інформації в т.ч. про абітурієнтів, які вступають до вищих навчальних закладів.

В організації зазначають, що за словами адміністратора приймальної комісії одного з вінницьких ВНЗ, сервер, на якому розміщується Єдина державна електронна база з питань освіти, не відповідає на жоден надісланий запит. Комісія приймає документи у паперовому вигляді, проте внести їх до Єдиної бази не може.

В ОПОРІ нагадують, що відповідно до Умов прийому до вищих навчальних закладів України в 2012 році, факт кожної подачі заяви в паперовій формі заноситься уповноваженою особою приймальної комісії до ЄДЕБО безпосередньо під час прийняття заяви. Наразі виконати цю норму навчальні заклади не в змозі.

У Дніпропетровську, Харкові та Вінниці працівники приймальних комісій скаржаться на невідповідність балів у сертифікатах ЗНО, які подають абітурієнти, та тих, які ідентифікує ЄДЕБО. Через помилки у Єдиній базі, результати відрізняються на 0,5-1 бала. Окрім цього, за неналежних умов функціонування ЄДЕБО важко простежити кількість ВНЗ, у які вступник подав документи.

У громадянській мережі також зазначають, що на телефон гарячої лінії організації надходить багато скарг від абітурієнтів та їхніх батьків на функціонування електронної системи подачі документів. Так, за словами вступників, труднощі виникають ще на етапі реєстрації для заповнення заявки на вступ, а також при введенні особистих даних до анкети.

У зв’язку з цим, Громадянська мережа ОПОРА звертає увагу Міністерства освіти, що такі недоліки технічного характеру, виникнення яких слід було передбачити, унеможливлюють якісну та своєчасну роботу приймальних комісій та провокують утворення черг під час подачі документів.

"Попри те, що ВНЗ оплатили підключення до Єдиної бази, жодного тестування системи на її спроможність обробляти велику кількість запитів проведено не було. Тому, ще раз наголошуємо на неприпустимості незадовільного технічного забезпечення вступної кампанії та звертаємося до міністерства з вимогою налагодити в найкоротші терміни роботу відповідних серверів", - йдеться у релізі організації щодо технічних проблем першого дня вступної кампанії.

Нагадаємо, напередодні вступної кампанії міністр освіти Дмитро Табачник порадив абітурієнтам обирати електронну систему подачі документів до вищих навчальних закладів.

"Це, по-перше, зручніше. Не потрібно стояти в чергах, не потрібно витрачати свій час та гроші на транспорт. Ви заходите на відповідний сайт, вводите дані атестату, дані сертифікату зовнішнього незалежного оцінювання – і можна обирати навчальний заклад. До речі, розробники системи зробили її максимально простою в користуванні", - заявив міністр освіти. Також, за його словами, враховано неточності, які виникли минулого року.

Нагадаємо, під час вступної кампанії 2012 року абітурієнти матимуть можливість подати заяву про вступ до вищого навчального закладу в електронній формі. Скористатися сервісом Електронний вступ можуть ті абітурієнти, які вступають на навчання для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня бакалавра, мають атестат про повну загальну середню освіту та сертифікат зовнішнього незалежного оцінювання виданий у 2012 році, або сертифікати чи їх дублікати 2008, 2009, 2010 або 2011 року.

Заяви про вступ від всіх абітурієнтів мають бути внесені до Єдиної державної електронної бази з питань освіти. Як відомо, користування Єдиною базою з питань освіти для вищих навчальних закладів є платним, послуги з організації та підтримання доступу до електронної бази надає ДП "Інфоресурс".

Освіта.ua
02.07.2012

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Вадім
Мені змінило інформацію обовязкову !!Змінило мій рік народженя на 6 липня 2012 змінило стать на жіночу та де медична довідка просто пише від! і я нічого змінити не можу що робити?? Намагаюсь зателефонувати в тех підтриму а вони телефон не беруть !!! ДОПОМОЖІТЬ БУДЬ-ЛАСКА
Alex Nikishin
Попробуйте зарегистрироваться заново, под новым ником! У меня получилось!
UserEDBO
ЄДЕБО - Повноцінно працює??? Неможливо працювати!!! Це крик душі!!! Розроблена система не ВСТИГАЄ обробляти багаточисельні запити!!! Або взагалі не можна увійти, або "Чекайте..." до безкінечності...
edbo_user
Для UserEDBO: як представник одного з ВУЗ-ів, кажу відверто: ЄДБО повноцінно НЕ ПРАЦЮЄ уже другий тиждень. Секретарі приймальних комісій вимушені працювати вночі для того, що б частково заповнити ЄДБО, але в останній час, навіть вночі працювати НЕ МОЖЛИВО!
Коментувати
UserEDBO
ЄДЕБО - Повноцінно працює??? Неможливо працювати!!! Це крик душі!!! Розроблена система не ВСТИГАЄ обробляти багаточисельні запити!!! Або взагалі не можна увійти, або "Чекайте..." до безкінечності...
едбо_lover
і чому приймальних комісій повинні працювати по ночам через це кляте ЕДБО.... кому за це дякувати.....???
ЕДБОшник
504 Gateway Time-out, это всё, что я вижу при входе в ЕДБО ))) ;) :) :-)))
ЕДБОшник
Гимн ЕДБО ------------------------------Мудрецы, обратив к небу лица,------------------------------------ ------------------------------Уяснили, что правда проста:--------------------------------------- ------------------------------Гром оваций – итог репетиций.------------------------------------- ------------------------------Только гений колдует с листа...------------------------------------ -------------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------Я бы рад достучаться, но заново---------------------------------- ------------------------------На реестр не пускают без виз.------------------------------------- ------------------------------Пару клавиш нажато – и занавес!--------------------------------- ------------------------------Без надежды вернуться на «бис».---------------------------------
ЕДБОшник
Дабы не заставлять орфограф ворда краснеть, скажу ……….! Пятый день вступительной кампании и: «Вибачте, виникла серверна помилка. Зверніться до розробників». Вопрос: сколько ещё мучится?
Vova
Epic fail. Не работает программа уже четвертый день. Заявления либо вообще откладывают в долгий ящик либо вносят по ночам. Это полнейший бардак. Надеюсь за это ответят те кто это все придумал ради наживы а не операторы приемных комиссий на которых и будут все валить числа эдак 1 августа, когда все увидят неутешительные последствия ночных посиделок.
ЕДБОшник
Гимн ЕДБО Мудрецы, обратив к небу лица, Уяснили, что правда проста: Гром оваций – итог репетиций. Только гений колдует с листа... Я бы рад достучаться, но заново На реестр не пускают без виз. Пару кнопок нажато – и занавес! Без надежды вернуться на «бис».
ЕДБОшник
Пока все толковые программисты косят зелень за бугром, мы имеем то, что имеем. Программа написана вручную, шариковой ручкой админаппарата на языке ТобАз (Табачник+Азаров), и введена в действие силой воли департамента образования. Тут всё просто, не стоит биться в тоненькой кольчужке о стену крепости, нужно либо менять доспехи, либо подождать, когда ворота ЕДБО откроют для всех, а их откроют, светлый миг придёт. Удачи всем операторам приёмных комиссий.
kiki
не могу зарегистрироваться в ЕВ... пишет аттестат не найдено..как такое может быть?( почему моего аттестата нет в базе? :'(
Ira
Для kiki: серію треба вводити англійськими буквами
ОМГ
Для Ira: Вообще то на Укр.
Коментувати
qwert
кто знает, какая фирма ваяла министерству систему конкурс?
Зеник
Для створення Єдиної державної електронної бази потрібно було залучити спеціалістів з-за кордону або нормальних хакерів а не випускників вітчизняних вузів, які вчились і здавали іспити виключно за гроші... і працюють в міносвіти завдячуючи державним аномаліям. Другий рік абітурієнтові ті самі граблі підкладають. А гроші платників податків на створення ЄДЕБ не малі пішли... (в т.ч. і відкати). Я так думаю...
Лори
Для Зеник: Хакер - это незаконный деятель, который занимается взломом и пр. В стране полно нормальных программистов, в т.ч. выпускников отечественных вузов. Так ПОЧЕМУ не задействовать их? Ничего не имею против власти, но может хватит издеваться над поколением 2001-2012?
Alex Nikishin
Зеник, раз у нас программисты криворукие, то почему тогда зарубежные крупные компании, которые занимаются разработкой ПО, так сильно любят открывать свои представительства в нашей стране? Нипанятна...
Alex Nikishin
Я вижу, Вы сильный знаток отечественного рынка труда. Можно где-то почитать результаты Ваших исследований в этой сфере?
Коментувати
Pivoman
Ну хоч хтось хоч і ІМХО занадто мяко, але пише правду про ЄДЕБО, а не "все працює", "все чудово", "жодного збою", "50% заяв подано через ЕЗ!" в той час коли представники ВНЗ сидять на роботі до 2-3 ночі якби хоч щось внести в базу. Та й абітурієнти 90% електронних заяв подають вночі (знаю тому що приймаю їх), адже вдень все тупо висить і подати заяву неможливо.
Олег
"Умови прийому до вищих навчальних закладів України в 2012 році 23.5. Інформування громадськості про подання заяв на вступ до вищих навчальних закладів І-IV рівнів акредитації здійснюється за даними Єдиної державної електронної бази з питань освіти інформаційною системою «Конкурс». Приймальні комісії зобов’язані подавати у встановленому порядку отримані від вступників відомості до Єдиної державної електронної бази з питань освіти." Зачем писать правила, законы, если они не выполняються?! Зачем Украине такие чиновники?! Неужели они не понимают, что данное поколения абитуриентов уже столько натерпелось, что скоро им (чиновникам) будет... Ну ладно, они не бояться НАРОДА, но почему они не бояться БОГА?!
user_edbo
Для Олег: Всіх "настигне"... а ми повинні говорити про те що на сьогодні ЄДБО НЕ ПРАЦЮЄ, безперебійна робота НЕ ЗАБЕЗПЕЧЕНА. З такими перервами (1 годину працює і пів дня не працює) виконувати накази НЕ МОЖЛИВО!!!
Alex Nikishin
Потому что бога нет, например.
Лашко
Сабачника на вилы!"!!
Коментувати
Оксана
а я как реєструюсь всё правильноввожу а тут вибивает:помилка з*єднання
Skif
День третий. Начало рабочего дня. Успели занести одного абитуриента, после чего база "отвалилась". Магическое слово "зачекайте" вызывает больше эмоций чем самая отборная ругань. У администратора истерический смех.
serafima
Для Skif: А есть смысл зарегистрироваться по новой? Может, те кто сделали это в первый день попали в какой-то "карман"? А нас друзья вчера зарегились и сразу сегодня вошли в кабинет
Skif
Насчет абитуриентов не знаю, я говорю про работников приемной комиссии :)
Калинина
Для Skif: Очень сочувствую работникам приёмных комиссий. А вот что будет , если до 31 июля вы из-за технических неполадок не сможете внести всех абитуриентов? вас вообще информируют когда наладится работа? тогда будете на основании бумажных документов зачислять? И можно поинтересоваться: когда лучше подавать документы в бумажном виде (на електронный вступ уже не надеемся)? когда меньше людей бывает?
Коментувати
Анютка
Третій день не можу увійти до «Особистого кабінету вступника» системи «Подання та розгляду заяв в електронній формі на участь у конкурсному відборі до вищих навчальних закладів».Куди натискати і коли вже"Після успішної авторизації, Ви опинитесь у «Особистому кабінеті вступника» системи «Подання та розгляду заяв в електронній формі на участь у конкурсному відборі до вищих навчальних закладів» де екрані з'явиться інформація з Вашого атестату та сертифікату ЗНО. " ЗАРАЗ Я ОПИНЯЮСЬ ТІЛЬКИ В НЕ СОБІ ЧЕРЕЗ ПОМИЛКИ СЕРВЕРА!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ирина
у меня после вчерашних технических работ поменялся день рождения и пол. И что теперь делать?
ГІсть
Для Ирина: Пластическую операцию :)
Ирина
хахаха)))
Вадім
та же проблема!!!
Коментувати