Українська система вищої освіти отримала 25-ту позицію у світовому рейтингу

Україна увійшла до рейтингу національних систем вищої освіти, у міністерстві зазначають, що робота щодо входження вітчизняних ВНЗ до світових рейтингів буде продовжена

Українська система вищої освіти отримала 25-ту позицію у світовому рейтингу

Провідною світовою мережею дослідницьких університетів "Universitas 21" опубліковано рейтинг систем вищої освіти у світі, в якому Україна, отримавши 25 місце, випередила такі європейські країни як Чехія, Польща, Словенія, Італія та Росія.

Рейтинг національних систем вищої освіти "Universitas 21" був розроблений з метою підкреслення важливості створення сприятливого середовища для того, щоб вищі навчальні заклади могли внести свій вклад в економічний і культурний розвиток, забезпечити високу якість студентського досвіду і конкуренцію за іноземних студентів.

Автори дослідження з Мельбурнського інституту прикладних економічних і соціальних досліджень, а також Університету Мельбурна розглядали показники 48 країн за критеріями ресурсного забезпечення, результативності вищої освіти, міжнародного співробітництва, а також державної політики та регулювання в сфері освіти.

В цілому, до п'ятірки країн, що надають кращу вищу освіту, увійшли США, Швеція, Канада, Фінляндія і Данія.

За показниками державного фінансування вищої освіти в процентному відношенні до ВВП лідирують Фінляндія, Норвегія і Данія. Якщо взяти до відома приватні інвестиції, попереду виявляться Сполучені Штати, Південна Корея, Канада та Чилі.

Інвестиції у дослідження та розробки є найвищими в Данії, Швеції та Швейцарії. Не дивно, що Сполучені Штати домінують в загальному обсязі наукових статей, але, якщо подивитися на процентне відношення статей до кількості населення, то на першому місці виявиться Швеція.

Найвищий рівень залучення людей до системи вищої освіти зафіксований у Південній Кореї, Фінляндії, Греції, США, Канаді та Словенії. А Росія, Канада, Ізраїль, США, Україна, Тайвань та Австралія лідирують за показником кількості працівників з високим рівнем освіти.

Іноземні студенти складають найбільший відсоток від загальної кількості студентів в Австралії, Сінгапурі, Австрії, Великій Британії та Швейцарії. Проте міжнародне співробітництво в галузі досліджень найбільш розповсюджено в Індонезії, Швейцарії, Гонконгу, Данії, Бельгії та Австрії.

Коментуючи 25-ту позицію України у рейтингу U21 Ranking of National Higher Education Systems 2012 міністр освіти Дмитро Табачник, зокрема зазначив: "Україна потрапила в ТОП-25 найкращих країн світу для здобуття вищої освіти. Це досить високий результат, тому що, скажімо, 24-ту позицію займає Іспанія, 26- ту – Чехія. Хочу підкреслити, що жодна з держав Східної Європи до ТОП-25 не потрапила".

"На мою думку, великим позитивом є те, що незважаючи на економічні складнощі, у світових рейтингах рівень української вищої освіти отримує високу оцінку", - сказав міністр.

Міністр освіти також запевнив, що міністерство буде продовжувати роботу щодо входження українських вищих навчальних закладів до інших престижних світових рейтингів. "Наприклад, у Шанхайському рейтингу головними вимірами в оцінюванні є обсяг фінансування або університетський бюджет, наявність нобелівських лауреатів серед викладачів та вихованців ВНЗ та індекс цитування наукових праць вчених і викладачів університету".

"Ситуацію щодо рівня цитування наукових праць ми будемо рішуче змінювати, - зазначив Дмитро Табачник, - тому Атестаційна колегія з 2013 року для фахових журналів, гідних для опублікування робіт на здобуття вчених ступенів кандидата і доктора наук, висуватиме обов’язкову вимогу: наявність електронної версії, а також повний або частковий переклад матеріалу іноземною мовою".

Рейтинг національних систем вищої освіти 2012 від "Universitas 21"

1. США
2. Швеція
3. Канада
4. Фінляндія
5. Данія
6. Швейцарія
7. Норвегія
8. Австралія
9. Нідерланди
10. Велика Британія
11. Сингапур
12. Австрія
13. Бельгія
14. Нова Зеландія
15. Франція
16. Ірландія
17. Німеччина
18. Гонконг
19. Ізраїль
20. Японія
21. Тайвань
22. Корея
23. Португалія
24. Іспанія
25. Україна
26. Чеська Республіка
27. Польща
28. Словенія
29. Греція
30. Італія
31. Болгарія
32. Росія
33. Румунія
34. Угорщина
35. Словаччина
36. Малайзия
37. Чілі
38. Аргентина
39. Китай
40. Бразілія
41. Таїланд
42. Іран
43. Мексика
44. Хорватія
45. Туреччина
46. Південна Африка
47. Індонезія
48. Індія

Освіта.ua
18.05.2012

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Дух
...отримавши 25 місце, випередила такі європейські країни як Чехія, Польща, Словенія, Італія та Росія.... А відколи це Росія стала європейською країною?)
студент
интересно, есть ли показатель коррупции? Тогда мы с большим отрывом на первом!
Student
это точно....на щет корупции нашу страну в этом не победить! Для студент :
Коментувати
Sceptik
""На мою думку, великим позитивом є те, що незважаючи на економічні складнощі, у світових рейтингах рівень української вищої освіти отримує високу оцінку", - сказав міністр." - хвали мене моя губонька...