Osvita.ua Вища освіта Новини вищої освіти Все більше українських жінок іде в науку
Все більше українських жінок іде в науку

За даними Державної служби статистики України кількість жінок – докторів наук збільшується швидшими темпами, ніж чоловіків

Все більше українських жінок іде в науку

Про це інформує спеціалізована соціальна мережа "Українські науковці у світі".

Відповідно до наявних статистичних даних, станом на 1 жовтня 2011 року в економіці України працювало 14895 докторів наук, що на 3,3% більше, ніж на відповідну дату минулого року. При цьому чисельність чоловіків збільшилась на 1,7%, жінок – на 8,8 відсотків.

У 2011 році диплом доктора наук отримали 480 осіб. З них левова частка (36,9%) –це керівники підприємств, установ, організацій, виробничих або функціональних підрозділів. Решта – науковці (28,8% – професори кафедр, 17,5% – доценти, 13,3% – наукові співробітники).

У суспільних науках працювали 46,0% докторів наук, у технічних – 13,8%, природничих – 15,0%, медичних – 14,2%, сільськогосподарських – 2,9%, у гуманітарних науках – 8,1% докторів наук, – твердить статистика.

Середній вік чоловіків-докторів наук на момент отримання диплома становив 50 років, жінок – 46 років.

При незначному збільшенні числа старших наукових співробітників (на 0,3%) чисельність професорів і доцентів зросла порівняно з 2010 роком. При цьому, число жінок-професорів збільшилось на 14,0%, доцентів – на 4,2%, а старших наукових співробітників – зменшилось на 1,4%.

Частка докторів наук, обраних академіками та членами-кореспондентами державних академій, становила 6,2% (917 осіб).

Станом на 1 жовтня 2011 року майже половина докторів наук перебували на посадах керівників підприємств, установ, організацій або виробничих та інших основних підрозділів (49,6%), 30,9% – на посаді професорів кафедр; понад дві третини докторів працювали у вищих навчальних закладах, чверть – у науково- дослідних інститутах, їхніх філіях і відділеннях та інших наукових установах; 178 докторів наук (1,2%) – в органах державної влади.

На 1 жовтня 2011 року в розподілі докторів наук за віком частка науковців-чоловіків пенсійного віку збільшилась і склала 58,4% (у 2010 р. – 58,0%), і їхній середній вік порівняно з минулим періодом майже не змінився – 62 роки; частка докторів-жінок пенсійного віку – зменшилась з 53,2% до 52,0%, що призвело до зменшення середнього віку жінок - науковців з 57 до 56 років. Разом з тим, частка молодих учених (віком до 40 років) продовжує залишатись досить незначною – 4,4% (655 осіб).

В результаті наукової діяльності 45,4% докторів наук мали наукові праці, рекомендовані вченими радами і надруковані у фахових виданнях, а 9,2% виступали у ролі авторів (співавторів) у заявках на отримання охоронного документу на об’єкт права інтелектуальної власності. Найбільше таких докторів наук працювало в організаціях Міністерства освіти і науки (2881 особа), Національної академії наук (1086) і Міністерства охорони здоров‘я (769).

У період з 1 жовтня 2010 року і до 1 жовтня 2011 року з числа докторів наук, зайнятих в економіці України, з різних причин вибуло 853 особи, у т.ч. 106 осіб вийшли на пенсію, 190 померли, 6 осіб виїхали за кордон, 549 вибули з інших причин; 147 осіб змінили місце роботи. Слід зазначити, що число докторів наук, які виїжджають за кордон на постійне місце проживання, з року в рік скорочується, і за останні 5 років в середньому воно не перевищувало 6 осіб на рік.

ЗІК
19.03.2012

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Scetptik
"...диплом доктора наук отримали 480 осіб. З них левова частка (36,9%) –це керівники підприємств, установ, організацій, виробничих або функціональних підрозділів"- читай между строк-сплошные "проффесоры".И по поводу женщин Алекс точно подметил! "...суспільних науках працювали 46,0% докторів наук"-какое "суспильство",такие и ученые.
Обозреватель
По количеству «ученых» - мы впереди планеты всей. Это сколько же «научных открытий» у нас на душу населения? Точнее, на шее у населения?!! Уважаемые шахтеры и крестьяне, лучше работайте, ведь «ученым» за эти «научные открытия» полагается повышение зарплаты и пенсии.
Алекс
Как только количество женщин в отрасли увеличивается - это может говорить скорее не о гендерном равенстве, а об снижении уровня дохода, предлагаемом в этом секторе, например, в детских садах мужчин нет вовсе, в школе единицы, армии и милиции женщин все больше, теперь и в науке - бюджетники)

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!