У Міносвіти планують підключити вузи до бази даних "Scopus"

Міносвіти готове розглянути механізми фінансування підключення вузів України до інструменту відстеження цитування наукових статей "Scopus", що поміж усім іншим, використовується при складанні відомих світових рейтингів вузів

У Міносвіти планують підключити вузи до бази даних "Scopus"

21 березня в Міністерстві відбулася зустріч Першого заступника міністра освіти Євгена Суліми з представником видавництва "Ельзевір" в Східній Європі Петром Голкевичем. У зустрічі також взяли участь ректори та проректори з наукової роботи провідних вищих навчальних закладів України.

"Ельзевір" – найбільше в світі видавництво наукової, технічної та медичної інформаційної продукції і послуг. Співпрацюючи зі світовими науковими спільнотами, "Ельзевір" видає більш ніж 2000 журналів і 1900 книг щороку. Окрім друкарської продукції видавництво пропонує такі інноваційні електронні продукти і ресурси, як "ScienceDirect", "MD Consult" та "Scopus".

Під час зустрічі Євген Суліма зазначив, що "перед Міністерством освіти і науки, молоді та спорту Президентом України поставлено завдання забезпечити в найближчій перспективі входження провідних українських університетів до основних міжнародних рейтингів найкращих університетів. Тому міністерство зацікавлене в активізації співробітництва з міжнародними організаціями, яке сприятиме входженню вищих навчальних закладів України до світових рейтингів".

"Ми розуміємо, що для входження українських університетів до найкращих університетів світу актуальним і необхідним є доступ до науковометричних баз даних. Ми зацікавлені у співробітництві з видавництвом "Ельзевір", яке пропонує такий продукт як бази даних Скопус (Scopus)", - зазначив Євген Суліма.

Також він висловив сподівання, що "керівництво видавництва "Ельзевір" поставиться з розумінням до українських університетів та піде назустріч в частині фінансових можливостей України, ураховуючи подальше довгострокове співробітництво".

Крім того Євген Суліма зазначив, що міністерство готове розглянути механізми фінансування, а також організаційні та технічні питання підключення до бази даних "Scopus", підкресливши, що це дозволить учасникам проекту мати доступ до бази даних, яка охоплює більше 18 тисяч наукових журналів та надасть можливість отримувати новітню інформацію за різними напрямами наукових досліджень, мати показники цитування наукових статей окремого автора або організації, аналізувати наукову продуктивність вченого та організації, порівнювати якість наукових журналів.

За результатами зустрічі прийнято протокольне рішення в якому учасниками підтримана необхідність підключення до інформаційно-наукової системи бази даних "Ельзевір" шляхом утворення консорціуму за участю українських вищих навчальних закладів. Ректорам вищих навчальних закладів необхідно подати пропозиції щодо входження навчальних закладів до консорціуму.

Довідка:
"Scopus" - бібліографічна і реферативна база даних, а також інструмент для відстеження цитованості статей, опублікованих в наукових виданнях. База даних індексує більше 18000 наукових видань з технічних, медичних та гуманітарних наук. Також, до бази даних потрапляють публікації наукових журналів, матеріали конференцій та книжкових видань. Розробником та власником "Scopus" є видавнича корпорація "Elsevier". База даних доступна на умовах передплати. База даних має власну систему для пошуку веб-сторінок, яка інтегрована із патентною базою даних. "Scopus" є одним з головних джерел отримання наукометричних даних для проведення оціночних досліджень на державному або корпоративному рівні. Дані "Scopus", окрім іншого, використовуються при складанні деяких рейтингів провідних університетів світу. Наприклад, Times Higher Education або QS World University Rankings.

Освіта.ua
22.03.2012

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Olya
Цікаво, скільки часу вони будуть впроваджувати цю ідею? Не вірю, що їм це вдасться навіть в найближчі три роки... В Україні все, на жаль, дуже повільно рухається. А Scopus і справді потрібен тим, хто займається наукою, особливо молоді. Я була б безмежно рада, якби в моєму університеті була можливість працювати з цією базою даних, бо читаючи актуальні і нові статті виникає багато нових ідей. Поки таку можливість маю тільки перебуваючи в наукових відрядженнях за кордоном. Сподіваюся, що цю ідея буде врешті-решт втілена в життя найближчим часом.
leox
Для Olya: вони цього не впровадять бо тоді буде видно що в наших вузах науки, в світовому контексті, немає, вірніше вона тримається на окремих ентузіастах які зникають/ Мені дивно що взагалі в міністерстві щось чули про Scopus. Підозрюю, що ініціатором формальної зустрічі був саме представник Scopusy. Або, як варіант, в міністерстві нарешті придумали схему як можна зрубати трохи бабла на впровадженні Scupusa. Це найбільш ймовірна причина цих рухів.
Scetptik
Для leox:"... в міністерстві нарешті придумали схему як можна зрубати трохи бабла на впровадженні Scupusa"-именно это и приходит в голову первым после прочтения статьи."Электронный вступ" -пример таких "впроваджень".Так же будет и со Scopus.Сама идея замечательная,в доступе к базе данных Scopus много заинтересованных.Очень хочется верить,что будет реализована.
DR
Для Scetptik: Так воно і є
Коментувати
Vladislav
За даними Державного комітету статистики, сьогодні в Україні нараховується 547 тисяч вчителів (даних про загальну чисельність професорсько-викладацького складу вишів знайти не можу!). Якщо ґрунтуватися на співвідношеннях, що їх використовує бізнес, то 2% цих людей (11 тисяч) є новаторами, які намагаються зробити свій внесок у модернізацію освітньої діяльності. Ще 13% (71 тисяча) готові першими залучитися до цих процесів. Міністерство має забезпечити пріоритетний доступ цим фахівцям (а також викладачам вишів) до бази даних "Scopus". Бо значно легший шлях – підключити кабінет директора (ректора) і прозвітувати про виконання.
Vladislav
В среднем в мире каждый год около 781 млрд. долларов уходит на военные расходы и только 80 млрд. долл. на нужды бесплатного образования. 533 млн. человек пользуются сейчас почти мгновенным доступом в Интернет, в то время как три миллиарда людей даже никогда не звонили по телефону. В Сингапуре все школы приближаются к показателю «один компьютер на двух учащихся»; все ученики имеют бесплатный доступ в Интернет. Украине нужно определяться, к какому берегу плыть, ибо не все наши преподаватели университетов входят в число 533 млн. пользователей Интернет. Слава Богу, по телефону все говорили. Подключение к базе данных "Scopus" нужно приветствовать. Но и за пользование ею преподаватель и студент платить не должен.
leox
Не вірю.. це ж покаже що 90% вузівських викладчів наукою не займаються
макс
Для leox: і не тільки..тоді можна всіх студентів і випускників виганяти за плагіат і т.д...ось так то...невже влада думає що написати диплом чи курсову невикористовуючи інших джерел можливо..хм
leox
Для макс: Ні..Scopus не має жодного відношення до студентського плагіату, це інше питання. 90% теперішніх студентів років так з 20 тому ніколи би не поступили у вузи а вчилися би десь в ПТУ чи технікумах
Scetptik
Для leox:Это точно!!
Коментувати