Osvita.ua Вища освіта Новини вищої освіти Видання Міносвіти заробляє на молодих науковцях сотні тисяч гривень
Видання Міносвіти заробляє на молодих науковцях сотні тисяч гривень

Вартість обов’язкової публікації оголошення про захист дисертації в "Атестаційному віснику" Міністерства освіти складає 230 гривень, а подання термінового оголошення, за місяць до публікації, коштує вже 960

Видання Міносвіти заробляє на молодих науковцях сотні тисяч гривень

Молоді науковці України планують звернутися до міністра освіти Дмитра Табачника щодо необхідності модернізації процесу публікації наукової інформації в Україні. Про це йдеться у проекті відкритого листа від молодих вчених провідних науково-дослідних інститутів та вищих навчальних закладів України, запропонованому для обговорення на ресурсі Ukrainian Scientists Worldwide.

У листі молоді українські науковці зазначають, що існуюча вартість звичайного оголошення про захист дисертації є серйозною витратою для кожного аспіранта.

"Як стало відомо молодим вченим, які готувалися до захисту дисертації, ціна звичайної публікації оголошення про захист у "Атестаційному віснику" складає (разом із банківськими послугами) 250 гривень. Ціна термінового оголошення сягає 960 гривень. Середня аспірантська стипендія складає близько 1600 гривень, тому друк оголошення про захист є серйозною витратою для кожного аспіранта. При цьому не існує жодного обґрунтування такої вартості", - зазначається у листі.

За таких умов науковці вважають плату за публікацію оголошень "прихованим податком на наукову діяльність", а публікацію оголошень у друкованому вигляді такою, що не відповідає можливостям сучасних інформаційних технологій.

"На нашу думку, публікація оголошень про захист дисертації у друкованому вигляді є анахронізмом та не відповідає сучасному рівню розвитку технологій. Основна функція цих оголошень – повідомляти наукове співтовариство та суспільство про захисти дисертацій та присудження наукових ступенів. На нашу думку це має досягатися шляхом публікації на офіційному сайті Міністерства, що зробить процедуру загальнодоступною, прозорою та дешевою", - зазначається у листі молодих вчених.

"Тому ми вимагаємо прибрати плату за друк оголошень та вжити заходів для модернізації процесу публікації наукової та організаційної інформації Міністерством", - підсумовується у листі.

Слід зазначити, що "Атестаційний вісник" це єдине офіційне видання Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України з питань інформування громадськості щодо присудження наукових ступенів і присвоєння вчених звань, що видається з жовтня 2011 року та виходить 1 раз на місяць.

Кількість повідомлень про захист дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата та доктора наук у кожному номері вісника сягає сотень. Так, у січневому випуску "Атестаційного вісника" за 2012 рік було опубліковано близько 400 оголошень на 90 сторінках, а у випуску за лютий близько 600 оголошень на 120 сторінках.

Вартість публікації оголошення про захист дисертації складає 230 грн при поданні повідомлення за три місяці до публікації, 570 грн – за два місяці та 960 грн за місяць до виходу чергового номера журналу.

Освіта.ua
25.04.2012

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!