Osvita.ua Вища освіта Новини вищої освіти На одного студента в Україні виділяється близько 2300 євро
На одного студента в Україні виділяється близько 2300 євро

Така сума складає лише 28% від середнього показника у Європейському Союзі

На одного студента в Україні виділяється близько 2300 євро

В Україні на одного студента щороку виділяється близько 2300 євро бюджетних коштів, що становить менш ніж третину норми країн Західної Європи.

Про це 13 червня в Києві заявив президент Міжнародного фонду досліджень освітньої політики Тарас Фініков, презентуючи результати моніторингового дослідження "Входження національної системи вищої освіти в європейський простір вищої освіти та наукового дослідження".

З державного бюджету на освіту йде понад 6% усіх видатків, або 2-2,3% ВВП. Такі параметри є одними з найвищих порівняно з країнами Європейського Союзу (на рівні скандинавських країн).

Проте внаслідок низького ВВП середньорічні видатки на одного студента, що навчався за бюджетні кошти в 2010/11 навчальному році, становили близько 2270 євро. Це складає лише 51% від рівня витрат в Естонії (найменший у ЄС) або 28% від середнього по ЄС показника.

При цьому Тарас Фініков також відзначив, що рівень оплати праці українських викладачів украй низький. Так, за інформацією експерта, викладач вишу в Україні заробляє від 2,5 тис. євро на рік (у регіонах) до 4 тис. євро на рік (у столиці).

У свою чергу, голова правління Фонду "Демократичні ініціативи" Ірина Бекешкіна поінформувала, що менш ніж 5% українських студентів брали участь у програмах обміну між вишами різних країн, а всередині України – лише 2%.

За її словами, 75% студентів назвали основною перешкодою в цьому брак коштів на проїзд і проживання, крім того, 42% вказали причиною недостатнє володіння іноземними мовами. Кожен п’ятий студент стикався з візовими труднощами при спробі виїхати за кордон. При цьому, за інформацією Ірини Бекешкіної, 10% українських студентів не бачать потреби навчатися за кордоном, бо їх задовольняє рівень освіти в Україні.

Дослідження здійснено за підтримки освітньої програми Міжнародного фонду "Відродження" за методологією, за якою рівень освіти оцінюють у країнах ЄС і яка передбачає мультидисциплінарний підхід.

Освіта.ua
13.06.2012

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Вікторія
преподы мало получают ахахха та они на 1 сессии так навариваются, что бизнесмены обзавидуюся
доцент
А ти дебілко не плати. Навіть з твоїми 125 балами ЗНО тебе не відрахують, тому що поголів"я не повинно зменшуватися, стадо повино залишитися, тому що кількість ставок викладачів залежить від кількості студентів-контрактників.
Коментувати
Натали
А сколько студент тратит денег на государство они не посчитали??
Кирилл
Это все вранье!!! Половины этих денег не один студент не получал!
pirat5320
Для Кирилл: Ну так никто и не говорит об получении денег, одно дело выделили и совсем другое получили ;)
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!