Луцький хоче домовлятися щодо законопроекту "Про вищу освіту"

Голова комітету ВР з питань освіти висловив думку, що версії законопроектів групи Згуровського і міністерства необхідно узгодити за столом переговорів

Луцький хоче домовлятися щодо законопроекту "Про вищу освіту"

Про це він заявив на зустрічі з молодіжними лідерами, повідомляє УНН.

"Ми спільними зусиллями переконали і Кабінет Міністрів, і досягли того, щоб потрібно реформувати не тільки саму вищу освіту, а і переглядати податковий і бюджетний, митний кодекс і проводити зміни у близько 70 законів для того, щоб дійсно відбулися реформи – і автономія університетів, і студентського самоврядування", - сказав Луцький під час зустрічі з молоддю.

Він також зазначив, що необхідно отримати висновки щодо доопрацьованого під керівництвом Михайла Згуровського законопроекту про вищу освіту від зацікавлених міністерств та відомств.

"Що стосується законопроекту, який був розроблений під керівництвом Згуровського та робочої групи, – це є та версія законопроекту, якою бачила та робоча група в цілому і ті, хто вважали, що їх точка зору не врахована. Там багато корисних речей, надзвичайно багато…", - зазначив депутат.

"Я думаю, що всі міністерства мають дати свій висновок, потім ми маємо взяти версію законопроекту, яка розроблена під керівництвом Кабінету Міністрів до того, і те, що є від робочої групи, знову ж таки сісти за конструктивний стіл переговорів і домовитися про всі положення", - підкреслив він.

Як відомо, за дорученням прем’єр-міністра, 25 січня цього року була створена робоча група з доопрацювання Закону "Про вищу освіту", що був підготовлений профільним міністерством.

Голова робочої групи, ректор Національного технічного університету "КПІ" Михайло Згуровський зазначив, що результатом роботи робочої групи стала розробка принципово нового документа, який має іншу ідеологію.

"У результаті роботи, яку наша група провела, ми отримали принципово новий документ, тому що ми спочатку хотіли зробити доповнення і зміни до діючого закону, але, коли наклали іншу ідеологію, то довелося дійти до кінця з тією ідеологією, яку ми запропонували. І тому із 71-ї статті урядового законопроекту ми змінили 67 статей. Документ увібрав в себе кращі норми від трьох законопроектів, пропозиції широких кіл громадськості", - підкреслив Згуровський.

На початку березня у робочій групі повідомили, що роботу з розробки документа завершено та презентували власну версію проекту закону "Про вищу освіту".

"Відправними орієнтирами при розробці законопроекту були доручення Президента України, модель європейської освіти і науки. Документ створювався на основі консолідації трьох, зареєстрованих у ВР законопроектів і пропозицій професійної громадськості", - зазначили розробники документа.

У робочій групі підкреслили, що робота над законопроектом здійснювалася на засадах широкого громадського обговорення представниками студентства і громадськими організаціями, що репрезентують різні думки і настрої суспільства.

"Усі його положення приймалися шляхом консенсусу. Тому можна передбачати, підтримку законопроекту суспільством, що забезпечить успішну реформу вищої освіти, проведену урядом України", - підкреслили розробники нового проекту закону "Про вищу освіту".

Освіта.ua
15.03.2012

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Кирилл
Консенсусом ничего хорошего принять невозможно. А многие положения проекта Згуровского консенсусом можно было принять только после хорошей чистки рабочей группы. Хотя многие положения и заслуживают внимания, в целом проект не обеспечит конкурентоспособности украинского высшего образования.