Osvita.ua Вища освіта Новини вищої освіти 40% випускників ВНЗ працюють не за фахом, - Тігіпко
40% випускників ВНЗ працюють не за фахом, - Тігіпко

Віце-прем'єр-міністр України Сергій Тігіпко заявив, що навчальні плани в освітніх закладах не відповідають запитам економіки

40% випускників ВНЗ працюють не за фахом, - Тігіпко

Про це він сказав під час онлайн-конференції у Facebook, зокрема зазначивши, що для зменшення безробіття необхідно, щоб система освіти готувала фахівців з урахуванням потреб економіки.

"Тривалий час держава недостатньо займалася плануванням держзамовлення, вищі навчальні заклади готували непотрібних для економіки фахівців. Приміром, у нас сьогодні набагато більше, ніж необхідно, економістів, юристів, представників інших спеціальностей. Є й інша проблема. Навчальні плани в освітніх установах не відповідають запитам економіки. Як результат - 40% випускників ВНЗ працюють не за фахом", - заявив Тігіпко.

За його словами, в таких умовах державі для вирішення проблем безробіття необхідно активізувати програми перепідготовки кадрів. Серед перспективних напрямів, в яких сьогодні відчувається дефіцит фахівців, на думку Сергія Тігіпка, є, зокрема, ІТ-сектор.

"Сьогодні в Україні бракує 30 тисяч програмістів, і це без урахування величезного попиту з-за меж України", - сказав Тігіпко.

Він також зауважив, що до перепідготовки необхідно залучати бізнес. Як приклад Тігіпко навів досвід ІТ-компанії, яка проводить перекваліфікацію працівників з вищою освітою, навчаючи їх базових ІТ-них професій.

"Нещодавно я зустрічався з представниками компанії Cisco. Компанія за рік підготувала 9100 працівників. Насамперед для себе і своїх партнерів. Вони беруть людину з хорошою технічною чи філологічною освітою. І протягом періоду від 2 місяців до 3 років готують для себе спеціаліста. Після такого навчання зарплати фахівців зростають в 5-10 разів", - зазначив він.

Сергій Тігіпко також додав, що найближчим часом у рамках нової соціальної політики він представить нову редакцію закону "Про зайнятість населення", що передбачає низку стимулів для створення робочих місць та подолання безробіття. Зокрема, в ньому будуть прописані можливості професійного стажування студентів ВНЗ у роботодавців та пільги для підприємств, які працевлаштовують молодь.

Освіта.ua
15.03.2012

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!