Osvita.ua Вища освіта Новини вищої освіти Більшість українців хоче, щоб їхні діти отримали вищу освіту, - опитування
Більшість українців хоче, щоб їхні діти отримали вищу освіту, - опитування

Майже половина українців (45,8%) вважає, що вища освіта сьогодні необхідна людині для того, щоб знайти гарну роботу

Більшість українців хоче, щоб їхні діти отримали вищу освіту, - опитування

Про це свідчать результати телефонного опитування "Зовнішнє незалежне тестування в Україні", проведеного Інститутом Горшеніна.

Близько третини опитаних вважають вищу освіту необхідною для кар'єрного росту (33,8%), а також - отримання знань з обраної спеціальності (32,1%).

При цьому майже кожен п'ятий респондент висловив думку, що вища освіта потрібна людині для розширення кругозору (19,7%), для того, щоб не служити в армії (18,6%), а також - для підвищення соціального статусу (17,6 %).

Кожен шостий громадянин України (15,7%) вважає, що вища освіта потрібна тому, що "сьогодні так прийнято", а 3,3% - не змогли відповісти на дане питання.

Більшість громадян України (63,6%) вважає достатньою для своїх дітей та онуків закінчену вищу освіту.

Не проти обмежитися базовою вищою освітою 13,6% опитаних, середньою спеціальною - 10,6%. Хотіли б, щоб їхні діти й онуки закінчили аспірантуру, отримали вчений ступінь 4,7% українців.

При цьому вважають достатнім отримання повної середньої освіти - 3,2% респондентів, неповної середньої освіти - 0,8%.

Негативно ставляться до практики скасування вступних іспитів до вузів і вступу до них на основі зовнішнього незалежного оцінювання, що проводиться після закінчення школи, 38,1% українців. З них 22,3% вибрали відповідь "скоріше негативно", 15,8% - "точно негативно".

Позитивне ставлення до цієї практики висловили 32,5% опитаних. З них 23,4% віддали перевагу варіанту відповіді "скоріше позитивно", 9,1% - "точно позитивно". При цьому кожен п'ятий респондент (20,1%) не зміг відповісти на це питання, а 9,3% зазначили, що нічого не знають про це.

Вважають, що запровадження ЗНО зосередило увагу учнів лише на профільних предметах на шкоду іншим 43,7% громадян України.

Майже така ж кількість опитаних висловили думку, що запровадження ЗНО зробило недоцільним проведення шкільних випускних іспитів (41,2%), а також - вирішило проблему корупції у вузах (40,6%).

Чверть респондентів (25,2%) вважає, що ЗНО зрівняло шанси на вступ до вузів України міських і сільських випускників.

При цьому кожен п'ятий українець (19,8%) відзначив, що запровадження ЗНО знецінило шкільні медалі. Відповідь "інше" на це питання обрали 13,6% опитаних, а 18,2% - не змогли відповісти на нього.

Майже половина українців (47,9%) вважає, що зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО) оцінює знання випускників гірше, ніж звичайні іспити. З них 28,7% вибрали відповідь "скоріше гірше", 19,2% - "точно гірше".

Майже чверть опитаних (23,4%) вважає, що ця система оцінювання краще за звичайні шкільні іспити. З них відповідь "скоріше краще" дали 15,2%, "точно краще" - 8,2% респондентів. Більше чверті громадян України (28,7%) не змогли відповісти на це питання.

Більше третини опитаних (38,4%) вважають, що після запровадження ЗНО кількість хабарів та інших зловживань у період закінчення випускниками школи і вступу до вузів ніяк не змінилася.

При цьому майже чверть респондентів (24,1%) висловили думку, що кількість зловживань у цей період збільшилася, і майже така ж кількість (22,3%) вважають, що зменшилася. Кожен шостий українець (15,2%) не зміг відповісти на це питання.

Телефонне опитування "Зовнішнє незалежне тестування в Україні" було проведено Інститутом Горшеніна з 12 по 14 травня 2012 року. Загалом за випадковою вибіркою було опитано 1000 респондентів у віці від 16 років, у всіх обласних центрах України, містах Києві та Севастополі. Похибка репрезентативності дослідження не перевищує +/-3,2%.

Освіта.ua
17.05.2012

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Не вірю!
Цифри,наведені у статті дуже сумнівні.Варто почитати коментарі до статей про ЗНО і вузувські іспити, що були опубліковані на сайті раніше.Заказуха з метою повернення до омріяної вузівської годівниці!

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!